Huawei Next-Image 2020 – czterej Polacy wśród laureatów konkursu

Pod kątem zdjęć Huawei reprezentuje absolutny top, jak zauważył jeden z naszych redakcyjnych Michałów. Pokazuje to konkurs fotografii mobilnej Huawei Next-Image oraz zgłoszone do niego prace, wykonane przy pomocy smartfonów marek Huawei oraz Honor. Znamy już laureatów oraz wyróżnionych edycji 2020 – a jest wśród nich aż czterech polskich amatorów sztuki fotograficznej.

Grand Prize dla Fotografów Roku z Danii, Argentyny i Chin

Uczestnicy międzynarodowego Huawei Next-Image 2020 mogli nadsyłać materiały w sześciu kategoriach fotograficznych: Blisko daleko, Twarze, Dobranoc, Witaj, życie!, Opowieść, a także jednej wideograficznej: Żyj chwilą. Na laureatów Grand Prize czekał nie tylko tytuł Fotografa Roku, ale również nagroda pieniężna w wysokości 10 tysięcy dolarów oraz smartfon Huawei P40 Pro. W rywalizacji wzięło udział aż 1,2 miliona osób ze 120 krajów, co zostało uznane za rekord w historii konkursu.

Z tej ogromnej liczby zgłoszeń jury wyłoniło trzech zwycięzców z trzech państw. Pierwszy, Duńczyk Sune Pendersen, uzyskał nagrodę za fotografię The Hug (kategoria Witaj, życie!) – widzimy na niej dziadka tulącego wnuki po długotrwałej izolacji.

huawei next image the hug
Źródło: Huawei

Drugi z laureatów, Argentyńczyk Carloman Macidian, w kolażu Resilence (kategoria Opowieść) starał się poruszyć (również w kontekście bieżącej sytuacji pandemicznej) temat samotności, ale i cieszenia się małymi rzeczami.

huawei next image resilence
Źródło: Huawei

Trzeci zwycięzca, Chińczyk Lin Haiyin, przedstawił krótkometrażowy, inspirujący film Master of the Horse and the Horses vel Horses in the Blood (kategoria Żyj chwilą).

Huawei Next Images
Źródło: Huawei

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Polski wątek Huawei Next-Image 2020

Prócz nagród głównych, wskazano także 15 najlepszych zdjęć oraz przyznano 55 wyróżnień. Znalazły się tu prace pochodzące z Polski, a trzeba powiedzieć, że tegoroczna edycja Huawei Next-Image przyciągnęła aż 11 tysięcy polskich miłośników foto-video. Do finałowego etapu zakwalifikowano 41 zdjęć, a ostatecznie wyróżniono cztery prace.

Wśród 15 najlepszych zdjęć konkursu znalazła się fotografia Daughter of the Storm, której autorem jest Daniel Wencel.

Huawei Daughter of the storm
Źródło: Huawei

Trzej inni Polacy trafili natomiast do grona wyróżnionych. Są to: Piotr Cebula za zdjęcie My Place (kategoria Dobranoc), …

huawei next image my place
Źrodło: Huawei

… Michał Bachora za Boy, Dog, Pizza (kategoria Witaj, życie!)…

huawei next image boy dog pizza
Źródło: Huawei

… oraz Jakub Niedźwiecki za Silhouette (kategoria Blisko daleko).

Źródło: Huawei

Wszyscy polscy fotografowie otrzymali Huawei P40 Pro, a Daniel Wencel zdobył także nagrodę pieniężną – 1000 dolarów.

Nieskończone możliwości smartfonów Huawei, czyli podsumowanie konkursu

Reprezentujący Huawei Li Changzhu przyznał, że wysoki poziom zgłaszanych prac przynosi każdego roku zaskoczenie. Nie tylko ze względu na ich jakość, ale przede wszystkim poruszające historie, jakie się za nimi kryją – powiedział, wskazując, że utalentowani artyści udowadniają, że zarówno mobilna fotografia, jak i możliwości smartfonów Huawei są nieskończone. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji, która na pewno zaskoczy nas czymś nowym – dodał.

Jak się Wam podobają nagrodzone fotografie? Sprawdźcie też recenzję Huawei P40 Pro, który to smartfon otrzymali laureaci i wyróżnieni.

Źródło: Huawei