Cyberpunk 2077: poznaliśmy wymagania sprzętowe. Są zadziwiająco niskie

Tych, którzy stresowali się koniecznością kosztownego upgrade’u peceta w związku z premierą Cyberpunk 2077, uspokajamy. CD Projekt RED podzieliło się z fanami informacją o wymaganiach sprzętowych dotyczących swojej nadchodzącej superprodukcji. Zarówno minimalne, jak i zalecane wymagania, są… do przeżycia. O ile satysfakcjonuje Was rozgrywka w rozdzielczości 1080p i bez ray tracingu.

Znamy wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077

Na dwa miesiące przed premierą Cyberpunk 2077 – która, jeśli wierzyć CD Projekt RED, nie będzie już przekładana – poznaliśmy wymagania sprzętowe pozwalające na uruchomienie gry i płynną rozgrywkę. Twórcy gry podzielili się tą informacją podczas trzeciej odsłony wydarzenia Night City Wire.

Od razu trzeba powiedzieć, że CDP RED trochę zaskoczył, bo Cyberpunka 2077 odpalimy nawet na starszych laptopach gamingowych. To dobra wiadomość, szczególnie dla tych, którzy po zakupie gry w przedsprzedaży zastanawiali się, czy przypadkiem nie zrzucili na swoje portfele konieczności doinwestowania gamingowej maszyny.

Przeczytaj również:

cyberpunk 2077 q4 2020

Cyberpunk 2077: minimalne wymagania

Żeby zagrać w Cyberpunka 2077, wystarczy sprzęt spełniający następujące wymagania:

  • system operacyjny: Windows 7 albo Windows 10 (64-bitowe);
  • procesor: Intel Core i5-3570K 3,4 GHz albo AMD FX-8310 3,4 GHz;
  • karta graficzna: GeForce GTX 780 (3 GB) albo AMD Radeon RX 470;
  • pamięć RAM: 8 GB;
  • dysk: 70 GB wolnego miejsca na dysku HDD, choć zalecany jest SSD.
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077: wymagania zalecane

Jeśli chcecie się cieszyć płynną rozgrywką z wysokimi ustawieniami graficznymi i rozdzielczością FullHD, również nie musicie dysponować jakimś ultranowoczesnym pecetem za miliony monet:

  • system operacyjny: Windows 10 (64-bitowy);
  • procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz 3,4 GHz albo AMD Ryzen 3 3200G 3,6 GHz;
  • karta graficzna: GeForce GTX 1060 (6 GB) albo AMD Radeon R9 Fury;
  • pamięć RAM: 12 GB;
  • dysk: 70 GB wolnego miejsca na dysku SSD.

Na wymagania sprzętowe zakładające grę w 4K i ray tracing jeszcze poczekamy

Powyższe wymagania sprzętowe dotyczą wyłącznie rozdziałki 1080p i nie zakładają gry z włączonym śledzeniem promieni światła w czasie rzeczywistym. Ci, którzy planują z marszu wejść po pełną pulę i grać w Cyberpunka 2077 w 4K i z ray tracingiem, będą musieli poczekać jeszcze chwilę na obwieszczenie stosownych wymagań.

Jakieś wnioski?

CD Projekt RED już na dwa miesiące przed premierą Cyberpunka 2077 przekazuje światu wiadomość, że chce, aby ich produkt trafił do jak największego grona odbiorców i aby kwestie technologiczne nie stanowiły przeszkody nie do przeskoczenia.

Tak niskie wymagania sprzętowe mogą również sugerować, że sama gra będzie dobrze zoptymalizowana. Niemniej trzeba pamiętać, że podobne odczucia mogliśmy mieć w związku z Microsoft Flight Simulator, który również miał płynnie działać na słabszych pecetach, a w praktyce bywa z tym różnie.

Tak czy inaczej już wkrótce się przekonamy, czy minimalne wymagania przedstawione przez CD Projekt RED należało traktować poważnie, czy z przymrużeniem oka. Premiera Cyberpunka 2077 już 19 listopada, a grę możecie kupić w przedsprzedaży w sklepie x-kom.

Źródło: CD Projekt RED