GE Appliances i Google łączą siły w służbie smart home

Trzeba żyć teraźniejszością, ale myśleć o przyszłości. Taka złota myśl zdaje się przyświecać należącej do Haiera firmie GE Appliances. Dostawca sprzętu AGD podpisał wieloletnią umowę z Google Cloud. Cel – lepsza integracja platformy, usług i rozwiązań giganta z Mountain View do urządzeń smart home GEA.

Na czym polega porozumienie GE Appliances i Google?

Współpraca z Google może być dla GE Appliances strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o wdrażanie rozwiązań inteligentnego domu. Smart AGD od GE otrzymuje tym samym potężne wsparcie software’owe, związane ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, oraz analityczne.

Bezpośrednie połączenie ma uprościć wprowadzane innowacje, szczególnie w perspektywie rozszerzenia na Asystenta Google i Androida. Możliwym będzie także personalizacja oraz customizacja poprawek związanych z działaniem konkretnych sprzętów. Obie firmy mają również pracować nad wprowadzeniem Google Cloud Vision AI do inteligentnych urządzeń następnej generacji.

GE Appliances Google
Źródło: GE Appliances

Jakie będą konsekwencje współpracy GEA z Google?

Na połączeniu mają także zyskać partnerzy handlowi GE Appliances. Poprzez Google Cloud będą oni mogli kontrolować więcej swoich produktów. Ograniczą się też nieplanowane przestoje oraz całkowity koszt związany z posiadaniem produktów, wydłuży za to okres eksploatacji.

Eric Hal Schwartz z Voicebot.ai wskazuje na trend łączenia inteligentnego hardware’u z platformami SI i uczenia maszynowego. Przykładem może być wprowadzenie Aleksy do inteligentnych lodówek Samsunga oraz wspólna praca koreańskiej firmy z Google, która zaowocowała powstaniem oprogramowania Wear OS. Mariaż z GE Appliances miałby być kolejną tego rodzaju współpracą, a także inspiracją dla podobnych kooperacji w przyszłości (jeśli firmom uda się zrealizować cele).

Inteligentne urządzenia Google w x-kom


Polecamy też rankingi:

Źródło: Voicebot.ai, PR Newswire