Dog Duty w polskiej wersji językowej i ze wczesnym dostępem

Zanardi and Liza to maleńkie studio developerskie, skupiające się na niszowych grach. Ich najnowsza produkcja o nazwie Dog Duty, będąca we wczesnym dostępnie na platformie Steam właśnie otrzymała polską wersję językową.

Czym jest Dog Duty?

Gra Dog Duty brazylijskiego studia Zanardi and Liza, łączy ze sobą cechy paru klasycznych gatunków gier. Widać więc dużo zapożyczeń z takich mistrzów izometrycznej rozwałki, jak Cannon Fodder czy Jagged Alliance.

Gracz przejmuje kontrolę nad trzyosobowym oddziałem. Jego zadaniem jest pokonanie złego komandora Octopusa. Przemierzając mapy w pojeździe opancerzonym, trzeba będzie niszczyć umocnienia wroga i przejmować bazy, aby odciąć wojska od zasobów.

Na końcu każdej planszy gracz będzie musiał pokonać bossa, aby na koniec całej kampanii zmierzyć się z samym Octopusem. Możliwe będzie dobranie członków drużyny, wybór broni czy umiejętności towarzyszy.

Oglądając rozgrywkę nie mogę również wyzbyć się wrażenia, że twórcy inspirowali się rubasznym poczuciem humoru, wyciągniętym z Broforce. Jak dla mnie jest to jednak kolejny plus tej produkcji.

Dog Duty screenshot 2 z gry

Dog Duty dostępne na Steam i nie tylko

Już teraz możecie zapoznać się z tytułem, wykupując wczesny dostęp do wersji na Steam. Cieszy również fakt, że tak małe studio tworzące niszową grę postanowiło dodać do niej pełną polską wersję językową. 

Link do gry znajdziecie tutaj: Dog Duty na Steam

Jeżeli nie posiadacie komputera osobistego, a chcielibyście sprawdzić ten ciekawy tytuł, spokojna głowa. Z mackowatym komandorem możęcie powalczyć również na takich platformach, jak Xbox One, Playstation 4 i Nintendo Switch.