Zapowiedź GTA 6 jeszcze w tym tygodniu?! To się dzieje – Rockstar oficjalnie potwierdza!

W świecie gier wideo niewiele tytułów może się równać z fenomenem, jakim jest seria Grand Theft Auto (GTA). Od lat każda zapowiedź nowej części serii wywołuje wstrząs w branży i wśród graczy. Teraz, po latach oczekiwania, wydaje się, że nadchodzi moment, na który czekały miliony – oficjalna zapowiedź GTA 6 jest tuż za rogiem. Szybciej niż myślisz.

Zapowiedź GTA 6. Rockstar w końcu odsłoni karty

Jason Schreier z Bloomberg, czyli jedno z najbardziej rzetelnych źródeł, ma dla graczy prawdziwą bombę: oficjalna prezentacja GTA 6 nastąpi jeszcze… w tym tygodniu! Możliwe, że nawet jeszcze dziś albo jutro.

[Aktualizacja] Dzisiejsza zapowiedź ograniczyła się do komunikatu Sama Hausera, współzałożyciela Rockstar Games, w którym (kolejny raz) potwierdził istnienie nowej odsłony Grand Theft Auto i termin premiery pierwszego trailera. Nie jest jasne, czy w tym tygodniu należy oczekiwać czegoś konkretniejszego, np. pierwszych informacji czy screenów. Czas pokaże, ale podobnie (stopniowo) przebiegała zapowiedź RDR2.

Jedno jest pewne. Rockstar  nie jest gotowe odsłonić od razu wszystkich kart, bo (lwią) część zachowa na przyszły miesiąc. W tym czasie firma będzie obchodzić 25-lecie (powstała ona w grudniu 1998 roku).

Kiedy pierwszy zwiastun GTA 6?

Według źródeł Bloomberga pierwszy zwiastun GTA VI pojawi się w grudniu 2023 roku. Na początku miesiąca, tj. 7 grudnia, odbędzie się gala The Game Awards 2023, na której często zapowiadane są nowe gry czy nowe materiały z ujawnionych już tytułów. Ale Rockstar Games i GTA 6 nie potrzebują tego, więc spodziewamy się, że zwiastun niekoniecznie musi zadebiutować na imprezie.

[Aktualizacja] Nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie ze strony Rockstara. Producent oficjalnie ujawnił na swoich kanałach w serwisach społecznościowych, że pokaże pierwszy zwiastun nowego GTA na początku grudnia 2023 roku.

Źródło: Jason Schreier/Bloomberg

GTA 6 to będzie więcej niż zwykła gra. Rockstar znowu przesunie granice

GTA 6 ma nie tylko zaoferować rozrywkę na najwyższym możliwym poziomie, ale także zapewni nowe doświadczenia w interakcji z otoczeniem i postaciami niezależnymi (NPC). Nowe patenty i przecieki wskazują na to, że gra może zawierać bardziej zróżnicowane i realistyczne animacje oraz zaawansowaną sztuczną inteligencję. To oczywiście tylko skrawek tego, co ma skrywać Grand Theft Auto 6.

GTA 6, podobnie jak RDR2, wyznaczy nowe standardy w branży, choć tak naprawdę żadne studio nie jest w stanie zbliżyć się pod wieloma względami do tego, co udaje się tworzyć Rockstarowi. Na efekty jeszcze jednak trochę poczekasz.

Zapowiedź GTA 6 nie oznacza rychłej premiery

Zapowiedź GTA 6 nie przełoży się na szybką premierę gry. Końcówka 2024 roku wydaje się jednak prawdopodobna. Według obecnych planów Take-Two nastąpi ona nie później niż w marcu 2025 roku. Docelowe platformy sprzętowe to zapewne PS5 i Xbox Series X/S. Wersja PC, jak wyjdzie, to minimum z rocznym opóźnieniem.

Źródło: Bloomberg, Rockstar Games

Przeczytaj również: