Death Stranding 2: On the Beach – premiera, zwiastun, obsada i inne. Co wiemy o nowej grze Hideo Kojimy?

Death Stranding 2 zapowiada się na jedno z ważniejszych wydarzeń w przemyśle gier wideo w przyszłym roku. O ile rzeczywiście wtedy się ukaże, bo konkretna data premiery nie została jeszcze potwierdzona. Co wiemy o Death Stranding 2: On the Beach? Jak prezentuje się zwiastun gry? Co z obsadą aktorską, która była mocnym punktem poprzedniej odsłony? Na jakich platformach ukaże się sequel Death Stranding?

Death Stranding 2 – data premiery

Death Stranding 2: On the Beach, kontynuacja tytułu wydanego przez Kojima Productions, obiecuje być równie intrygująca co prequel. Gra, która ma zadebiutować w 2025 roku, zaprezentowana została podczas styczniowej prezentacji Sony, odsłaniając blisko 10 minut nowych materiałów.

Czy Death Stranding 2: On the Beach wyjdzie na Xbox Series X|S?

Tak jak w przypadku pierwszej odsłony Death Stranding 2 zostanie wydane wyłącznie na konsolę Sony, konkretnie na PlayStation 5, choć nie wyklucza się późniejszego pojawienia się na innych platformach, podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej części​​​​.

Czy gra kiedykolwiek pojawi się na Xbox Series X|S? Na ten moment wydaje się to mało prawdopodobne.

Death Stranding 2 On The Beach Logo

Trailer i rozgrywka Death Stranding 2

Zapowiedzi i zwiastuny gry dają nam pewien wgląd w to, czego możemy się spodziewać. Podobnie jak w przypadku poprzednika, Death Stranding 2 skupi się na dostarczaniu paczek przez Sama w trudnym i pełnym niebezpieczeństw terenie. Oczekuje się powrotu elementów asynchronicznego multiplayera, gdzie gracze mogą pomagać sobie nawzajem, budując użyteczne struktury​​.

Fabuła i obsada Death Stranding 2

Fabuła Death Stranding 2 pozostaje owiana tajemnicą, ale wiadomo, że akcja gry rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej części. Sam wyrusza do Meksyku, by stawić czoła podobnym wyzwaniom, jakie napotkał w Stanach Zjednoczonych.

W grze powrócą znane postacie, w tym Fragile, oraz pojawią się nowe, jak żywa marionetka grana przez Fatiha Akina. Generalnie obsada Death Stranding 2, tak jak w prequelu, wygląda jak plejada gwiazd, na czele z Normanem Reedusem, Léą Seydoux, ale też z nowymi twarzami, takimi jak Elle Fanning i Shioli Kutsuna​​. W produkcji gry uczestniczy również legendarny australijski reżyser George Miller, znany z serii Mad Max, który pojawi się w grze jako mechanik.

Death Stranding 2

Przy okazji warto wspomnieć, że Hideo Kojima współpracuje z A24 nad stworzeniem filmu aktorskiego na podstawie Death Stranding, co świadczy o jego nieustającej chęci łączenia świata gier i kinematografii​​​​.