Aston Martin DB5 Jamesa Bonda wjechał do „Rocket League”

W 1964 roku agent 007 po raz pierwszy zasiadł za kierownicą Aston Martina DB5. Podrasowany przez wydział Q samochód stał się ikonicznym pojazdem, kojarzącym nieodłącznie z Jamesem Bondem. Teraz autem tym mogą śmigać gracze „Rocket League”. 29 lipca Aston Martin DB5 dołączył do rosteru pojazdów występujących w tym tytule.

Jak wygląda Aston Martin DB5 w Rocket League?

Aston Martin wjeżdża do Rocket League akurat w tym samym roku, w którym – miejmy nadzieję – na ekranie pojawi się dwudziesta piąta przygoda agenta 007, czyli Nie czas umierać. Krótki materiał video, stylistycznie nawiązuje do trailerów piątego filmu z Danielem Craigiem w roli Bonda. Prócz tego możemy usłyszeć wariację słynnego motywu przewodniego serii.

Samochód dostępny jest w srebrnej wersji kolorystycznej, nawiązującej do koloru Silver Birch. Ma także realistyczny decal oraz możliwości customizacji. Do tego dochodzi silnik odrzutowy (kojarzący się raczej z Aston Martinem V8, którym Bond jeździł pod koniec lat 80., w The Living Daylights) i koła z przebijakami, które mogliśmy podziwiać w Goldfingerze. Nie zapomniano także o charakterystycznym audio silnika.

Elementy dostępne w pakiecie z samochodem pasują tylko do niego i vice versa – nie można do niego dodać wszystkich innych itemów, które mamy w Rocket League.

Aston Martin DB5
Źródło: Rocket League via The Verge

Ile kosztuje i do kiedy Aston Martin jest dostępny w Rocket League?

Osoby, które chciałyby dołączyć furę Bonda do swojej kolekcji, muszą być jak sam szpieg i się pospieszyć. Oferta jest limitowana i skończy się 4 sierpnia. Do tego czasu Aston Martina można zakupić za 1110 kredytów w grze, czyli za 10 dolarów.

Twórcy zapowiadają jednak, że jeszcze w tym roku Bond odtajni nieco więcej zawartości swojego garażu. Czy to znaczy, że gracze będą mogli pośmigać Lotusem Espritem Rogera Moore’a albo którymś z BMW Pierce’a Brosnana?

Ma pan fascynujący samochód. Aston Martin i Bond

Romans 007 z Aston Martinem zaczął się jeszcze w powieściach Iana Fleminga. W literackiej wersji Goldfingera z 1959 roku szpieg jeździł Aston Martinem DB Mark III. W adaptacji z 1964 roku otrzymał jednak nowszy model.

Marka związała się z serią na dobre, a DB5 stał się najbardziej kojarzonym z universum Bonda samochodem. Pojawiał się jeszcze w wielu innych filmach czy grach. Czasem jako „pojazd służbowy”, czasem jako prywatne auto 007. W pamięci kinomanów zapisały się sceny z przebijaniem opon, strzelaniem z karabinów, które wysuwały się zza przednich świateł, czy przede wszystkim katapultowaniem pasażera.

W Rocket League zabraknie możliwości wystrzeliwania ludzi z środka pojazdu, ale kto wie? Może dodatek ten pojawi się przy okazji przyszłej kolaboracji Bonda z Psyonix?

Póki co w sklepie al.to można znaleźć bondowskie auto do złożenia – mowa o LEGO Creator Aston Martin DB5.

Źródła: Rocket League, Tech Times, The Verge, Jon Sandman, Wikipedia, James Bond Wiki, Rocket League Wiki