Gameplay Cyberpunk 2077 z konsol Xbox One X i Xbox Series X

CD Projekt Red niespodziewanie zaprezentowało kolejny fragment rozgrywki z Cyberpunk 2077 w cyklu Night City Wire Special. Tym razem 10-minutowy gameplay został nagrany na konsolach Xbox One X oraz Xbox Series X. Pozostaje nam tylko poczekać na filmiki z platform PS4 i PS5.

Cyberpunk 2077 na najnowszej konsoli Microsoftu

Gameplay pojawił się na dwóch generacjach konsol od Microsoftu, jak się szybko okazało, nie był to jednak pokaz możliwości i wydajności nowej konsoli. Xbox Series X odtworzył grę dedykowaną pierwotnie modelowi One X. Jest to zapowiadany tryb wstecznej kompatybilności.

Cyberpunk 2077 Night City

Na konsoli nowej generacji nie uświadczyliśmy lepszej grafiki ani zaawansowanego ray-tracingu. Przynajmniej na razie, bowiem aktualizacja, która ulepszy całokształt gry na najnowszych konsolach, ma pojawić się dopiero w przyszłym roku. Redzi nie podali jeszcze oficjalnej daty jej premiery. Do tego momentu Cyberpunk 2077 na wszystkich konsolach będzie wyglądał tak samo.

Twórcy zaznaczyli jednak, że jeśli zakupicie grę na poprzednią generację konsol, to za darmo otrzymacie również możliwość ogrania jej na najnowszych Xboxach i PS5.

Co przedstawia fragment rozgrywki z Night City?

Jak już wcześniej wspominałem, odcinek Night City Wire Special dostarczył nam ponad 10-minutowy zlepek różnych sekwencji. Pomimo informacji o jednym zadaniu i towarzystwa Johnnego Silverhanda nagranie nie zdradza nam żadnych elementów fabuły. Tym razem widzowie poznali sposób działania pojazdów w grze oraz przyglądali się mechanikom walki z przeciwnikami.

Jak wiadomo, Cyberpunk 2077 wykorzystuje perspektywę pierwszoosobową (tryb trzecioosobowy został zastosowany podczas jazdy pojazdami), przez co potęguje imersję, a tym samym wrażenia z rozgrywki. Jednak jak widzieliśmy już na poprzednich gameplayach nieustające strzelaniny to nie wszystko. Grze daleko od zwykłego shootera, tutaj na równi jest ważna eksploracja, a także umiejętności hakerskie i konstruktorskie.

Cyberpunk 2077 – wymagania sprzętowe na PC

Jak zapewne widzieliście, fragment rozgrywki z miasta marzeń prezentuje się naprawdę zacnie. Oczywiście im większa szczegółowość i wyższej jakości grafika, tym nasze urządzenia będą miały cięższe zadanie do wykonania. Aby zagrać w najnowsze dzieło studia CD Projekt Red, raczej nie będziecie musieli inwestować w nowy komputer. Zobaczcie poniższe zestawienie wymagań sprzętowych.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • system operacyjny: Windows 7 albo Windows 10 (64-bitowe);
  • procesor: Intel Core i5-3570K 3,4 GHz albo AMD FX-8310 3,4 GHz;
  • karta graficzna: GeForce GTX 780 (3 GB) albo AMD Radeon RX 470;
  • pamięć RAM: 8 GB;
  • dysk: 70 GB wolnego miejsca na dysku HDD, choć zalecany jest SSD.

Zalecane wymagania sprzętowe

  • system operacyjny: Windows 10 (64-bitowy);
  • procesor: Intel Core i7-4790 3,6 GHz 3,4 GHz albo AMD Ryzen 3 3200G 3,6 GHz;
  • karta graficzna: GeForce GTX 1060 (6 GB) albo AMD Radeon R9 Fury;
  • pamięć RAM: 12 GB;
  • dysk: 70 GB wolnego miejsca na dysku SSD.

Elementy rozgrywki, mechaniki oraz wymagania sprzętowe oczywiście do oficjalnej premiery gry mogą ulec zmianie, dlatego nie traktujmy tych informacji jako 100 % pewne dane.

Gra (o ile nic się nie zmieni) będzie miała swoją premierę 10 grudnia na PC, PS4 oraz Xbox One. W Cyberpunka 2077 zagramy również na nowych generacjach konsol, jednak jak już wspominałem, aktualizacja optymalizująca rozgrywkę pojawi się dopiero w 2021 roku.

Zobacz teaser zaprezentowany podczas finału NBA