Redfall – premiera, trailer, fabuła i wszystko, co wiadomo o nadchodzącej grze od studia Arkane

Otwarty świat, sporo strzelania i hordy wampirów wymagające natychmiastowej eksterminacji. Oto Redfall, na papierze jedna z ciekawszych gier, które mają ukazać się w 2023 roku. Na kiedy zaplanowano premierę Redfall? Jak prezentuje się zwiastun gry? Co wiemy o rozgrywce i historii. Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi, czytając poniższy tekst.

Redfall: data premiery oraz platformy

Pierwotne plany wydawnicze Bethesdy zakładały, że Redfall ukaże się jeszcze w ubiegłym roku. W międzyczasie jednak produkcja zaliczyła produkcyjne opóźnienia i datę premiery trzeba było przesuwać. Na ten moment jednak Bethesda nie przewiduje kolejnych przesunięć, co oznacza, że Redfall ukaże się 2 maja 2023 roku.

Gra będzie dostępna na konsolach Xbox Series X/S i komputerach z systemem Windows. Gra jest tytułem ekskluzywnym dla platform Microsoftu, co oznacza, że nie będzie dostępna na konsole PlayStation 5 i Switch.

Co ciekawe, Redfall dołączy do biblioteki Game Passa już w dniu premiery, więc abonenci usługi będą mogli ograć tytuł bez konieczności jego zakupu.

Na razie nie wiadomo, czy tytuł będzie dostępny w trybie crossplay między konsolami Xbox i PC.

Redfall

Fabuła Redfall. Co warto wiedzieć?

Tytułowe Redfall to nazwa fikcyjnego miasteczka w Stanach Zjednoczonych, w stanie Massachusetts. To właśnie tam miał miejsce średnio udany eksperyment naukowy, w wyniku którego okoliczny obszar zalały hordy zmutowanych wampirów. Wampiry są wrogo nastawione do ludzi, a fakt, że dysponują unikalnymi nadnaturalnymi zdolnościami, sprawia, iż Redfall wydaje się skazane na zagładę.

Na szczęście wśród ocalałych ludzi w Redfall uchowali się prawdziwi bohaterowie: Layla Ellison, Devinder Crousley, Remi de la Rosa i Jacob Boyer. Oni też posiadają specjalne moce, każdy inną, a zaistniałe okoliczności zmuszają ich do połączenia sił w celu zabicia wampirów i uratowania Redfall.

Jak nietrudno się domyśleć, mnogość dostępnych postaci oznacza kooperacyjny charakter gry. W rozgrywce może brać udział jednocześnie czworo graczy, aczkolwiek studio Arcane zadbało o to, aby przyjemność z tytułu czerpali również ci gracze, którzy preferują grę solo.

Redfall – jak prezentuje się zwiastun? Jak wygląda walka i gameplay?

Ostatni materiał dotyczący Redfall Bethesda opublikowała w styczniu 2023 roku. Niespełna 12-minutowy film prezentuje rozgrywkę i objaśnia najważniejsze jej elementy.

Kim zagramy w Redfall? Szybka charakterystyka dostępnych postaci

W grze Redfall gracze mają możliwość wyboru spośród czterech postaci o różnym pochodzeniu i zdolnościach. Postaciami są:

  • Layla Ellison – inżynierka biomedyczna, która po ataku wampira obudziła się ze zdolnościami telekinetycznymi. Jest „magiem” grupy i potrafi manipulować obiektami w świecie gry.
  • Devinder Crousley – zawodowy influencer i wynalazca, który specjalizuje się w zjawiskach paranormalnych. Jest wyposażony w broń własnego autorstwa i prawdopodobnie w grze będzie pełnił funkcję kogoś, kto odpowiada właśnie za tworzenie i modyfikowanie broni.
  • Remi de la Rosa – inżynierka robotyki, ratowniczka z US Coast Guard oraz twórczyni autonomicznego robotycznego towarzysza o imieniu Bribón, który walczy u jej boku.
  • Jacob Boyer – strzelec wyborowy z nieumarłym okiem i widmowym krukiem, który pomaga mu w walce.