Kolejna odsłona kultowej opaski Huawei pod lupą. Test i recenzja Huawei Band 6

Wraz z premierową opaską sportową Huawei otrzymujemy jeszcze bardziej dopracowaną konstrukcję z pięknym, barwnym ekranem oraz mnóstwo czujników monitorujących organizm – w tym oczywiście pulsoksymetr, który w dzisiejszych czasach stanowi totalne must have. Rozbudowane opcje smart& healthy oraz atrakcyjne dla użytkownika dodatki to główne atuty smartbanda, którego recenzję oddaję w Wasze ręce. Sprawdźmy, dla kogo Huawei Band 6 będzie najlepszym wyborem.

Pierwsze chwile z Huawei Band 6

Nowy smartband od Huawei przyjechał do mnie w skrupulatnie zapakowanym pudełeczku, które designem nie odbiega od swoich poprzednich wersji. Jak to u Huawei bywa, już na opakowaniu możemy przeczytać o kluczowych zdaniem producenta cechach urządzenia, w tym m.in. całodniowym mierzeniu SpO2 oraz tętna, czy np. ilości trybów sportowych.

Po jego otworzeniu naszym oczom ukazuje się premierowa opaska sportowa, dedykowany kabel do ładowania oraz krótka instrukcja obsługi. Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem, że jako przedstawicielka damskiej części użytkowników, testowałam model w kolorze różowym. Niemniej, trzeba wspomnieć, że Huawei Band 6 kupicie również w kolorze czarnym i czerwonym.

Oto warianty dostępne w sklepie x-kom:


huawei band 6 test recenzja

Konstrukcja i design opaski to jej wielkie atuty

Już na pierwszy rzut oka nowy smartband Huawei różni się od swoich poprzedników. I moim zdaniem zdecydowanie jest to różnica in plus.

Przede wszystkim Huawei Band 6 może pochwalić się większym niż w poprzednich wersjach ekranem dotykowym – o przekątnej sięgającej aż 1,47 cala i całkiem fajnej rozdzielczości 194 x 368 px. Ponadto wyświetlacz jest stworzony w technologii FullView AMOLED, co gwarantuje piękne barwy i wyraźne komunikaty – bez względu na warunki oświetleniowe i porę dnia. Nie jest to jednak nowością, bo z tego typu wyświetlaczem mieliśmy już do czynienia w Huawei Band 4 Pro.

Niemniej trzeba zaznaczyć, że wielkość ekranu ma niesamowity wpływ na jakość i wygodę obsługi sprzętu– to, że jest większy powoduje, że można na nim dostrzec o wiele więcej i skutecznie potęguje jego wizualne walory. Ponadto obsługa tak skonstruowanego wyświetlacza sprawia wrażenie obcowania bardziej ze sprzętem na poziomie smartwatcha niż opaski sportowej. A to również odbieram jako atut. 

Bez dwóch zdań przyznaję, że ekran działa bardzo płynnie, nie zacina się i na dotykowe polecenia reaguje wprost błyskawicznie. Także pod wodą, bo trzeba zaznaczyć, że  inżynierowie Huawei zadbali o wodoszczelność urządzenia 5 ATM.  Z kolei za sprawą 6-osiowego czujnika położenia, wyświetlacz płynnie reaguje też na każdy ruch ręki, wybudzając się i szybko wykazując gotowość do pracy. 

Idąc dalej, mamy też zmieniony pasek, na którym trzyma się korpus urządzenia. Stworzona z jakościowego sylikonu opaska jest bardzo giętka i genialnie dopasowuje się do nadgarstka, co jest miłym przeciwieństwem do nieco sztywnej konstrukcji poprzedniczki. Pasek w Huawei Band 6 jest też wymienny, co sprawia, że wraz z szeroką gamą możliwych do ustawienia tarczy stanowi gwarancję prostej i efektownej personalizacji sprzętu – adekwatnie do okazji, ubioru, a nawet nastroju.

Huawei Band 4 Pro Huawei Band 6 porównanie

Band 6 to paska stworzona do monitorowania organizmu 

Premierowa opaska Huawei to genialne narzędzie do weryfikacji poszczególnych parametrów organizmu. Bez najmniejszych problemów zliczy przebyte kroki oraz spalone kalorie. Dodatkowo zaimplementowany w niej zespół czujników precyzyjne sprawdzi najważniejsze dla użytkownika dane na temat jego zdrowia, wydolności i kondycji, a inteligentne algorytmy wskażą, w jakich obszarach wymagana jest większa uwaga i poprawa dotychczasowych nawyków.  

Całodobowy pomiar tętna i pulsoksymetr na pokładzie

Nowa opaska Huawei monitoruje tętno 24/7, a gdy wykryje najmniejsze odchylenie od normy w tym zakresie, natychmiast poinformuje o nim użytkownika. Pomiaru tętna można również dokonać samodzielnie, z poziomu menu, w każdym momencie. 

Huawei Band 6 może też pochwalić się wbudowanym pulsoksymetrem, który na bieżąco weryfikuje nasycenie krwi tlenem. Gdy okaże się on za mały, smartband bezzwłocznie poinformuje o tym użytkownika. Oznacza to, że mając premierową opaskę Huawei na nadgarstku nie potrzebujemy osobnego, zwykle napalcowego urządzenia medycznego, aby kontrolować poziom tlenu w organizmie. Huawei Band 6 zapewnia pełną kontrolę saturacji SpO2, co w pandemicznych czasach jest niezwykle istotne.

Dlaczego? Niski poziom SpO2 negatywnie wpływa na zdrowie i może przynosić długofalowe skutki uboczne. W związku z tym bardzo ważna jest stała kontrola i analiza natlenienia krwi. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Nowe technologie w walce z pandemią. Czas zainwestować w opaskę z pulsoksymetrem?

Weryfikacja snu, stresu i ćwiczenia oddechowe

Huawei Band 6 to również doskonałe narzędzie do śledzenia snu. Smartband nie tylko zmierzy jego długość i wskaże poszczególne fazy, ale także zidentyfikuje ewentualne problemy związane z bezsennością i podpowie, w jaki sposób można z nimi walczyć. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii TruSleep.

Nie jest ona jednak jedyną, którą oferuje producent. Opaska sportowa może także pochwalić się opcją TruRelax, która pozwala zapanować nad stresem. Jak to możliwe? Urządzenie ocenia poziom stresu w organizmie na podstawie weryfikacji częstotliwości pulsu. Gdy okazuje się za wysoki, smartband Huawei umożliwia wykonanie relaksujących ćwiczeń oddechowych, które można uruchomić z poziomu menu.

ćwiczenia oddechowe stres huawei band 6 recenzja

Aktywny tryb życia? Huawei po raz kolejny daje radę

Nowa opaska Huawei to zdecydowanie urządzenie dla osób aktywnych. Bez względu na to, czy uprawiamy sport wyczynowo, czy raczej amatorsko, Huawei Band 6 sprawdzi się jako kompan, który podczas treningu wskaże najważniejsze dla organizmu parametry. Mowa tutaj m.in. o spalonych kaloriach, poszczególnych fazach aktywności, czy np. kontroli tętna w różnych momentach treningu. Z kolei dzięki autorskiej funkcji TruSport, opaska jest również w stanie ocenić efekt wysiłku i zasugerować adekwatny do potrzeb organizmu czas na regenerację.

Zegarek pokaże również przebyty podczas treningu dystans. Będzie to jednak możliwe tylko i wyłącznie, jeśli podczas aktywności mamy przy sobie sparowany z nim smartfon z uruchomioną usługą geolokalizacji. Dlaczego? Otóż Band 6 nie posiada wbudowanego modułu GPS.

W menu smartbanda znajdziemy 10 predefiniowanych aktywności. Są to:

 • bieganie w terenie,
 • bieganie na bieżni,
 • marsz w terenie,
 • marsz na bieżni,
 • kolarstwo,
 • rower stacjonarny,
 • pływanie na basenie,
 • skakanka,
 • orbitrek,
 • ergometr.

Co ciekawe, z poziomu zegarka, dla własnej wygody możemy poustawiać ich kolejność w menu, np. według najczęściej używanych.

Dodatkowo trzeba też wspomnieć, że na wymienionych 10 dyscyplinach sportowy potencjał opaski Huawei Band 6 oczywiście się nie kończy. Z poziomu dedykowanej aplikacji możemy również wybierać inne kursy treningowe, których jest tu łącznie aż 96.

Opcje telefoniczne, multimedia i mnóstwo dodatków

Nowa opaska Huawei przyda się nie tylko podczas treningu, ale i w codziennym życiu. Co ważne, znacznie je ułatwiając. Co mam na myśli? Otóż wystarczy, że sparujemy premierowy smartband ze smartfonem, a bez najmniejszych problemów poinformuje on o połączeniach i wiadomościach przychodzących. Te ostatnie pozwoli również podejrzeć z poziomu nadgarstka.

Ponadto Huawei Band 6 pozwala na wygodne sterowanie muzyką w aplikacjach, działających na połączonym z nim smartfonie. Funkcja ta jest niezwykle przydatna zawsze wtedy, gdy chcemy zmienić utwór, a nie mamy akurat możliwości sięgnięcia po telefon, np. podczas treningu lub jazdy na rowerze. 

Co więcej, jeśli jesteśmy posiadaczami telefonu Huawei, będziemy mogli również sterować migawką aparatu w smartfonie, co przydaje się szczególnie przy zdjęciach grupowych lub selfie.

Oprócz powyższego nie zabrakło tu również kultowej już funkcji, znanej już z poprzednich urządzeń wearables tego producenta, czyli „Znajdź mój telefon”. Za pośrednictwem Huawei Band 6 możemy też skorzystać z takich opcji jak: stoper, minutnik, alarm czy latarka. Bez problemu sprawdzimy też pogodę w lokalizacji czerpanej ze sparowanego smartfona.

Kompatybilność i aplikacja Huawei Health

Premierową opaskę Huawei sparujemy z telefonami pracującymi na systemach: Android 6.0 lub nowszym oraz iOS 9.0 lub nowszym. Trwa to dosłownie chwilę i odbywa się za pośrednictwem modułu Bluetooth oraz dedykowanej smartbandowi aplikacji – Huawei Health.

Program Huawei Health to nic innego jak „centrum dowodzenia”, które oferuje szczegółowy zbiór danych i szybki dostęp do najważniejszych dla użytkownika informacji. Jego przejrzysta forma sprawia, że z aplikacji korzysta się bardzo przyjemnie. 

Oprócz szczegółów dotyczących aktywności i pomiaru parametrów organizmu, możemy personalizować urządzenie poprzez wybór konkretnych ustawień, a także tarcz wyświetlacza, których jest tu ponad 100. 

Co ciekawe Panie, które korzystają ze smartfonów z systemem Android, po odpowiedniej konfiguracji w aplikacji, mogą śledzić również swój cykl miesięczny.

Bateria w Huawei Band 6 imponuje

Akumulator napędzający Huawei Band 6 ma pojemność 180 mAh. Co to oznacza w praktyce? Jak na smartband trzeba przyznać, że jest to sporo. Producent zapewnia, że przy podstawowych funkcjonalnościach, opaska wytrzyma do dwóch tygodniu bez konieczności doładowywania. Oczywiście, wszystko zależy od indywidualnych nawyków użytkownika.

 Ja sama korzystałam z opaski dokładnie 7 dni. Zaczynałam od 78%, a skończyłam na poziomie 42% baterii, co daje mi podstawy przypuszczać, że zapewnienia płynące ze strony Huawei są poparte rzeczywistymi pomiarami. Zasługuje to na pochwałę tym bardziej, że przecież mamy tu do czynienia z bajecznie kolorowym, jasnym i dużym ekranem AMOLED.

Kiedy już zajdzie taka potrzeba, energię w nowej opasce Huawei uzupełnimy za pomocą dedykowanego kabla, który dołączony jest do zestawu. Wystarczy, że za jego pośrednictwem podepniemy smartband do laptopa lub adekwatnego adaptera.

Kto powinien postawić na Huawei Band 6? Podsumowanie 

Z premierowej opaski Huawei będą zadowoleni wszyscy Ci którzy cenią sobie najlepsze technologie w nowoczesnym wydaniu. Huawei Band 6 zdecydowanie ma szasnę podbić serca osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoim organizmem, lubią sport i chcą weryfikować swoje postępy w treningach, a przy tym wszystkim marzą o gadżecie, który będzie przykuwał oko niebanalnym, dopracowanym designem.

W cenie niespełna 250 zł otrzymujemy opaskę sportową, która współpracuje z rozbudowaną aplikacją mobilną, genialnie rozumie funkcje telefoniczne i multimedialne, ma świetną baterię i konstrukcję, której nie są straszne żadne, nawet najcięższe warunki.

Jednym słowem, trzeba przyznać, że Huawei Band 6 jest potwierdzeniem, że producent odrobił lekcję płynącą z dotychczasowych doświadczeń użytkowników. I zrobił to ze zdumiewającym efektem. Brawo!

Minusy

 • brak GPS

Plusy

 • piękny, przestronny i responsywny wyświetlacz FullView AMOLED
 • elastyczna, lekka i wygodna konstrukcja
 • zaawansowany monitoring parametrów organizmu, w tym natlenienia krwi SpO2
 • duża ilość trybów sportowych
 • rozbudowane opcje telefoniczne
 • współpraca z multimediami, np. sterowanie muzyką
 • solidna bateria 180 mAh

Ocena

9/10
PL - Rekomendacja