Czytnik ebook jako konsola do gier – czy odpali DOOM-a?

Pecet niedomaga? Pożądanej przez Ciebie konsoli nadal nie ma w sklepach albo jest ciut za droga? To mamy rozwiązanie dla czytelników – naszych i każdych w zasadzie, tych posiadających lub planujących zakup czytnika ebook. Jeden z użytkowników reddita pochwalił się swoim niebywałym osiągnięciem, a konkretniej odpalił na swoim czytniku Halo Infinite i parę innych gier.

Czy czytnik ebook odpali DOOM-a?

A czy dzik… A nieważne. Odpowiadając na pytanie w nagłówku i to poniżej – najprawdopodobniej tak. Przy czym jeden z redditorów ze swoim czytnikiem ebook musi to jeszcze przetestować. Wcześniej jednak sprawdził Halo Infinite i inne gry, z czego podzielił się materiałami wideo na Reddicie. Dlaczego w ogóle tak postępuje? Nie wiadomo, widocznie nie lubi czytać książek i szkoda by było, żeby urządzenie kurzyło się na półce. Jego osiągnięcie zobaczycie na Reddicie.

W rezultacie jego czytnik ebook z wyświetlaczem E-ink oraz zainstalowanym systemem Android odnalazł drugi sens. I przysłużył się użytkownikowi jako konsola do gier. Taka ciekawość technologicznego świata jest w pełni uzasadniona, wszak wspomniany DOOM był już odpalany na kalkulatorze zasilanym ziemniakami, teście ciążowym czy żartobliwie oczekiwanej lodówce. A tu da się zrobić nawet więcej.

Też nie od dziś wiadomo, że zanim przeczytamy na swoim czytniku książki Sapkowskiego, warto przyjrzeć się grom Wiedźmin. W końcu sam Henry Cavill z serialu na Netfliksie uważał, że książki powstały na ich podstawie.

Co trzeba zrobić, żeby grać w gry na czytniku ebook?

Wystarczy posiadać czytnik ebook z Androidem i rozsądną specyfikacją. U przytaczanego redditora jest to czytnik o czterordzeniowym procesorze o taktowaniu 1.6GHz, 2GB pamięci LPDDR3 oraz 32GB pojemności.

Co by poczytać i zagrać


Na takim lub lepszym urządzeniu należy zainstalować Usługi Google Play i następnie pobierać gry z oficjalnego sklepu w formacie .apk. To tyle. Użytkownik w przypadku przetestowanych siebie tytułów ma wkrótce podawać szczegółową instrukcję instalowania gier na czytniku.

źródło: reddit.com, Input