Huawei Band 6 trafił do sprzedaży. Specyfikacja i cena pozytywnie zaskakują

Prowadzicie aktywny tryb życia? Chcecie wygodnie i skutecznie kontrolować swój organizm? A może po prostu uwielbiacie stylowe gadżety? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco, to rozważcie zakup premierowej opaski spod szyldu Huawei, która trafiła właśnie do sprzedaży. Panie i Panowie, oto Huawei Band 6 i to, co musicie wiedzieć o tym smartbandzie.

Specyfikacja Huawei Band 6

Do najważniejszych cech nowej opaski Huawei należą:

  • 1,47-calowy ekran FullView AMOLED 194 x 368 px
  • silikonowy, wymienny pasek
  • wbudowany moduł Bluetooth
  • kompatybilność: Android 6.0 lub nowszy oraz iOS 9.0 lub nowszy
  • czujniki 24/7: tętna, SpO2, żyroskop, akcelerometr
  • funkcje: śledzenia aktywności i parametrów organizmu, informacyjne, multimedialne, telefoniczne
  • integracja z aplikacją Huawei Health
  • 96 trybów treningowych
  • odporność na wstrząsy i wodę 5 ATM
  • bateria 180 mAh – do 14 dni normalnego użytkowania

Genialny design i wygodna konstrukcja

Huawei Band 6 to opaska stworzona by cieszyć oko. Stanowczo różni się od swoich poprzedniczek. Przede wszystkim otrzymała większy 1,47-calowy ekran FullView, wykonany w barwnej technologii AMOLED. Sprawia to, że dotykowy panel nie tylko bezbłędnie reaguje na polecenia, ale także przepięknie wygląda. Dodatkowo dzięki wysokiemu kontrastowi, wyświetlane na nim komunikaty są czytelne dla użytkownika, bez względu na warunki oświetleniowe.

W premierowej opasce Huawei zadbano też o wygodniejszą niż dotychczas konstrukcję. O czym mowa? Sylikonowy pasek, na którym trzyma się korpus urządzenia jest giętki, dopasowujący się do nadgarstka i wymienny, dzięki czemu bez problemu można spersonalizować smartband z każdym outfitem. Ponadto całość waży zaledwie 18 gram co sprawia, że noszenie sprzętu jest niemal nieodczuwalne.

fot. Huawei

Pulsoksymetr i inne czujniki do kontroli organizmu

W nowej opasce Huawei zaimplementowano zestaw czujników, które bez najmniejszych problemów zmonitorują organizm użytkownika, a w razie ewentualnych odchyleń, dzięki inteligentnym algorytmom, wskażą obszary do poprawy. Huawei Band 6 może pochwalić się m.in. pulsoksymetrem, który kontroluje poziom natlenienia krwi Sp02, a także ciśnieniomierzem, mierzącym tętno 24/7.

Co więcej premierowy smartband Huawei zweryfikuje też jakość odpoczynku użytkownika, np. podczas snu, oraz poziom stresu w jego organizmie. Gdy okaże się, że jest on za wysoki, pomoże przeprowadzić proste ćwiczenia oddechowe, które pozwolą mu się zrelaksować.

Przeczytaj koniecznie: Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Opcje sportowe, multimedialne i telefoniczne

Huawei Band 6 to także idealny kompan na co dzień. Oprócz zaawansowanego monitoringu organizmu, proponuje bowiem aż 96 predefiniowanych trybów aktywności, które można wykorzystać podczas swoich treningów. Opaska wskaże nam wówczas np. spalone kalorie, przebyte kroki czy tętno w poszczególnych fazach aktywności.

Ponadto po zsynchronizowaniu opaski ze smartfonem, poinformuje ona także o połączeniach i wiadomościach przychodzących. Te drugie pozwoli nawet podejrzeć. 

Z poziomu nadgarstka umożliwi także sterowanie muzyką odtwarzaną na telefonie, a jeśli ktoś posiada smartfon marki Huawei, będzie mógł sterować w nim też migawką aparatu.

Za pośrednictwem nowego smartbanda możemy także skorzystać ze stopera, minutnika, alarmu, latarki, opcji „znajdź mój telefon” oraz sprawdzić prognozę pogody w konkretnej lokalizacji.

funkcje huawei band specyfikacja premiera cena
fot. Huawei

Cena i dostępność Huawei Band 6

Huawei Band 6 jest już dostępny w sprzedaży.  

W sklepie x-kom kupicie go w kolorze czarnym i różowym. Obecnie trwa tu również promocja, dzięki której nowy smartband możecie upolować za jedyne 199 zł. 

Promocja jest ważna do 25.04.2021 lub do wcześniejszego wyczerpania puli produktów promocyjnych.

Warianty opaski dostępne w x-kom:


Całkiem niedawno w Wasze ręce oddałam także recenzję Huawei Band 6. Zachęcam do jej przeczytania! Znajdziecie w niej informacje, spostrzeżenia i realne zdjęcia produktu. Jednym słowem wszystko to, co może okazać się kluczowe przy wyborze tego urządzenia.

Źródło: Huawei / opracowanie własne