GTA 6 mogło nie być osadzone w Vice City, a w nowym mieście

Wybaczcie mi ten tytuł. Po prostu głęboko wierzę, że po tylu plotkach na temat miejsca akcji GTA 6 rzeczywiście będzie to Vice City. Być może połączone z paroma innymi miejscami. Ale według jednego z insiderów niemalże wydarzyło się coś zgoła innego, bowiem do serii mogło zawitać nowe miasto.

Jeśli nie w Vice City, to w jakim nowym mieście mogło wylądować GTA 6?

Informację na ten temat ponoć posiadł jeden ze znanych insiderów pod Twitterowym pseudonimem Matheusvictorbr-. Mówię znanych, bo pojawiał się już w growych mediach ze swoimi przewidywaniami dotyczącymi GTA Online. Nie że koniecznie coś przewidział, bo twierdził również, że next-genowe GTA 5 może zostać przełożone na kwiecień lub maj – na nieszczęście jego autorytetu tak nie było. Ale nigdy nie wiadomo. Trudno będzie zweryfikować kolejny news z jego rękawa, bo mówi o tym, jak GTA 6 prawie zadziało się w Karolinie Północnej.

Przyglądając się wszystkim stanom USA na mapie zobaczymy, że Karolina Północna znajduje się gdzieś pomiędzy Florydą (Vice City) a stanem Nowy Jork (Liberty City). Spowodowałoby to utrzymanie większości serii 3D na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wyjątkiem pozostaje oczywiście Los Santos z odsłon San Andreas i GTA 5.

Co wyjątkowego jest w Karolinie Północnej?

Pierwsze, o czym pomyślałem w temacie Grand Theft Auto, to przestępczość. Mówi się, że Karolina Północna jest miejscem docelowym dla meksykańskich karteli, z którego narkotyki rozsyłane są po okolicy. Zdaje się to być pasującym puzzlem do przyjętej powszechnie dla GTA 6 wizji. Domniemany główny bohater Ricardo z marzeniem o zostaniu baronem narkotykowym odnalazłby się tam znakomicie.

Ale to pomysł odrzucony. GTA 6 w Vice City czy może gdzieś indziej?

Większość graczy przyjęła do wiadomości, że najbardziej prawdopodobnym miejscem akcji GTA 6 jest słoneczne Vice City. Ale co jeśli nie? Innych miast nie brakuje. To równie dobrze mógłby być powrót do Liberty City. Dla niektórych nawet dużo lepszy i potencjalnie współcześnie bardziej imponujący. Dlatego że wygląd LC jest zdecydowanie bardziej miejski i różnorodny, w mieście mogłyby zmieniać się pory roku, a ono samo oferować mnóstwo różnej zawartości.

główny bohater gta 3

Na potrzeby Online oczywiście, bo mówimy o grze Rockstara powstającej we współpracy z Take-Two.

Pamiętajmy, że prace nad GTA 6 są oficjalnie potwierdzone

A wiadomość od Rockstara nie mówiła o niczym więcej, tylko o tym, o czym napisałem już w nagłówku. Żadnej daty, żadnych szczegółów. Po prostu pracują. Dobrze robią, dobrze wszystko jest w porządku. Jest git. Nie trzeba im przypominać co 2 lata, według analityków GTA 6 miałoby ukazać się w 2023 lub 2024 roku. Pozdrawiam całe Grove Street, dobrych chłopaków i niech się to trzyma.

Dobry przekaz jest najważniejszy, stąd źródła: Screen Rant, Dexerto