Next Horizon Gaming – AMD wraca na E3 z nowymi produktami dla graczy

Kolejny zawodnik wchodzi do gry o rząd dusz, za jaką niewątpliwie uznać można wystawę Electronic Entertainment Expo (E3). AMD w jej ramach zapowiedziało event, na którym przedstawi nową generację produktów dla gamerów. Ci, którzy nie zjawią się osobiście na prezentacji Next Horizon Gamin w Los Angeles, będą mogli śledzić ją dzięki prowadzonemu na żywo streamowi.

Asy w rękawie?

AMD, niczym zawodowy pokerzysta, nie ujawnia od razu, jakie karty ma przygotowane na czerwcową rozgrywkę. Zdradza tylko, że zaprezentowane zostaną mające się wkrótce pojawić produkty i technologie, które przez lata napędzać będą granie na pecetach, konsolach czy w chmurze.

Ryan Smith z AnandTech sugeruje, że, biorąc pod uwagę prezentacje AMD w 2015 i 2016 roku, można spodziewać się, że i tym razem na E3 padną informacje dotyczące najnowszych kart graficznych. Według oficjalnych doniesień firmy, planuje ona wypuszczenie pierwszych GPU opartych o najnowszą architekturę Navi w trzecim kwartale bieżącego roku. Zdaniem Smitha AMD może zdradzić co nieco na temat konkretnych produktów i samej architektury – podobnie jak przedtem zrobiło to z Radeon R9 Fury X.

Podobne przypuszczenia wyraża Kenneth Araullo z portalu Player.One, Wskazuje także, że prezentacja AMD może być interesująca nie tylko dla pececiarzy, ale również konsolowców. Układy z Navi mają się pojawić wszak w PlayStation 5 (o czym już pisaliśmy). Araullo zwraca uwagę, że to pierwszy przypadek, gdy w konsoli znajdzie się komponent, który nie będzie miał kilku lat na karku.

A COMPUTEX?

Prócz E3 AMD ma zabukowane wystąpienie na wcześniejszej, równie istotnej wystawie – tajwańskim COMPUTEX Taipei. Więcej niż pewnym jest to, że firma nie wystrzela całej swojej amunicji na jednym tylko wydarzeniu. Araullo przypuszcza, że właśnie COMPUTEX będzie okazją do zaprezentowania procesorów z serii Ryzen 3000. Nie wyklucza jednak, że pojawią się one także w ramach Next Horizon Gaming. Jakość rozgrywki zależy w końcu coraz bardziej nie tylko od GPU, ale także ilości rdzeni w CPU.

Prowadzony przez dziennikarza Geoffa Keighley’a i prezeskę AMD dr Lisę Su Next Horizon Gaming wystartuje 11 czerwca o północy czasu środkowoeuropejskiego. Do tej pory można snuć domysły, do czego zachęcamy – podobnie jak do zapoznania się z tym, co na E3 przygotowało Nintendo.

Źródła: AnandTech, Player.One