GTA 6 z premierą na początku 2025 roku?! Pierwsze konkretne przecieki o dacie premiery

„Gwiazdy rocka” oficjalnie potwierdziły debiut gry GTA 6 w 2025 roku, ale w zapowiedzi nie padła żadna, nawet przybliżona data premiery. Jednak pojawiły się kolejne przesłanki, które sugerują, że do premiery Grand Theft Auto VI dojdzie w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Poznaliśmy nawet dokładną, nieoficjalną datę premiery GTA 6. Dowiedz się, kiedy prawdopodobnie gra zawita na konsole PS5 i Xbox Series X/S.

GTA 6 z (prawdopodobną) datą premiery! 

GTA 6 to najbardziej wyczekiwana gra 2025 roku, kilku ostatnich lat, a może nawet w całej historii branży gamingowej. Na razie Rockstar Games poskąpiło szczegółów o swoim nowym wielkim projekcie, tworzonym od lat, i jedynie, co do tej pory otrzymaliśmy, to efektowny zwiastun, który rozpalił apetyty graczy.

Ale wygląda na to, że na grę faktycznie poczekamy krócej niż dłużej. Według kolejnych źródeł gra ma rzeczywiście wyjść w pierwszym kwartale 2025 roku, tak jak sugerowały to prognozy finansowe wydawcy, firmy Take-Two.

Według użytkownika Nuro, który podał prawidłowo termin wydania pierwszego zwiastuna GTA 6 na długo przed jego publikacją, ujawnił, że premiera GTA 6 odbędzie się 18 lutego 2025 roku.

Wtóruje mu również użytkownik Reddita JarlofRivia, który również zdradził wiele szczegółów na temat trailera Grand Theft Auto 6 przed jego wydaniem. Przy czym według niego premiera odbędzie się prawdopodobnie w „styczniu lub lutym”. Wydaje się to pokrywać też z ostatnimi wieściami od Jasona Schreiera z agencji Bloomberg, który ma najlepsze źródła w branży, że prace nad GTA 6 znajdują się już w końcowej fazie (a pracownicy przenoszą się hurtowo do biur).

Data premiery GTA 6 jest prawdopodobna tak samo obsuwa

Ujawniona przez informatorów, którzy w przeszłości podzielili się nieznanymi nikomu wcześniej informacjami, data premiery GTA 6 jest prawdopodobna, ale nie da się ukryć faktu, że gry Rockstara regularnie zaliczają opóźnienia. 

Jeśli jest prawdziwa, to równie dobrze może być to data, w jaką wewnętrznie celuje producent, ale biorąc pod uwagę rozmach GTA 6, opóźnienie jest tak samo prawdopodobne.

Rockstar, nawet jak ujawniał daty premier swoich gier, opóźniał przynajmniej jednokrotnie ich wydanie. Tak było w przypadku GTA 5, tak też było w przypadku RDR2. I nie zdziwiłoby mnie, gdyby tak samo było w przypadku GTA 6.

Jednak brak daty w dniu zapowiedzi daje nadzieję, że tym razem Rockstar nie chce dopuścić do opóźnień. Tylko poda datę, kiedy będzie mieć pewność, że wyda GTA 6 w ustalonym terminie. I wyda je wyłącznie na konsole PS5 i Xbox Series X/S (wersja PC najprawdopodobniej wyjdzie z rocznym lub nawet dwuletnim opóźnieniem).

Premiera GTA 6 może przesunąć się na 2026 rok

[Aktualizacja] Portal Kotaku dotarł do swoich źródeł, które mogą niepokoić fanów niecierpliwie czekających na GTA VI. Podobno prace nie przebiegają całkowicie po myśli Rockstara i początek 2025 roku może być zagrożony. 

Wiosna 2025 roku nadal jest celem studia, ale równie prawdopodobne jest to, że gra wyjdzie nieco później, jesienią 2025 roku. Co więcej, w grę ponoć wchodzi obsuwa na 2026 rok, gdy nie uda się dopracować GTA 6 na czas. 

W każdej plotce jest zapewne ziarnko prawdy. Przy tak gigantycznym projekcie, jakim jest Grand Theft Auto 6, możliwy jest tak naprawdę każdy scenariusz.

Źródło: Resetera, Reddit, Kotaku, Bloomberg, X (Jason Schreier, Nuro).

Przeczytaj więcej o GTA 6:

Zobacz również: