Red Magic prezentuje swój pierwszy monitor gamingowy z 4K i wsparciem mmWave

Nubia Red Magic do tej pory był znany jedynie ze smartfonów. Natomiast teraz marka postanowiła wkroczyć na rynek monitorów gamingowych. Debiutancki wyświetlacz będzie posiadał przekątną 27-cali, podświetlenie MiniLED, rozdzielczość 4K UHD i częstotliwość odświeżania na poziomie 160 Hz. To jeszcze nie wszystko, ponieważ urządzenie będzie wyposażone w dużą ilość portów i technologię mmWave.

Nubia Red Magic i ich wyjątkowy monitor dla graczy

Nadszedł ten moment, w którym Red Magic oficjalnie wszedł na rynek urządzeń peryferyjnych dla komputerów. W tym momencie ciężko stwierdzić, czy aktualni producenci mogą czuć się zagrożeni, ale jedno jest pewne. Na papierze monitor od Red Magic prezentuje się rewelacyjnie. Ale zaraz, czym właściwie jest na marka? Już tłumaczę, jest ona częścią Nubii, która z kolei jest spółką, która należy do koncernu technologicznego ZTE. Pewnie się nie zdziwicie, że jej siedziba znajduje się w Chinach, a dokładnie strefie Shenzhen. Można powiedzieć, że jest to takie drugie Xiaomi.

Do tej pory Nubia Red Magic znaliśmy jedynie z gamingowych smartfonów i bezprzewodowych słuchawek TWS, które stosunkowo niedawno zadebiutowały na naszym rynku. Produkty te cechowały się dobrą wydajnością i futurystycznym wyglądem. Nie inaczej będzie z monitorami, tak używam liczby mnogiej, bowiem w planach jest nie jedno urządzenie, a aż trzy.

Monitor Red Magic premiera

Wygląd monitora będzie nawiązywał do tego znanego ze smartfonów i z pewnością nie będzie minimalistyczny. Obudowa będzie posiadała agresywnie zakrzywione kąty, a na plecach znajdzie się trójkąt podświetlany diodami RGB. Pozycję wyświetlacz będzie można natomiast regulować w kilku płaszczyznach, także w pionie (pivot).

Specyfikacja monitora Red Magic

W lipcu tego roku Nubia ogłosiła, że ich inżynierowie pracują aktualnie nad wprowadzeniem na rynek monitorów. Długo nie trzeba było czekać, aby te zapowiedzi się urzeczywistniły. Teraz został zaprezentowany 27-calowy monitor gamingowy z podświetleniem MiniLED, który obsłuży HDR1000, a także ma wysoki współczynnik kontrastu, który wynosi 1 000 000:1. Częstotliwość odświeżania jest na poziomie 160 Hz, opóźnienia wynoszą zaledwie 1,7 milisekundy, a rozdzielczość ekranu to 3840 x 2160 pikseli. Co więcej, w monitorze została zaimplementowana technologia mmWave, która dba o niskie opóźnienia (input-lag). Oprócz niej doświadczymy także wsparcia dla AMD FreeSync oraz NVIDIA G-Sync.

Monitor Nubia Red Magic

Urządzenie zostało wyposażone w DisplayPort, HDMI 2.1 oraz innowacyjny port USB typu C 4.0, które pozwala na ładowanie urządzeń z mocą do 90 W. To jeszcze nie wszystko, ponieważ Red Magic myśli o stworzeniu kolejnych dwóch wyświetlaczy. Ten zaprezentowany powyżej będzie najbardziej zaawansowany technologicznie, jednak dojdzie do niego jeszcze monitor 2K i drugi 4K jednak już bez mmWave.

Nubia Red Magic monitor mmwave

Producent nie podał jednak oficjalnych cen, w jakich będzie można zamówić zaprezentowane monitory. Nie wiadomo nawet, czy będzie można je zakupić w dniu premiery poza granicami Chin, gdzie zadebiutują one już w październiku. Miejmy jednak nadzieje, że będziemy mogli je nabyć w naszym rodzimym kraju, ponieważ mogą być ciekawą konkurencją dla dobrze nam znanych marek.