Nadchodzi zegarek od Google. Premiera Google Pixel Watch już w maju?

Na rynku inteligentnych zegarków pojedynek trwa głównie między Apple i Samsungiem, z wyraźną przewagą tego pierwszego. Ale wszystko wskazuje na to, że do rywalizacji chce stanąć kolejny gigant – Google. Czy jego Pixel Watch ma szansę wprowadzić trochę zamieszania i zagrozić liderom?

Google Pixel Watch – specyfikacja i design

Chociaż przecieki o smart zegarku od Google docierają już od ponad roku, o urządzeniu wiadomo bardzo niewiele. Google Pixel Watch otrzyma albo procesor Samsunga, być może znanego z Galaxy Watcha 4 Exynosa W920, albo autorski procesor od Google – odpowiednik smartfonowego Tensora.

Smartwatch pracować będzie na systemie Wear OS. Możemy także spodziewać się najnowszych sensorów do monitorowania zdrowia i aktywności oraz rozbudowanych funkcji fitness. To akurat zasługa firmy Fitbit, którą Google przejęło na początku 2021 roku, chcąc zapewne mocno wkroczyć na zdominowany przez Apple rynek inteligentnych zegarków. A skoro to autorskie urządzenie Google, to zapewne stworzone zostanie z mocnym naciskiem na funkcjonalności oferowane przez Asystenta Google.

Nie powinno także zabraknąć kilku funkcji unikatowych dla tego zegarka. Niektóre przecieki sugerują enigmatycznie brzmiące „gesty skóry”. Termin ten jest zawarty w patencie zarejestrowanym w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej jeszcze w 2022 roku. Prawdopodobnie zegarek umożliwi sterowanie za pomocą gestów wykonywanych na skórze wokół urządzenia. Pytanie, czy stukanie i głaskanie wierzchu dłoni się przyjmie – i czy w ogóle jest potrzebne.

Google Pixel Watch
Źródło: Twitter (@jon_prosser)

Pomimo mnóstwa funkcji, które bez wątpienia umieści w zegarku Google, design powinien być bardzo minimalistyczny i spójny ze stylistyką innych urządzeń od tego producenta. Jak wynika z nieoficjalnych renderów, tarcza będzie okrągła, a ramki ekranu bardzo wąskie. Koperta najprawdopodobniej zostanie wykonana z aluminium lub stali nierdzewnej.

Google Pixel Watch render w kolorze białym
Źródło: Twitter (@jon_prosser)

Kiedy premiera Google Pixel Watch?

Zegarek od Google ujrzy światło dzienne prawdopodobnie podczas konferencji Google I/O. Data konferencji nie została jeszcze potwierdzona, ale większość przecieków sugeruje 26 maja 2022. Podczas tego samego wydarzenia powinniśmy także zobaczyć smartfona Google Pixel 6a. Niestety cena zegarka od Google nie jest wciąż znana. Jeżeli będzie konkurencyjna względem Samsung Galaxy Watcha, Google Pixel Watch może stać się najlepszym wyborem dla użytkowników smartfonów z Androidem i zagrozić także dominującemu w statystykach Apple Watchowi.

Źródła: Twitter (@jon_prosser), TechRadar