Ranking hulajnóg dla dzieci. Jaką hulajnogę dla dziecka wybrać?

Jaką hulajnogę dla dziecka wybrać? Czy hulajnoga jest bezpieczna dla najmniejszych pociech? Jakie są różnice między poszczególnymi modelami? Na te i inne pytania znajdziemy dzisiaj odpowiedzi. W tym poradniku poznamy temat hulajnóg od podszewki i poznamy kilka przykładowych modeli tak, by móc wybrać dla dziecka tę najodpowiedniejszą.

Czy hulajnoga to dobry zakup dla dziecka?

Hulajnoga niemal jak hulajdusza, czyż nie? I nie tylko językowo hulajnodze blisko do beztroskiej zabawy. Dzięki takiej zabawce dziecko może spędzić chwile, które zapamięta na bardzo długo. Frywolne podróże z jednego końca trasy na drugi to ubaw jakich mało. W każdej chwili można z hulajnogi zsiąść i zacząć biegać lub po prostu odpocząć.

Ale nie tylko do zabawy taka hulajnoga może służyć. To przecież znakomity środek transportu do szkoły, parku, czy sklepu; kiedy dziecko nie ma ochoty chodzić piechotą. Hulajnogi z reguły są lekkie i składane, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zabrać ją do wnętrza szkoły, czy sklepu.

Hulajnoga to świetny pomysł na prezent dla dziecka, ale może być też doskonałym zakupem uzgodnionym razem z zainteresowanym. Z pewnością z takiej zabawki dziecko będzie się cieszyło. Ponadto hulajnoga pomaga dziecku w rozwijaniu pewności siebie, uczy utrzymywania równowagi i poprawia umiejętności motoryczne. Jest też doskonałym zaproszeniem do wspólnej zabawy z rówieśnikami.

dzieci hulajnoga

Czy hulajnoga jest bezpieczna?

Powiedzieć, że hulajnoga jest niebezpieczna, to jak stwierdzić, że długopis może być groźny. Cóż, niby może, ale przecież nie o to chodzi, by innym osobom krzywdę długopisem robić. Tak samo jest z hulajnogą. Wymaga ona minimum rozwagi, by np. nie zjeżdżać na niej z bardzo stromych zjazdów ani nie wjeżdżać w inne dzieci. Ale są to dosyć sprawy oczywiste, z których wszyscy zdajemy sobie sprawę – nawet dzieci.

Poza tym hulajnoga nie stanowi żadnego zagrożenia poza tym, że może stać się wrogiem innych zabawek numer jeden. A to dlatego, że jeżdżenie na hulajnodze bardzo wciąga. Do tego stopnia, że dziecko może odłożyć zabawy w domu, a nawet rolki, i z pasją przesiąść się na hulajnogę. Więc przy zachowaniu minimum rozsądku hulajnoga to bezpieczna zabawa.

Od jakiego wieku dziecko może wsiąść na hulajnogę?

Już dwunastomiesięczne dzieci mogą rozpocząć swoją przygodę z hulajnogą. Są to specjalnie skonstruowane hulajnogi-jeździki. Ich zaletą jest wbudowane siodełko, na którym najmniejsze pociechy mogą usiąść i nogami odpychać się od podłoża. Dzięki temu nie spadną z hulajnogi, nie zrobią sobie krzywdy, ale bezpiecznie i wygodnie dojadą do celu.

Starsze dzieci, które nie mają problemu z utrzymaniem równowagi śmiało mogą wchodzić na hulajnogi bez siedzisk i zasuwać na stojąco, odpychając się jedną nogą. Ograniczenia wiekowego nie ma, bo jak wiemy nawet te najstarsze dzieci lubią sobie na hulajnodze pojeździć, prawda?

Czy jazda na hulajnodze może być zabawą dla całej rodziny?

Jasne, że może. Rodzinna wycieczka hulajnogowa jest równie fajna co ta rowerowa, czy piesza. Nie tylko pozwala rodzinie spędzić więcej czasu ze sobą, poszerzyć zainteresowania wszystkich członków rodziny o jeden wspólny element i organizować wypady w przeróżne, dotąd niezbadane miejsca. Hulajnogi pozwalają na bardziej mobilne wypady niż rowery i niewiele mniej niż wycieczki piesze. Dzięki temu w kilka minut można zmieścić wszystkie hulajnogi nawet do niewielkiego samochodu, wziąć pod rękę, czy wejść z nimi do komunikacji miejskiej.

Spacer, na którym dziecko jeździ na hulajnodze, a my spokojnie przechadzamy się ciesząc się chwilą to również fantastyczny pomysł na spędzenie popołudnia. Nie trzeba przecież wybierać, czy dziecko bawi się samo, czy wszyscy bawią się z nim. Możemy być w pobliżu np. spacerując, podczas gdy dziecko jeździ na hulajnodze. To zarówno zdrowe i bezpieczne, jak też przyjemne i rodzinne.

Najlepsze hulajnogi dla dzieci. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze hulajnogi?

Hulajnoga musi być dostosowana do wzrostu, wieku i wagi dziecka. Ale to nie wszystko. Są pewne cechy uniwersalne dla wszystkich hulajnóg, które warto wziąć pod uwagę wybierając jakąś dla swojego dziecka. Całość powinna być pozbawiona ostrych, wystających elementów.

Kółka

Kółka powinny być wykonane z trwałego, amortyzującego wstrząsy materiału. To kółka zapewniają stabilność i komfort jazdy, więc warto zadbać o ich jakość. Bez trudu powinny się kręcić po ich podkręceniu i nie powinny zatrzymywać się zbyt prędko. Tylne kółko powinno być wyposażone w błotnik-hamulec. Jego zadaniem nie jest zatrzymywanie brudu wylatującego spod kół, ale umożliwienie zahamowania w każdym momencie. Może zdarzyć się tak, że hulajnogi dla najmłodszych będą pozbawione tego hamulca. Dlaczego? Spowodowane jest to tym, że najmłodsze dzieci mogą mieć problem z dosięgnięciem do tylnego kółka, dlatego łatwiej jest im zahamować stopą, lub po prostu zejść z hulajnogi, kiedy ta sama straci prędkość.

Kierownica

Kierownica obowiązkowo musi być wyposażona w miękkie, antypoślizgowe uchwyty na ręce dziecka. Jeżeli na kierownicy jest sam goły plastik, odłóżmy taki egzemplarz na bok i przyjrzyjmy się czemuś porządnemu. Dobrze jest też, kiedy po obu stronach kierownicy są umieszczone jakieś elementy, które zapobiegną ewentualnemu spadnięciu ręki z kierownicy. Pręt od kierownicy nie powinien mieć żadnych luzów i być stabilnie przytwierdzony do podestu, lub uchwytu nad podestem.

Podest

Powierzchnia na której stoi dziecko jadąc na hulajnodze to dosyć ważna część konstrukcji. Powinna być dosyć szeroka (zależnie od zalecanego wieku użytkownika), ale nie za szeroka. Czasem zmieszczą się na podeście dwie stopy obok siebie, czasem jedną będzie trzeba trzymać z tyłu. Dla młodszych dzieci zaleca się wybranie szerszego podestu – to ułatwi im utrzymanie równowagi. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, czy na podeście jest jakiś element antypoślizgowy, czy nie. Nie jest to obowiązkowy element hulajnogi, ale poprawia on bezpieczeństwo użytkownika.

Ranking najlepszych hulajnóg dla dzieci. Jaką hulajnogę wybrać?

Do wyboru mamy niezmiernie dużą liczbę hulajnóg. Trzy kołowe, dwukołowe, z siedziskiem i bez, ze schowkiem, czy podświetleniem LED. Jaką wybrać, oto jest pytanie. Nasz ranking hulajnóg dla dzieci odpowie na to pytanie i rozwieje wszelkie rozterki.

Odpowiednio dopasowana hulajnoga do dziecka to jego bezpieczeństwo i nieskrępowana radość. Jak odpowiednio dobrać hulajnogę do dziecka i jaką hulajnogę wybrać? Podpowiadamy w poniższym rankingu hulajnóg. A kiedy dziecko już podrośnie, pomyśl o elektryku. Przeczytaj tekst: jak wybrać hulajnogę elektryczną dla dziecka.

Hulajnogi trzykołowe z siedziskiem

Ten typ hulajnóg przeznaczony jest dla najmłodszych entuzjastów małych kółek. Są zaprojektowane w taki sposób, by trudno było się na nich przewrócić. Są stabilne i dosyć szerokie. Balansowanie na nich jest praktycznie niemożliwe, dlatego skręcać można jedynie za pomocą kierownicy, a nie odchyleń ciała.

Siedzisko umożliwia siedzenie najmłodszym użytkownikom, ale nie uniemożliwia, a nawet nie utrudnia jazdy. Jednocześnie dziecko siedząc, może odpychać się i jechać w wyznaczonym kierunku. Dzięki stabilnej kierownicy, użytkownik może się na niej bezpiecznie oprzeć.

To świetna opcja dla pociech, które jeszcze nie odrosły od stołu ale mają minimum rok życia za sobą. Taka hulajnoga pozwoli im poczuć się jak prawdziwy starszak, a przy tym nie zrobią sobie krzywdy. A co w momencie, w którym dziecko naprawdę zostanie starszakiem? Większość Hulajnóg z siedziskiem mają regulowaną wysokość kierownicy i składane siedzisko. Dzięki temu w mgnieniu oka można dopasować wysokość zabawki do dziec.. starszego użytkownika.

Hulajnogi trzykołowe

Trzy koła w hulajnodze to pomysł, który zasługuje na nobla. A przynajmniej na oklaski. Kiedy hulajnogi miały tylko dwa kółka, zarezerwowane były jedynie dla dzieci, które nie miały już problemu z motoryką i dojrzały do zasuwania na dwóch kółkach. Na szczęście dzisiaj trzykołowe pojazdy już istnieją i bez trudu mogą na nie wejść starsze i młodsze dzieci.

Hulajnogi te są przystosowane do starszaków, ale i tutaj znajdziemy regulację wysokości kierownicy. Balansowanie na nich nie jest już niemożliwe tak jak w poprzednim modelu z siedziskiem, więc skręcać można zarówno przez skręt kierownicą, jak i odchylenie ciała.

Hulajnogi dwukołowe

To najbardziej uniwersalny typ hulajnogi, a zarazem przeznaczony jest dla trochę starszych dzieci. Na takiej hulajnodze jeździć mogą dzieci od trzech lat. Granicy górnej nie ma, bo jak sobie powiedzieliśmy, starsze dzieci (i te wydawałoby się najstarsze) również lubią jeździć na hulajnogach. Jedynym ograniczeniem jest tutaj ciężar dziecka, na który warto zwrócić uwagę. Niektóre hulajnogi wytrzymają obciążenie 100 kilogramów, inne mniej. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze.

Dwukołowe hulajnogi mogą być przystosowane do jazdy po płaskim, gładkim podłożu, do jazdy terenowej, czy wyczynowej. Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Balansowanie na takiej hulajnodze jest już łatwe, więc można skręcać nie tylko kierownicą, ale też całym ciałem. Ponadto jest to najmniej stabilny typ ze wszystkich, dlatego dedykowany jest do ciut starszych dzieci.


Hulajnoga – doskonały prezent, niespodzianka i zabawka po prostu

Mamy nadzieję, że nasz ranking hulajnóg dla dzieci odpowiedział na wszystkie Wasze pytania i rozwiał wątpliwości dotyczące zakupu tej najlepszej. Na hulajnogę może wejść praktyczne każdy. Należy jedynie pamiętać, by dopasowana była ona do umiejętności, wieku i ciężaru użytkownika. Jeździć również można niemal wszędzie. Po parku, leśnych terenach i podwórku.

Hulajnoga sprawdzi się jako sposób na wspólną wycieczkę, fajny transport do szkoły, czy sklepu; wspólną zabawę z rówieśnikami, czy po prostu zabicie czasu. Hulajnoga to świetny sposób na naukę równowagi, budowanie pewności siebie i integrację z rówieśnikami. Spraw dziecku radość nową hulajnogą.

Kup najlepszą hulajnogę w sklepie al.to i wywołaj uśmiech radości na twarzy dziecka