Telewizory Samsunga wyprodukowane w latach 2010-2011 tracą możliwość obsługi Netflixa

Korzystasz z telewizora Samsunga wyprodukowanego 10 lat temu? Jeśli Twoją ulubioną aplikacją jest Netflix, pora rozejrzeć się za nowym urządzeniem. Od 1.12.2020 telewizory Samsunga z lat 2010-2011 tracą możliwość obsługi najpopularniejszej biblioteki filmów i seriali na świecie.

Dlaczego niektóre telewizory Samsunga tracą wsparcie?

Brak wsparcia dla Netflixa w telewizorach Samsunga wyprodukowanych przed 2012 rokiem podyktowany jest technicznymi ograniczeniami. Aplikacja stale się rozwija, oferując coraz więcej funkcji i udogodnień, a do tego potrzebna jest również odpowiednia technologia stosowana w telewizorach. Kolejne aktualizacje nie będą więc możliwe, stąd decyzja o zakończeniu wsparcia.

Netflix nie podaje szczegółów, które rzucają więcej światła na nadchodzące zmiany. Ciężko więc przewidzieć kolejne ruchy światowego potentata VOD w tej kwestii. Niewykluczona jest sytuacja, która w przyszłym roku wyłączy Netflixa na modelach z kolejnych lat. Warto więc zapoznać się z nowymi telewizorami Samsunga, których ta sprawa dotyczyć nie będzie.

Na oficjalnej stronie Netflixa dostępna jest lista aktualnie kompatybilnych urządzeń:

Lista kompatybilnych urządzeń

Netflix pilot

Jaki telewizor Samsunga kupić?

Jeśli jesteś w gronie użytkowników, którym podczas zbliżających się świąt nie będzie dane oglądać Netflixa, zapoznaj się dostępnymi w x-kom telewizorami Samsunga. Wszystkie TV tej marki oferują obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 UHD 4K, co pozwoli dostrzec najdrobniejsze szczegóły na ekranie. Zastosowana technologia HDR dodatkowo ożywi obraz dzięki precyzyjnie dostrojonym kolorom.

Dostępne są dwa typy TV Samsunga – LED oraz QLED. Pierwszy jest najbardziej znaną technologią, polecaną szczególnie osobom, które chcą kupić dobry telewizor w równie dobrej cenie. QLED stosowany jest w nowszych modelach, przeznaczonych również dla bardziej wymagających użytkowników. Cechuje się dłuższą żywotnością telewizora, a także lepszą jakością obrazu, szczególnie w trybie HDR.

Telewizory Samsunga oparte są na autorskim systemie Tizen, który w swojej bibliotece posiada multum aplikacji, z Netflixem na czele. Oprogramowanie cechuje się także płynnym działaniem oraz przejrzystym interfejsem, co zwiększy komfort codziennego użytkowania.

Samsung Smart TV

Polecane modele w x-kom

Dostępny jest szeroki wachlarz rozmiarów – od najmniejszych telewizorów o przekątnej ekranu 43 cali, po największe 75-calowe. W ofercie znajduje się również prawdziwa, 85-calowa bestia, która nie pozwoli tęsknić za wyjściem do kina.

Sprawdź ofertę telewizorów Samsunga w sklepie x-kom.

50 cali i mniejsze


55 cali


65 cali


75 cali i większe