Bardzo ładna pikseloza. Wyciekły rendery Google Pixel 6a

Chociaż Google’a nigdy nie ciągnęło zbytnio do Polski, to smartfony z serii Pixel przyciągnęły w kraju nad Wisłą całkiem spore grono entuzjastów. Dlatego wieści o wycieku renderów Pixela 6a zapewne zelektryzują tę społeczność, ale i wiele innych osób poszukujących niezawodnego średniopółkowca. Zapowiada się na bardzo mało kompromisów!

Google Pixel 6a – wygląd, aparat, specyfikacja

Google Pixel 6a wygląda dość znajomo. Średniopółkowiec od Google niewiele różni się od swoich „dużych” braci, czyli Pixela 6 i Pixela 6 Pro. Jest więc charakterystyczna, pozioma wyspa z aparatami, dwukolorowa obudowa oraz niewielki podbródek pod ekranem i wycięcie na aparat do selfie. To dobry zabieg, gdyż cała linia Pixeli 6 ma teraz ujednolicony design, a tańszy model nie wygląda ubogo w porównaniu z najdroższym. Co jeszcze wiadomo z renderów Google Pixela 6a?

Render Google Pixel 6a biały
Źródło: 91Mobiles

Aparaty to prawdopodobnie dwa moduły 12 MP (szerokokątny i ultraszerokokątny) w towarzystwie diody doświetlającej. Ekran Pixela 6a będzie miał przekątną 6,2 cala i wykonany zostanie w technologii OLED, a wszystko w obudowie o wymiarach 152,2 x 71,8 x 8,7 mm (10,4 mm grubości licząc wyspę z aparatami). Smartfon będzie bardziej kompaktowy niż Pixel 6, ale trudno nazwać go „mini” – jest zauważalnie większy od iPhone’a 13 mini, a nawet „dużego” iPhone’a 13.

Pixela 6a napędzać ma średniopółkowy wariant układu Tensor znanego z Pixela 6 i 6 Pro, albo któryś z procesorów Snapdragon. Pamięć RAM to 6 albo 8 GB, pojemność dysku wyniesie natomiast do 128 GB. Nie powinno oczywiście zabraknąć typowych dla Pixeli profitów – 3 lata aktualizacji oprogramowania i 5 lat poprawek bezpieczeństwa to ogromny atut smartfonów od Google.

Źródło: 91Mobiles

Google Pixel 6a – dostępność w Polsce

Google Pixel 6a swoją premierę będzie miał w sierpniu przyszłego roku, gdyż wtedy zwykle gigant z doliny krzemowej prezentuje swoje tańsze smartfony. Polacy jednak muszą uzbroić się w cierpliwość – Google nadal nie zdecydował się na oficjalną dystrybucję swoich urządzeń w naszym kraju, więc ich dostępność może się opóźnić. Szkoda, bo smartfony Google Pixel, zwłaszcza udana seria 6, mogłyby znaleźć w Polsce jeszcze większe grono użytkowników.

Sprawdź ofertę smartfonów Google Pixel w x-komie

Źródła: 91mobiles, PhoneArena.com