Call of Duty Black Ops: Cold War – pojawił się teaser i zapowiedź pokazu

W końcu, po wielu przeciekach, domysłach i zabawie twórców z fanami został udostępniony teaser najnowszej części gry z serii Call of Duty. Black Ops: Cold War, bo tak została nazwana nowa odsłona, wraca do korzeni podserii Black Ops. Co o niej wiemy i kiedy dowiemy się więcej?

Call of Duty Black Ops: Cold War – i znów ta zimna wojna

Wszelkie przecieki zostały potwierdzone, za sprawą udostępnionego nagrania, ukazującego realia najnowszej części Call of Duty. Po raz kolejny w grze studia Treyarch zostaną pokazane realia „zimnej wojny”, toczonej między Rosją a USA. Fani całej serii COD z pewnością pamiętają pierwszą odsłonę podserii Black Ops, która miała swoją premierę 10 lat temu, w 2010 roku. Niezwykle oryginalna i odważnie ukazana kampania dla pojedynczego gracza zapadała w pamięć i była jedną z najlepszych wśród całej serii gier Call of Duty.

Dlatego cieszę się na powrót marki do tej tematyki. Mam nadzieję, że i tym razem deweloperzy staną na wysokości zadania, i zaoferują graczom nie tylko dobry multiplayer, ale również (a może przede wszystkim) świetny singleplayer.

No dobrze, zobaczmy w takim razie, czym uraczyło nas Treyarch.

KGB, Yuri Bezmenov i destabilizacja państwa

Na przygotowanym materiale widać prawdziwe nagrania z czasów „zimnej wojny”, w tym archiwalne wypowiedzi byłego członka KGB Yuriego Bezmenova. Opowiada on o kolejnych krokach niszczenia państwa, od demoralizacji, po destabilizację, kryzys aż w końcu normalizację na nowych zasadach. 

Pojawia się także wzmianka o radzieckim szpiegu o pseudonimie „Perseus”. Czyżby miał być to protagonista kampanii dla pojedynczego gracza w Call of Duty Black Ops: Cold War?

Pod koniec materiału pojawia się także informacja o tym, że gra będzie oparta na prawdziwych wydarzeniach. Tu pojawia się pytanie, ile faktycznie prawdziwych wydarzeń zostanie ukazanych w nowej produkcji? I co chyba najważniejsze czy zostaną one odtworzone z dbałością o fakty?

W końcu (nie)sławna misja „Autostrada śmierci” w zeszłorocznym COD MW 2019, w której twórcy zmienili stronę bombardującą drogę z amerykańskiej na rosyjską, i wokół której wybuchło wiele kontrowersji, powinna dać do myślenia deweloperom z Treyarch.

Niestety, oprócz historycznych nagrań na materiale nie znalazła się chociaż sekunda z gameplayu. Na to musimy jeszcze chwilę poczekać.

Pełna zapowiedź gry już w przyszłym tygodniu

Dzięki udostępnionej przez twórców zajawce wiemy również o dokładnej dacie pełnej prezentacji gry. Zostanie ona ukazana już w przyszłym tygodniu, czyli 26 sierpnia

Call of Duty Black Ops Cold War - teaser

Mam nadzieję, że zobaczymy szczegóły dotyczące gameplayu, multiplayera, kampanii singleplayer i wielu innych smaczków.