Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon 2023 startuje już 15 września. Wyrusz do światów fantasy prosto z Torunia

Interesujesz się literaturą fantasy, science-fiction, komiksami oraz grami planszowymi, karcianymi i komputerowymi? A może zajmujesz się cosplayem i chcesz podzielić się swoją pasją z innymi? Już w ten weekend, 15-17 września 2023, w samym sercu Torunia odbędzie się Copernicon 2023. To coroczna uczta dla miłośników fantastyki, którzy chcą spotkać się z aktorami, naukowcami, autorami, rysownikami i innymi twórcami, aby wspólnie świętować i wymieniać się doświadczeniami. Dowiedz się więcej o wydarzeniu i jego tegorocznej edycji.

Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon. Wyrusz w fantastyczną podróż z Torunia

Festiwal Gier i Fantastyki “Copernicon” to jeden z największych polskich konwentów tego rodzaju. Odbywa się co roku w Toruniu już od 2010 roku, ale jego korzenie sięgają „Konwentu Miłośników Fantastyki Copernicon” z 1998 roku. Wydarzenie przyciąga miłośników literatury, komiksu oraz gier w konwencji fantasy oraz science fiction i jest prawdziwą gratką dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej i doświadczyć swoich ulubionych światów.

W ramach festiwalu odbywają się liczne prelekcje, wykłady, pokazy cosplayu, LARP-y, sesje gier planszowych, Fantastyczne Targi Popkultury, a także spotkania z zaproszonymi gośćmi. Poprzednie edycje Coperniconu uświetnili m.in. Andrzej Sapkowski, Andrzej Pilipiuk, Aneta Jadowska, Jakub „Dem” Dębski, Jacek Piekara, Grupa Filmowa Darwin, Jarosław Boberek i wiele innych osób związanych ze światem literatury, komiksów i gier fantasy oraz science fiction.

Logo festiwal Copernicon

Copernicon 2023 – co czeka na uczestników tegorocznej edycji?

Tegoroczna edycja Festiwalu Gier i Fantastyki Copernicon odbędzie się w dniach 15-17 września w budynku Centrum Kultury Dwór Artusa przy Rynku Staromiejskim 6. Organizatorem wydarzenia jest  Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki “Thorn”, któremu przyświeca idea “od fanów dla fanów”.

Na uczestników czekają panele dyskusyjne oraz prelekcje prowadzone przez gości specjalnych oraz innych konwentowiczów w ramach różnorodnych bloków programowych, od Literackiego poprzez Azjatycki, na dotyczącym RPG kończąc. W strefach gier planszowych i elektronicznych udostępnione będą liczne znane, ale również te mniej popularne tytuły, a Strefa Wystawców obfitować będzie w różnorodne stoiska z książkami, komiksami, grami i innymi unikalnymi artykułami, o których marzą miłośnicy fantastyki.

Copernicon Cosplay

Wydarzeniu towarzyszy CoperniConf 2023, czyli interdyscyplinarna konferencja naukowa. Swoje referaty przedstawią zarówno studenci, doktoranci jak i doświadczeni naukowcy, których praca badawcza bądź zainteresowania zahaczają o popkulturowe i fantastycznonaukowe zagadnienia. Dzięki temu połączysz miłe przyjemne z pożytecznym – udział w festiwalu i konferencji naukowej jednocześnie.

Dokładny program oraz bilety na Copernicon 2023 znajdziesz na stronie wydarzenia

Copernicon Planszówki