Jak stworzyć filmy tematyczne z aplikacją Zdjęcia Google?

Aplikacja Zdjęcia Google umożliwiła użytkownikom stworzenie małych dzieł sztuki na każdą okazję. Dzięki niej będziesz mógł w łatwy sposób stworzyć własną kolekcję filmów np. z urodzin, imienin lub pokazać beztroskie życie swojego psa, lub kota. Przed Tobą krótki poradnik, o tym, co powinieneś wiedzieć o aplikacji Zdjęcia Google i jak dzięki niej stworzyć tematyczne filmy.

Jakie funkcje udostępniają Zdjęcia Google?

Aplikacja Zdjęcia Google uważana jest za jedną z najbardziej popularnych aplikacji do udostępniania i zarządzania zdjęciami. Oferuje szereg rozwiązań, które opierają się na sztucznej inteligencji. Wśród nich znaleźć można, chociażby:

 • Automatyczne albumy inteligentne – aplikacja stworzy album z najlepszych momentów Twojej imprezy czy spotkania bez nakładu Twojej pracy,
 • Wyszukiwanie wizualne – ta funkcja sprawi, że będziesz mógł wyszukiwać zdjęcia według osób, miejsc lub obiektów bez użyciu tagów,
 • Odkrywaj na nowo – zdjęcia, które zostały zrobione rok temu, będą mogły pojawić się w nowym kolażu,
 • Biblioteki zaufane – możesz udostępniać wszystkie swoje zdjęcia tylko zaufanym osobom.

Aplikacja jest dostępna dla urządzeń z systemem Android i certyfikacją Google, dlatego nie działa na sprzęcie Huawei.

 

Google Zdjęcia na urządzeniach

Jak tworzyć filmy tematyczne w Zdjęciach Google?

Nowa funkcja usługi internetowej Zdjęcia Google będzie oferować tworzenie niestandardowych filmów, wykorzystując do tego sztuczną inteligencję. Aplikacja wybierze różne zdjęcia i filmy, a na końcu automatycznie utworzy z nich klip wideo. Przed przystąpieniem do krótkiego poradnika upewnij się, że Twoja aplikacja jest zaktualizowana do najnowszej wersji. Oprócz tego sprawdź, czy w swojej kolekcji posiadasz zdjęcia, które są rozpoznawalne. Do tego celu nie wystarczy tylko jedno takie zdjęcie, musisz posiadać ich więcej.

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia Google.
 2. Stuknij w Biblioteka w prawym, dolnym rogu ekranu.
 3. Kliknij Narzędzia, a następnie wybierz opcję Film.
 4. W opcji Film znajdziesz m.in. Film na walentynki, Kocie przygody i Pieskie radości. Wybierz rodzaj filmu, który chcesz stworzyć w Google,
 5. Następnie Zdjęcia Google poprosi Cię o wybranie odpowiednio osoby, osób lub zwierzęcia,
 6. Film zostanie utworzony w tle, a po jego zakończeniu otrzymasz powiadomienie.

Jak edytować film tematyczny?

 1. Odtwórz powstały film,
 2. Na dole ekranu znajdzie się funkcja edycji,
 3. Kliknij tę funkcję i wybierz spośród wielu opcji takich jak zmiana ścieżki dźwiękowej, kolejności obrazów lub usuwanie czy dodawanie kolejnych grafik.

Jeżeli jesteś zadowolony z efektu finalnego, nie zapomnij się nim podzielić ze znajomymi lub rodziną. Wystarczy, że wyślesz go bezpośrednio do zaufanych osób.  Z pewnością słodki filmik z Twoim psem lub kotem rozweseli niejedną osobę.