Dying Light 2 ukaże się w 2021 roku? Wszystko co wiemy o nadchodzącej grze

Wszyscy fani pierwszej części Dying Light, czekają od ponad 6 lat na kontynuację produkcji polskiego studia, jakim jest Techland. Wszystko wskazuje na to, że po kilku sporych opóźnieniach premiery, gra ma szanse ukazać się w 2021 roku. Znamy kilka szczegółów dotyczących rozgrywki. Sprawdź jakie nowości zaoferuje Dying Light 2.

20 sekund gameplay’u z Dying Light 2 i zagadkowa data

Fani z niecierpliwością czekają na kontynuację serii Dying Light. Pierwsza część miała swoją premierę w 2015 roku, więc od tego czasu minęło kilka długich lat. Sequel produkcji został ogłoszony na konferencji prasowej Microsoftu podczas odbywających się targów E3 2018. Rok później na tym samym konwencie otrzymaliśmy więcej szczegółów na temat rozgrywki i intrygujący zwiastun.

Akcja drugiej części gry toczy się w opustoszałym i zrujnowanym mieście 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Większość miejsc jest opanowana przez hordy zombie, jednak niektóre sektory są kontrolowane przez pewne frakcje, które zamiast ze sobą współpracować, wolą toczyć wojny na śmierć i życie.

Dying Light 2 kiedy premiera

Paweł Marchewka, prezes Techlandu zdaje się potwierdzać, że Dying Light 2 wyjdzie w 2021 roku, jednak nie podaje dokładnej daty premiery. Jak wiadomo pracę nad nowym dziełem wrocławskiego studia, nie były regularne, bowiem ze studia odeszło kilka cennych postaci odpowiedzialnych za ten tytuł. Pojawiły się także oskarżenia o złe zarządzanie, a oliwy do ognia dolały obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Jednak w najnowszym wideo opublikowanym w serwisie YouTube, twórcy uspokajają, że wszystko jest na dobrej drodze.

Przyjrzyjmy się więc nagraniu i zagadkowej dacie:

Pracownicy Techlandu odpowiadają na komentarze

Jak mogliście zobaczyć na zamieszczonym nagraniu, twórcy przygotowali je w specyficzny dla siebie sposób. Czytali oni wściekłe, wręcz bluźniercze lub bezsensowne komentarze skierowane w ich stronę i właściwie nie odpowiadali. Później jednak otrzymaliśmy wymijającą informację, że Techland będzie gotowy do rozmowy o Dying Light 2 już wkrótce.

Dodali także, że cały team jest szczęśliwy, że tworzona przez nich gra cieszy się zainteresowaniem, bez względu na to, czy fani wspierają studio, czy jedynie wylewają swoją złość i frustrację. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę ciekawe podejście, wręcz niespotykane na rynku producentów gier komputerowych. CD Projekt Red podczas tworzenia Cyberpunka 2077 opierał się jedynie na pisemnych komunikatach w mediach społecznościowych.

Dying Light 2 co wiemy o grze

Dying Light 2 – data premiery

Już od jakiegoś czasu pojawiały się plotki, jakoby to produkcja Dying Light 2 została anulowana. Zaprzeczają temu sami twórcy, jak już wcześniej wspominałem. Istnieje duża szansa, że najnowsze dzieło Techlandu ukaże się w 2021 roku. Ta data wyświetla się przez chwilę na nagraniu, które zostało wrzucone do sieci i poprzedza mowę końcową jednego z deweloperów.

Wrocławskie studio obiecało także, że pewne nowości zostaną ogłoszone na ich Discordzie. Wielu z fanów wyśmiało ten ruch, bowiem musieli oni czekać 1,5 roku, żeby teraz wchodzić na ich kanał na komunikatorze głosowym i oczekiwać na jakieś konkrety. Jednak nawet tam nie doczekaliśmy się żadnej zapowiedzi. Po kilku godzinach cierpliwość graczy dobiegła końca i rozpoczęło się srogie spamowanie, przez co administracja wyciszyła kanały.

Dying Light 2 premiera

Rozgrywka w Dying Light 2

Warto sobie powiedzieć jeszcze co nieco na temat jednego prawdopodobnie nowego wroga, którego mogliśmy zauważyć na gameplayu. Jest to dość intrygujący „ktoś” ze skrzydłami, czuć od niego powiew grozy, więc jest duża szansa, że będzie kimś na wzór bossa lub bardzo trudnego przeciwnika.

Techland poinformował, że obszar, po jakim będziemy się poruszać, jest 4 razy większy, niż ten z pierwszej części gry (wliczając w to wszystkie dodatki). Tak jak w odsłonie z 2015 roku przedzieraliśmy się przez hordy zombie w tureckim mieście Harran, tak teraz będziemy przemierzać fikcyjną, europejską metropolię, która ma być ostatnią ludzką osadą walczącą o przetrwanie. Na grafikach koncepcyjnych mogliśmy dostrzec nawet jakie zabytki jak Brama Brandenburska czy Arc de Triomphe (paryski łuk triumfalny).

Dying Light 2 nowa postać

Dying Light 2 będzie posiadał 7 różnych regionów z odmienną scenerią, innymi frakcjami i także przeciwnikami. Jak wiadomo, w tej grze większość ruchu opiera się na rozbudowanych sekwencjach parkourowych. Po kilku latach pracy deweloperom udało się stworzyć nową, znacznie rozbudowaną fizykę ruchu. Tym razem nie będzie można używać haka, jako narzędzia, za którego pomocą szybko dotrzemy z punktu A do punktu B. Gracze będą musieli się wspinać, skakać i wykonywać różne tricki, aby dotrzeć do miejsca docelowego.

Tymon Smektała, lead designer Dying Light 2 zdradza także, że gracze będą mogli zasiąść za sterami samochodów. Jednak podkreśla, że produkcja nie jest grą o jeżdżeniu pojazdami, dlatego studio nie przywiązuje do tego zbyt dużej wagi. Jest to naprawdę ciekawy dodatek, który może później wyewoluować w jakimś DLC. W końcu kto nie chciałby się wbić w tłum zombie furgonetką ze specjalnymi modyfikacjami wyposażoną w pług lub dodatkowe kolce… zabrzmiało trochę sadystycznie.

Dying Light 2 parkour

Czy w Dying Light 2 będzie kooperacja lub multiplayer?

Większość z nas zapewne lepiej bawi się w grach w grupie znajomych, niż w pojedynkę. Nic dziwnego, że gracze oczekują więc w nadchodzących produkcjach zaimplementowania trybu kooperacji lub multiplayer’a. Już w Dying Light mieliśmy do czynienia ze współpracą do maksymalnie 4 graczy, dzięki czemu wraz ze znajomym mogliśmy wykonywać wszystkie misje.

Tym razem także otrzymamy taki tryb kooperacji, jednak ktoś będzie musiał być gospodarzem gry. Duża część fabuły opiera się bowiem na unikalnych wyborach, takich jak chociażby frakcja, którą chcemy wspierać. Od takich wyborów zależą przede wszystkim dostępne trasy parkourowe lub warsztaty rzemieślnicze. Dlatego rozgrywka innych graczy może się drastycznie różnić. Dołączenie do gospodarza gry pozwoli bawić się na jego zapisie i ujednolici wygląd miasta.

Dying Light 2 łuk triumfalny

Twórcy nie dawali o produkcji znać przez blisko 1,5 roku. Zdaję sobie sprawę, że po takim czasie gracze oczekiwaliby bardziej wyszukanych szczegółów dotyczących rozgrywki. Niż krótki, 20-sekundowy urywek gameplayu, który praktycznie nic nie wnosi. Jednak mając na uwadze fakt, że w Techlandzie na przestrzeni ubiegłych miesięcy nie obyło się bez przetasowania personelu, wolę poczekać trochę dłużej na spójną koncepcję gry, która nie będzie przysłowiowym crapem. Miejmy nadzieję, że najbliższe tygodnie odsłonią nam trochę więcej informacji o Dying Light 2.

Dying Light Enhanced Edition, to najbogatsza wersja gry. Posiada ona zarówno przepustkę sezonową, jak i wszystkie inne dodatki, które do tej pory wyszły do Dying Light. W tym całkowicie nowe mapy, ciekawe misje oraz wiele unikalnych przedmiotów.