Doom: The Dark Ages zapowiedziany. Piekło rozpęta się w średniowieczu!

Podczas prezentacji Xbox Games Showcase 2024 firma Microsoft zapowiedziała nową odsłonę kultowej serii Doom – The Dark Ages. Tym razem zrobisz przeciwnikom z zadków jesień średniowiecza w… średniowiecznej epoce w klimatach dark fantasy. Sprawdź, kiedy premiera i zobacz pierwszy, zapowiadający prawdziwą jazdę bez trzymanki zwiastun Doom: The Dark Ages.

Zapowiedź Doom: The Dark Ages. Doom Slayer w średniowieczu

Ogłoszenie Doom: The Dark Ages nie jest niespodzianką, bo krótko przed wydarzeniem Xbox Games Showcase 2024 pojawiły się plotki o planowanej zapowiedzi, które się potwierdziły w pełni. Nowy Doom ma być inny od wszystkiego, co do tej pory stworzyło studio id Software.

Akcja The Dark Ages, co może podpowiadać już sam podtytuł, przeniesie Doom Slayera do świata dark fantasy w średniowiecznym klimacie. Ponownie stanie przeciwko legionom Piekła, by powstrzymać je przed najazdem na królestwo.

piłotarcza w doom dark ages

Nowa odsłona jest prequelem w stosunku do poprzednich części – Dooma z 2016 roku i Dooma Eternal, a więc fabuła ma miejsce przed poznanymi wcześniej wydarzeniami.

Pierwszy gameplay trailer Doom: The Dark Ages. Piekielna rzeź

Na pokazie zaprezentowano pierwszy zwiastun z soczystymi fragmentami rozgrywki w rytmie heavy metalowej muzyki, charakterystycznej dla ostatnich odsłon serii. Zapowiada się sieczka na całego! 

Skok graficzny na trailerze jest widoczny (efekt najnowszej wersji silnika idTech), ale trudno mówić o jakiejś przepaści wizualnej. Największą zmianą jest zmiana klimatu.

Rozgrywka w Doom: The Dark Ages bez zmian. Hulaj dusza, piekła nie ma!

Nowy Doom to nadal stary dobry Doom, w którym Slayer będzie wręcz zalewany przeciwnikami. Mimo znacznej przewagi będzie on znowu siać postrach i zniszczenie przy użyciu potężnego arsenału.

W pokonywaniu hordy piekielnych istot pomoże nowe uzbrojenie – takie jak koszmarny kiścień czy piłotarcza do rzucania, która działaniem przypomina młot Thora czy topór Kratos z ostatnich odsłon God of War. Doom Slayer będzie mógł także polatać na mechasmoku oraz zasiąść w kokpicie Atlana – ogromnego mecha, który swoimi tytanicznymi pięściami rozwali każdego potwora na miazgę.

Kiedy premiera Doom: The Dark Ages? Czy wyjdzie na PS5?

Doom: The Dark Ages zadebiutuje w bliżej nieokreślonym okresie 2025 roku na PC oraz konsolach Xbox Series X/S i PlayStation 5. Gra nie podzieli zatem losu np. Starfielda, który ominął platformę konkurencji.

walka w doom dark ages

Gra trafi w dniu premiery do obsługi PC i Xbox Game Pass. Wersje językowe nie zostały jeszcze potwierdzone. Produkcje Bethesdy otrzymują zwykle polski dubbing, więc zakładam, że tutaj nie będzie inaczej.

Zobacz także:

Sprawdź najlepsze gry i podzespoły komputerowe w x-komie