Dying Light 2 ma już nową datę premiery i gameplay. Można też składać zamówienia przedpremierowe

Polski producent i wydawca Techland jeszcze w tym roku wyda kontynuację świetnie przyjętej gry Dying Light, która zadebiutowała sześć lat temu. Zanim jednak podzielono się wiadomością na temat nowej daty premiery Dying Light 2, twórcy zaprezentowali również nowy i szczegółowy gameplay w ramach formatu Dying 2 Know.

Dying Light 2 i nowa data premiery. Czy obejdzie się bez opóźnień?

Pierwotnie Dying Light 2 miało ukazać się jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku, czyli trochę… dawno temu. Plan Techlandu okazał się jednak zbyt optymistyczny i firma opóźniła premierę gry do bliżej nieokreślonej daty. Teraz na ostatnim pokazie podano konkretną – Dying Light 2 Stay Human ukaże się 7 grudnia 2021 roku na PC i konsolach PS5/PS4 oraz Xbox Series X | S i Xbox One.

Dying Light 2 premiera

A czy grudzień jest miesiącem, w którym gra rzeczywiście wyjdzie? W tych czasach trudno mieć zaufanie do twórców, zwłaszcza po wielu ostatnich obsuwach w branży albo po tych kilku Cyberpunka 2077. Jednak zdziwiłbym się, gdyby Techland nie wyciągnął lekcji z cudzego błędu i podobnie ruszył z akcją marketingową o wiele za wcześnie.

Nowy gameplay zaprezentowano w ramach Dying 2 Know

Nowa seria wideo pod tytułem Dying 2 Know ma na celu zapoznać graczy ze światem obecnym w Dying Light 2 i okolicznościami powstawania gry. Pierwszy odcinek przedstawił m.in. nowy gameplay, na którym zobaczyliśmy kilka różnych fragmentów z eksploracji czy walki, ale i poznaliśmy też nowe typy przeciwników w postaci zarażonych i ludzi.

Cały odcinek jednak trwał nieco ponad trzydzieści minut i dla największych fanów tego postapo gameplay powinien być jedynie wisienką na torcie. Pierwszy epizod skupił się jeszcze na fabule, protagoniście i jego motywacjach, czy wyborach podejmowanych w świecie gry i ich konsekwencjach. Warto obejrzeć film od początku do końca.

Oficjalnie ruszyły pre-ordery Dying Light 2

Skoro otrzymaliśmy datę, to i nie zabrakło możliwości złożenia przedpremierowego zamówienia na grę Dying Light 2 Stay Human. Przypomnijmy, Dying Light 2 trafi na PC-ty i konsole PS5/PS4 oraz Xbox Series X | S i Xbox One. Wśród edycji gry wyróżnia się: edycję standardową, edycję Deluxe i edycję kolekcjonerską. Osoby, które złożą swoje zamówienie przed premierą, która nastąpi 7 grudnia 2021, otrzymają dodatkową zawartość cyfrową.

Źródło: IGN, GameSpot