Tell Me Why – twórcy gry Life is Strange prezentują nowy tytuł

Studio Dontnod Entertainment, odpowiedzialne między innymi za serie Life is Strange oraz Vampyr, przedstawiło w czasie konferencji X019 swój najnowszy projekt. Tell My Why to kolejna epizodyczna przygodówka, w której tym razem wcielimy się w postacie Tylera i Alyson – bliźniąt próbujących zrekonstruować bolesne wspomnienia z dzieciństwa.

Epizodyczna formuła i data premiery

Opóźnienia w premierach nowych odcinków Life is Strange 2 poważnie nadszarpnęły cierpliwość fanów, o czym mówiliśmy już przy okazji zapowiedzi pełnej wersji gry. Studio Dontnod Entertainment najwyraźniej nie pozostało obojętne na głosy niezadowolenia, gdyż zapowiedziane trzy epizody najnowszej produkcji Tell Me Why maja ukazać się jednocześnie latem 2020, według ustalonego wcześniej harmonogramu. Debiut odbędzie się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One. Tytuł ma być dostępny także w ramach abonamentu Xbox Game Pass oraz na platformie Steam i w sklepie Microsoftu.

O czym opowiada gra Tell Me Why

Zarówno fabuła, jak i mechanika gry Tell Me Why opierać się będzie o próby odzyskania wspomnień z dzieciństwa, które dla rodzeństwa Ronan nie było zbyt spokojne, choć wypełnione wzajemną czułością. To właśnie ta relacja oraz swoista więź łącząca bliźnięta będzie ewoluować w trakcie rozgrywki wraz z odkrywaniem kluczowych śladów przeszłości dwójki głównych bohaterów.

Aby poznać historię Tylera i Alyson, wybierzemy się z nimi do rodzinnej, mroźnej i dzikiej Alaski. W czasie gry przejmiemy kontrolę nad obiema postaciami, co pozwoli nam spojrzeć na minione wydarzenia z dwóch perspektyw. Od tego, jak zapamiętało je każde z nich, zależeć będą dalsze losy obojga bohaterów. Wspomnienia i ich rekonstrukcja będą więc głównym motorem napędzającym całą opowieść. 

Dontnod Entertainment wspiera mniejszości

Ekipa z Dontnod Entertainment udowodniła nam już, że nie boi się uczynić bohaterami swoich produkcji postaci pochodzących z różnych grup mniejszościowych, co mogliśmy zaobserwować w przypadku tytułów Life is Strange.

Tak też jest w Tell Me Why. Tyler, jeden z bliźniaków Ronan, jest osobą transpłciową. Autorom gry zależało na tym, aby uczynić tę postać jak najbardziej autentyczną, dlatego też przy jej pisaniu podjęli się współpracy z organizacją GLAAD walczącą z dyskryminacją środowisk LGBT.