Grand Theft Auto 6 – Rockstar Games potwierdza prace nad grą!

Stało się! Rockstar Games potwierdziło prace nad GTA 6! W opublikowanym 4 lutego poście na Twitterze twórcy kultowej serii odnoszą się do huczących od lat plotek, chociaż trzeba przyznać, że wylewni, póki co, nie są. Sprawdź, co przekazało graczom studio Rockstar.

GTA 6 potwierdzone! Trwają prace nad kolejną częścią Grand Theft Auto

Grand Theft Auto VI zaczęło powoli stawać się drugim Half Life’em 3 – wszyscy czekali na jego zapowiedź, ale ta nadal nie następowała. Na szczęście dzisiaj pojawiło się ogromne światełko w tunelu – Rockstar Games w tweecie potwierdziło, że nowa część kultowej serii Grand Theft Auto powstaje!

Póki co Rockstar Games nie przekazało wiele o nowej części GTA. Prace nad grą idą jednak pełną parą i w najbliższym czasie powinniśmy otrzymać dużo więcej detali dotyczących produkcji. Rockstar zapewnia, że z każdą produkcją stawiają sobie poprzeczkę coraz wyżej – przykład Red Dead Redemption 2 zdaje się to niezawodnie potwierdzać. Miejmy nadzieję, że pomimo ambicji twórców, premiera GTA VI nastąpi dużo szybciej, niż przyszło nam oczekiwać na pierwszą jej oficjalną zapowiedź.

Grand Theft Auto 6 – kiedy premiera?

Pomimo niemal zerowych informacji od samego studia Rockstar Games, w sieci od lat krąży mnóstwo plotek. Premiera GTA 6 nastąpi najwcześniej w 2023 roku, ale bardziej realistyczny wydaje się termin pomiędzy 2024-2025 rokiem. Takie przypuszczenia podziela Jason Schreier, reporter agencji Bloomberg:

Poprzednia część serii, GTA V, miała premierę „zaledwie” 5 lat po GTA IV, co pozwoliło twórcom na usprawnienie prawie wszystkiego, na co skarżyli się gracze podczas zwiedzania Liberty City. Ciekawe, co Rockstar Games zaserwuje nam teraz, skoro Grand Theft Auto V wyszło pierwotnie na Xboxa 360 i PS3 we wrześniu 2013 roku. Tak, jeżeli przypuszczenia się potwierdzą, GTA VI zobaczymy najwcześniej dekadę po premierze poprzedniczki.

Ze względu na brak oficjalnych informacji, pozostaje cieszyć się mnóstwem przecieków i plotek dotyczących GTA VI. Będziemy na bieżąco śledzić wszystkie doniesienia i informować Was o nich. Zapowiada się bardzo ciekawy rok!