Google Pixel 4 z 5G, najlepszy chromebook Pixelbook Go, Asystent Google nowej generacji? – czego możemy spodziewać się po prezentacji Google

Już w najbliższy wtorek, to jest 15 października, odbędzie się kolejna edycja konferencji Google’a, na której przedstawione zostaną najnowsze urządzenia marki. Wśród nich z całą pewnością nie zabraknie flagowego smartfona Google Pixel 4. Ale jak będzie prezentować się ostatecznie oraz co jeszcze zobaczymy? Tego na sto procent dowiemy się jutro, ale już dziś mam pewne możliwe typy.

Co nowego w Google Pixel 4 i 4 XL?

O najnowszych smartfonach Google’a wiadomo już bardzo dużo, jeśli niemal nie wszystko. Ich specyfikacja i wygląd nie są tajemnicą, o czym informowałam w tekście o doniesieniach dotyczących Google Pixel 4 i 4 XL. Jeżeli chcesz poznać ten smartfon bliżej, to zapraszam do lektury.

Aparat Pixel 4

Na kilka chwil przed oficjalną prezentacją wiemy zatem między innymi, że częstotliwość odświeżania ekranu w Google Pixel 4 wyniesie 90 Hz, a system fotograficzny wzbogacony zostanie o drugi, 16-megapikselowy teleobiektyw oraz o oprogramowanie obsługujące tryb astrofotograficzny do zdjęć rozgwieżdżonego nieba i tryb ruchu do fotografii akcji. Niemal na pewno aparat nowych Pixeli dostanie też usprawniony tryb portretowy i nocny – Night Sight.

Pixel 4 design
Grafika 9to5Google

Sensory Google i radar Soli

Można domniemywać jednak, że najwięcej czasu Google poświęci na omówienie systemu sensorów, który umieszczono w górnej krawędzi przedniego panelu smartfonu. Odpowiedzialny ma być on między innymi za konkurencyjną do apple’owskiego Face ID technologię odblokowywania ekranu twarzą. Która według zapewnień samego producenta, ma być błyskawicznie szybka oraz działać w każdej orientacji telefonu i w dowolnym położeniu twarzy.

google pixel 4 radar soli

Ponadto wśród sensorów znajdzie się coś, o czym wiemy najmniej i nad czym Google pracuje od lat, a mianowicie radar Soli, odpowiadający za odczytywanie ruchu wykonanego przed nim oraz następnie przełożenie go na konkretną akcję. To znaczy w skrócie tyle, że machnięciem ręką przed ekranem Google Pixel 4 zmienimy na przykład piosenkę w playliście. Co więcej? O tym pewnie już wkrótce.

Google Pixel 4 w technologii 5G?

Co ciekawe, jak donoszą zagraniczne redakcje, opierając się na raporcie Nikkei, prawdopodobne jest też to, że Google Pixel 4 dostępny będzie w wariancie technologii sieci 5G. Jest to wizja raczej na przyszły rok, chociaż, prawdopodobnie, amerykański producent ruszył już z produkcją testową. Cóż, zobaczymy.

Nowy Asystent Google

W czasie tegorocznej konferencji I/O Google zaprezentowało wstępnie także Asystenta Google nowej generacji, który zadebiutować ma właśnie w smartfonach Pixel 4. Na razie wiemy tyle, że asystent głosowy ma działać bezpośrednio na urządzeniu, a nie w chmurze, dzięki czemu wykaże się ponad 10-krotnym wzrostem szybkości działania i przetwarzania informacji, w porównaniu do aktualnej wersji asystenta. Jakie jeszcze zmiany zajdą w nowym Asystencie Google, zapewne dowiemy się w czasie wtorkowej prezentacji.

Pixelbook Go, czyli nowy laptop Google na systemie ChromeOS

Już od jakiegoś czasu, między innymi dzięki redakcji 9to5Google, wiemy, że Google przygotowuje nowego Pixelbooka, który ma być reprezentacyjnym laptopem tej marki. Pierwsza próba nie odniosła zbyt dużego komercyjnego sukcesu, za to najnowszy Pixelbook dąży do miana najlepszej propozycji notebooka do pracy z systemem ChromeOS.

pixelbook go

Pixelbook Go wyposażony będzie w dotykowy ekran 13,3 cala o proporcjach 16:9, a także dostępny w dwóch standardach rozdzielczości – Full HD i 4K, trzech wersjach z różnym procesorem – Intel Core m3, i5 lub i7, dwóch opcjach RAM-u – 8 GB i 16 GB oraz trzech możliwych pojemnościach dysku wewnętrznego – 64 GB, 128 GB, 256 GB. Oprócz tego dostanie wejście słuchawkowe mini jack 3,5 mm, port USB-C oraz nietypową, żebrowaną podstawę. Na więcej informacji musimy jeszcze chwilkę poczekać.

Co więcej na prezentacji urządzeń Google

Oczywiście to najpewniej nie wszystkie urządzenia i rozwiązania, którymi podzieli się z nami w czasie swojej prezentacji Google. Wiadomo bowiem, że producent ma w przygotowaniu jeszcze nową wersję słuchawek Pixel Buds oraz autorski router Nest WiFi i inteligentny głośnik Nest Mini, oba obsługiwane przez Asystenta Google. Wysoce prawdopodobne, że te sprzęty również poznamy bliżej już jutro.

Źródło: 9to5Google, The Verge