Zwiastun GTA 6 już jest. Rockstar odsłonił karty – wracamy do Vice City!

W końcu, po ponad dekadzie, Rockstar Games pokazało całemu światu pierwszy zwiastun GTA 6. Na zwiastunie czuć klimat Vice City, uwielbianej przez fanów Grand Theft Auto części. Dwoje bohaterów, ogromny świat i jak zwykle zakręcone postacie, które nie przebierają w słowach. Wielka chwila nadeszła, ale na grę poczekamy do 2025 roku.

Zwiastun Grand Theft Auto VI już oficjalnie

Aktualizacja wpisu 00:25, 05.12.2023 r. 

Po 10 latach doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego zwiastuna GTA 6. Rockstar wbrew wcześniejszym zapowiedziom przyspieszył publikację trailera ze względu na wyciek, który zrujnował plany dewelopera.

Zgodnie z oczekiwaniami – wracamy do słonecznego Vice City, ale dopiero w 2025 roku. Gra wyjdzie w tym terminie tylko na konsole PS5 i Xbox Series X/S. Trzeba przyznać, że prezentacja gry wygląda po prostu obłędnie. 

Z wielką przyjemnością mogę napisać następujące słowa: zapraszam do obejrzenia zwiastuna GTA VI!

Przeczytaj również podsumowanie oficjalnych informacji: GTA 6 bez tajemnic. Wszystko, co musisz wiedzieć o nowej grze Rockstara

Jak widzicie w poniższej części tego wpisu Rockstar planował wypuścić trailer GTA 6 dopiero o 15:00 czasu polskiego we wtorek 5 grudnia. Jednak z powodu wycieku materiału zdecydował się przyspieszyć premierę, informując o tym na swoim profilu na platformie X:

Kiedy ukaże się pierwszy zwiastun GTA 6? Znamy datę!

Nieśmiałą zapowiedzią firma Rockstar odsłoniła swój największy projekt w historii: GTA 6. Pierwszy zwiastun jednak nie pojawił się w 25. rocznicę założenia studia. Ale producent nie zostawił nas z niczym. Tego właśnie dnia oficjalnie zapowiedział, że pierwszy trailer GTA 6 trafi do sieci we wtorek 5 grudnia o godz. 15:00 czasu polskiego.

Rockstar udostępniło też pierwszą, nad wyraz skromną grafikę, na której klimat przywodzi na myśl Vice City.

Co wiemy o GTA 6 w dużym skrócie? Kiedy może wyjść?

Premiera GTA VI zostanie prawdopodobnie zapowiedziana na koniec 2024 roku na konsole PS5 i Xbox Series X/S. Jak można się domyślić, Rockstar już tradycyjnie nie ogłosi wersji PC, która najprawdopodobniej zawita po roku lub dwóch latach.

GTA 6 to ogromna gra, największa w historii studia, więc nawet jeśli takową datę podadzą, nie traktowałbym jej jako ostatecznej. Zarówno GTA 5, jak i RDR2 ukazały się dwa lata po oficjalnej zapowiedzi (po obsuwach). Według raportu finansowego Take-Two GTA 6 ma wyjść najpóźniej 31 marca 2025 roku, ale i te plany mogą się zmienić.

W grze mamy trafić do m.in. słonecznego Miami, Kolumbii czy nawet Brazylii. Głównymi bohaterami mają być według przecieków brat i siostra (bliźniaki). Już po weekendzie przekonamy się, ile w tych plotkach jest prawdy.