Asystent Google już niebawem pojawi się w Galaxy Watch 4

Po niemal roku oczekiwania, wiceprezes i szef biura obsługi klienta w Mobile eXperience Business Samsung Electronics potwierdził, że Samsung Galaxy Watch 4 otrzyma inteligentnego Asystenta Google. Upragniona przez entuzjastów sektora wearables zmiana ma być wprowadzona już latem 2022. Czy dzięki niej korzystanie z flagowego zegarka Samsung będzie jeszcze bardziej intuicyjne i możliwie najbardziej wszechstronne oraz bezproblemowe? Dowiedz się więcej.

 Asystent Google dla Galaxy Watch 4 – co to oznacza?

Wprowadzenie Asystenta Google do zegarków Galaxy Watch 4 ma być jedną z najważniejszych zmian w jego użytkowaniu. Patrick Chomet, przedstawiciel marki Samsung, wymienia wśród nich m.in. szybsze i bardziej naturalne interakcje głosowe z systemem zegarka, a także możliwość sprawniejszych odpowiedzi i wydawania poleceń. Te ostatnie aspekty mają znacznie pomóc m.in. w podróżowaniu z Galaxy Watch 4.

Wprowadzenie Asystenta Google do Samsung Galaxy Watch 4 docenią także fani muzyki. Nowa funkcja ma też bowiem umożliwiać głosowe sterowanie aplikacją Spotify, w tym np. na zmienianie utworów „w locie”.

Ale to nie wszystko. Reprezentant Samsunga na swoim blogu zapowiedział także, że z czasem tego typu „nowości” ma być o wiele więcej.  Według jego zapewnień w przygotowaniu są już kolejne aplikacje oraz usługi Google, które wcześniej zostaną dostosowane do flagowego zegarka Samsung i jego kolejnych generacji.

Kiedy Asystent Google zostanie udostępniony dla Galaxy Watch 4?

W oświadczeniu producenta czytamy, że długo wyczekiwanej funkcjonalności można spodziewać się już tego lata. Nie podano jednak dokładnej daty. Z kontekstu wypowiedzi można jednak przypuszczać, że Asystent Google zostanie udostępniony dla Galaxy Watch 4 w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Samsung i Google – jak to się zaczęło?

Przypomnijmy, że Samsung połączył swoją własną  platformę oprogramowania opartą na Tizen z systemem operacyjnym Google, aby jeszcze bardziej ujednolicić system zegarków ze smartfonami, a przez to ułatwić użytkownikom korelację między tymi urządzeniami i przede wszystkim otworzyć nowe możliwości w zakresie aplikacji, które dzięki temu będą mogli użytkować również z poziomu inteligentnych zegarków. 

Stworzenie Wear OS umożliwiło programistom Androida łatwe przenoszenie kodu z aplikacji na smartfony w celu tworzenia aplikacji Wear OS. Gdy użytkownicy Galaxy pobiorą zgodną z Wear OS aplikację ze sklepu Google Play, mogą automatycznie zainstalować tę samą aplikację na swoim Galaxy Watch.
Patrick Chomet
Samsung Electronics

Samsung Galaxy Watch 4 kupisz w x-kom: