EA tworzy nową grę karcianą? Produkcja ma być nawiązaniem do Ultimate Team

Electronic Arts wydaje się nie zwalniać tempa po wydaniu EA Sports FC 24. Wiele wskazuje na to, że w ekipie EA pracują obecnie nad całkowicie nową karcianką o tematyce piłkarskiej, która ma nawiązywać do dobrze znanego i lubianego trybu Ultimate Team. Gra, o której mowa, tworzona jest z myślą o urządzeniach mobilnych.

EA złożyło wniosek patentowy, który odkrywa… karty. A właściwie grę

Karty z zawodnikami nie są w społeczności EA niczym nowym, ponieważ od wielu lat gry pod szyldem amerykańskiego producenta oferują tryb Ultimate Team. I dotyczy to nie tylko gier piłkarskich, ale także serii NHL czy Madden NFL.

Teraz wygląda na to, że w EA Sports przygotowują się do dostarczenia graczom nowych możliwości rywalizacji. Wydawca złożył niedawno wniosek patentowy, który uchyla rąbka tajemnicy o nadchodzącej grze karcianej na urządzenia mobilne.

Gracze będą dobierać karty przedstawiające najlepszych graczy z całego świata, aby rywalizować nimi na wirtualnym boisku. W zależności od siły i użycia danych kart, drużyna może przybliżyć się lub oddalić od bramki przeciwnika. Prawdopodobieństwo zdobycia bramki wzrasta w zależności od wartości karty. Gra oferować ma różne rodzaje kart, np. karty sportowców albo karty akcji czy efektów. Niektóre kombinacje mogą dać nawet 100% szansy na gola.

Patent, który rzuca odrobinę światła na grę, nie określa, w jaki sposób gracze będą zdobywać czy losować karty. Wszystko jednak wskazuje na to, że mechanika będzie zbliżona do tego, co oferują inne gry karciane na urządzenia mobilne.

EA Sports FC zawodnicy z okładki

Kiedy karcianka EA trafi do graczy?

To pytanie, na które jeszcze w tym momencie nie da się odpowiedzieć. W zasadzie złożenie patentu nie oznacza nawet, że taka gra w ogóle się pojawi. Tym bardziej nie wiadomo, kiedy produkcja może trafić w ręce graczy. Z pewnością jednak EA chce w ten sposób zatrzymać u siebie obecnych graczy i zdobyć nowych. Być może za jakiś czas dowiemy się więcej.

A teraz nie pozostaje nic innego, jak poprowadzić swoją wirtualną drużynę po zwycięstwo w EA Sports FC 24.