Treyarch zaprezentowało tryb zombie w Call of Duty: Black Ops Cold War

Tryb zombie w grach Call of Duty od studia Treyarch pojawia się niemal w każdej odsłonie. Od lat zombiaki w COD-ie przykuwały rzesze graczy, a ich forma prawie w ogóle się nie zmieniała. Jak jest więc z najnowszą odsłoną trybu z mordowaniem umarlaków w „Czarnych Operacjach Zimnej Wojny”?

Prezentacja trybu zombie z Call of Duty: Black Ops Cold War

Na pierwszym trailerze ukazującym rozgrywkę z najnowszej odsłony serii Call of Duty pod sam koniec nagrania pojawiła się krótka zajawka trybu zombie. Teraz studio postanowiło uchylić rąbka tajemnicy, i pokazać spragnionym graczom, na co tak naprawdę mogą liczyć.

Oprócz klasycznej zapowiedzi studio Treyarch przygotowało specjalny materiał z dodatkowymi informacjami dla fanów. Twórcy wspominają na nagraniu o zmianach w rozgrywce, settingu, a także wsparciu graczy już po premierze gry. Pojawiło się też kilka ciekawostek dla zagorzałych fanów serii.

Co nowe w COD: Black Ops Cold War Zombies?

U podstaw tryb zombie w nowym Call of Duty nie różni się zbytnio od wcześniejszych odsłon serii. Gracz będzie zatem wcielać się w jedną z 4 różnych postaci wraz z grupką znajomych, pokonywać kolejne hordy zombie, rozwiązywać różne zagadki, wykupywać ulepszenia i lepsze bronie oraz dostęp do kolejnych lokacji na mapie. Wraca także część znanych fanom broni, jak chociażby pistolet laserowy.

Najbardziej podstawową zmianą jest natomiast loadout początkowy. Zamiast rozpoczynać zabawę z pistoletem, tym razem gracze będą mogli wybrać swój karabin, z którego korzystają także podczas grania w klasyczny tryb multiplayer. To jednak nie wszystko. Aby zapewnić sobie (i swojej drużynie) większą siłę ognia nie trzeba będzie wydawać skrzętnie zbieranych dolarów podczas zabawy na mocniejsze uzbrojenie, a możliwe będzie ulepszenie już używanej giwery.

Dzięki takiemu rozwiązaniu gracz od początku do końca będzie mógł biegać przykładowo z AK-47, zwiększając jego szybkostrzelność i zadawane obrażenia.

COD Black Ops Cold War Zombies żołnież

Kolejną nowością są nowe scorestreaki i powerupy. Te drugie występowały już we wcześniejszych odsłonach, tym razem zostały jednak „dopieszczone” i urozmaicone. Scorestreaki pozwolą natomiast graczom z największą ilością punktów na przyzwanie na pomoc helikoptera z ciężkim karabinem maszynowym bądź postawienie działa minigun strzelającego do niemilców.

Twórcy zapewniają także, że w grze nie zabraknie ogromnej ilości nawiązań do poprzednich gier oraz znanych postaci i easter eggów. Szykuje się więc gratka dla wszystkich fanów wyżynania tysięcy umarlaków w pień.

Co ważne gra oferować będzie także multiplatformowy i multigeneracyjny crossplay, dzięki czemu fani ogrywający COD: Black Ops Cold War na Xbox-ie One będą mogli zagrać w jednej drużynie z graczami pecetowymi i PS4.

Data premiery gry Call of Duty: Black Ops Cold War

Premiera najnowszego Call of Duty zbliża się wielkimi krokami, a część osób miała już przyjemność zapoznania się z nową odsłoną serii. Gra zadebiutuje 13 listopada tego roku na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i na komputerach osobistych.