Harry Potter: Magic Awakened. Co wiemy o grze mobilnej w uniwersum słynnego czarodzieja?

Książki i filmy o przygodach Harry’ego Pottera to jeden z największych fenomenów kulturowych wszech czasów. Niestety tego samego nie można powiedzieć o grach, które w najlepszych przypadkach były tylko niezłe. Czy Harry Potter: Magic Awakened, nowa gra w uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling, będzie godna losów Chłopca, który przeżył?

Czym oczaruje nas gra Harry Potter: Magic Awakened?

Harry Potter: Magic Awakened (w polskiej wersji Harry Potter: Żywa Magia) będzie grą mobilną, która połączy elementy gry karcianej, MMO, RPG i strategii. Od przybytku głowa nie boli? To łapcie się za portfele – Magic Awakened będzie oczywiście grą free-to-play. I zaoferuje to, o czym marzył chyba każdy, kto czytał sagę o młodym czarodzieju – pozwoli nam zostać uczniem Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie i przeżyć przygodę w towarzystwie tysięcy innych osób.

Akcja gry Harry Potter: Żywa Magia umiejscowiona jest ok. 10 lat po Bitwie o Hogwart, czyli w 2008 roku. Dostajemy list z Hogwartu i zaczynamy naszą przygodę z nauką magii. W trakcie gry zostaniemy przydzieleni do jednego z domów, będziemy uczyć się czarów, toczyć pojedynki, warzyć eliksiry, eksplorować Hogwart i kolekcjonować karty. Spotkamy nowych bohaterów, ale także wiele postaci znanych dobrze czytelnikom, m.in. Rubeusa Hagrida, Minervę McGonagall, Lunę Lovegood, a nawet Hermionę, Rona i oczywiście Harry’ego.

Harry Potter: Magic Awakened na papierze brzmi jak, nomen omen, magia. Lecz chociaż książki uczyły, że liczy się nie to, co w banku, a to, co w sercu, to wartości krzewione przez J.K. Rowling raczej nie znajdą odzwierciedlenia w grze. Produkcje free-to-play są free tylko z nazwy, gdyż znajdujące się w nich mikropłatności są żyłą złota dla twórców. Miejmy jednak nadzieję, że uda się dobrze bawić bez obrabowania Banku Gringotta. Albo bycia rozpieszczonym przez rodziców Ślizgonem.

Źródło: WarnerBros. Games

Harry Potter: Żywa Magia – kiedy zagramy?

Warto podkreślić, że gra miała już swoją premierę jesienią 2021 roku w krajach azjatyckich. Mieszkańcy Chińskiej Republiki Ludowej, Hongkongu, Makau i Tajwanu mogą już do woli rzucać czary. Harry Potter: Magic Awakened podbiła tamtejszy rynek, trafiając na szczyty list popularności, co powinno dobrze wieszczyć jej przyszłości w reszcie świata. No właśnie, tylko kiedy?

Walka w grze Harry Potter: Magic Awakened
Źródło: WarnerBros. Games

Harry Potter: Żywa Magia trafi do Google Play i AppStore jeszcze w 2022 roku, chociaż konkretów na ten moment brak. Gracze mogą jednak rejestrować się na oficjalnej stronie gry, ale tylko do wersji na urządzenia z systemem Android. Posiadacze sprzętu od Apple dostaną tę możliwość „wkrótce”. A rejestrować się warto, bo im więcej osób to zrobi, tym więcej bonusów na start otrzymają gracze. Pierwszym z nich jest kultowa miotła Nimbus 2000.

Zobacz więcej wieści ze świata Harry’ego Pottera: