Samsung celebruje Dzień Ziemi i tworzy ekologiczne akcesoria

Samsung postanowił świętować tegoroczny Dzień Ziemi, wypuszczając nową linię etui na smartfony i pasków na zegarki, które są przyjazne środowisku. Zostały wykonane z biodegradowalnych materiałów pochodzących w 100% z recyklingu i występują w 3 stylach: Orchid, Dawn i Rain.

Gigant w trosce o planetę

22 kwietnia obchodzimy Światowy lub jak kto woli Międzynarodowy Dzień Ziemi. Co roku wiosną na całym globie prowadzone są akcje, które mają na celu propagować ekologiczny styl życia, utylizację odpadów i wiele innych proekologicznych rozwiązań. Wszystko to ma doprowadzić do ustabilizowania naszego ekosystemu, który jest tak istotny dla nas i całej planety.

Samsung w tym roku włączył się do obchodów Dnia Ziemi i zaprezentował swoją najnowszą inicjatywę, która ma prowadzić do zrównoważonego rozwoju. Już w 1992 roku południowokoreański gigant podpisał tzw. deklarację środowiskową, wychodząc poza granice biernego przestrzegania przepisów i regulacji prawnych dotyczących ekologii. Dzięki innowacyjnym technologiom do dnia dzisiejszego udało się poprawić jakość produktów przy mniejszym zużyciu zasobów oraz odkryć sposoby na ponowne wykorzystanie odpadów i produktów wycofanych z eksploatacji.

Biodegradowalne etui Samsung

Samsung prezentuje nową linię ekologicznych produktów. Tak obchodzi Dzień Ziemi

Tym razem do oferty eco-friendly trafiły etui do smartfonu Galaxy S21 oraz paski do smartwatcha Galaxy Watch 4. Firma twierdzi, że zostały one wykonane z materiałów pochodzących w 100% z recyklingu i są biodegradowalne. Limitowana edycja akcesoriów została stworzona we współpracy z projektantem Seanem Wotherspoonem. Słynie on z eksperymentów modowych i łączeniu wielu nietuzinkowych kolorów, a w jego portfolio znajduje się model butów Nike Air Max 97, a nawet skuter Vespa Primavera.

Zaprezentowana kolekcja obejmuje 3 wzory etui do Galaxy S21 oraz tyle samo pasków do Galaxy Watch 4. Są to Orchid, Dawn i Rain, będące kolejno odzwierciedleniem kolorów różowego, źółtego i zielonego. Oprócz samych fizycznych akcesoriów Samsung oferuje także tarcze do zegarka, które można pobrać przy pomocy aplikacji. Świetnie współgrają one z całością, co z resztą widać na zdjęciach.

Ekologiczne paski Samsung

Warto zaznaczyć, że nazywanie produktów mianem „biodegradowalnych”, to nie tylko marketing. W odpowiednich warunkach na składowisku odpadów zaczynają one rozkładać się już po upływie miesiąca. Jednak przy dobrej jakości powietrzu, normalnej wilgotności i regularnym użytkowaniu, nie zaczną one rozpadać się w dłoniach.

Niestety na tę chwilę nie wiadomo czy w ogóle akcesoria etui oraz paski będą dostępne w Polsce i do kiedy potrwa ich sprzedaż. Na chwilę obecną wiemy, że ceny każdego z produktów wynoszą 49,99 dolarów, co w przeliczeniu daje niecałe 214 złotych.

Przeczytaj także: