Premiera Apple iMac 2021 — specyfikacja i cena komputera All In One

Od premiery poprzedniej generacji komputerów iMac upłynęło już trochę czasu, warto jednak było czekać. Dziś Apple zaprezentowało zupełne nowe, odświeżone urządzenia napędzane przez niezwykle wydajny chip M1. Dowiedz się więcej na temat tej nowości z tego artykułu.

Co nowego w Apple iMac 2021?

 • iMac 2021 jest napędzany przez chip Apple M1, który zapewnia niezwykła wydajność nawet w wymagających zadaniach
 • Design urządzenia uległ całkowitemu odświeżeniu względem poprzedniej generacji i jest dostępne w 7 kolorach
 • System 6-ściu głośników, mikrofon klasy studyjnej i wyświetlacz Retina 4.5K

Nowy zachwycający design i 7 kolorów

Apple iMac 2021 z wyglądu przypomina gigantyczny tablet na podstawce. Jest to bardzo mocne nawiązanie do designu urządzeń, które możemy obserwować od 2020 roku (iPad Pro, iPad Air, iPhone 12). Nowy wygląd charakteryzuje się smukłością, wąskimi ramkami oraz płaskimi krawędziami. Urządzenie dodatkowo jest dostępne w 7 kolorach (niebieskim, zielonym, żółtym, różowym, pomarańczowym, srebrnym oraz fioletowym), aby jeszcze lepiej oddać osobowość właściciela.

apple imac 2021

Najważniejsze cechy iMaca 2021:

 • niespełna 11,5 mm grubości ekranu
 • waga całego urządzenia wynosząca niecałe 5 kg
 • podstawka zapewniająca stabilne ustawienie komputera
 • zasilacz ze złączem magnetycznym
używanie imac 2021

Ekran iMaca 2021

Wyświetlacz nowego iMaca to 24″ Retina o rozdzielczości 4.5K, która zapewnia niezwykle ostry obraz z maksymalną ilością szczegółów, a aby zapewnić komfort podczas pracy i rozrywki matryca została pokryta powłoką antyodblaskową. Dodatkowo warto wspomnieć, że:

 • zapewnia pełne pokrycie przestrzeni barw P3
 • jasność maksymalna wynosi do 500 nitów
 • technologia True Tone dopasowuje automatycznie temperaturę barw do otoczenia, dzięki czemu wyświetlany obraz wygląda zawsze naturalnie
ekran apple imac 2021

Mikrofon, dźwięk i wideo

Te trzy elementy w iMac 2021 idealnie przełożą się na komfortową pracę, spotkania i rozrywkę:
 • 6 głośników zapewnia niesamowite brzmienie
 • potrójny mikrofon jakości studyjnej zadba o głośny, czysty i wyraźny głos z pominięciem dźwięków dobiegających z tła
 • kamera Face TimeHD  w połączeniu z chipem M1 zadba o najwyższej jakości obraz podczas rozmów (jednocześnie działa na 7 płaszczyznach: automatycznie wyrównuje biel, ekspozycję, wykrywa twarz, redukuje szumy, doświetla szczegóły, wykonuje lokalne mapowanie tonalne i łączy wszystkie te obrazy w jeden. Dodatkowo większa matryca sprawdzi się nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.
kamera fullhd imac 2021

Apple iMac 2021 — wydajność, cena i dostępność

Chip M1 zapewnia błyskawiczne działania komputera w każdej sytuacji: od jego uruchomienia, przez pracę w aplikacjach, aż po ich przełączanie. iMac 2021 sprawdzi się dzięki temu nie tylko do codziennej pracy, ale też bardziej wymagających zadań takich jak programowanie lub edycja zdjęć.

iMac 2020 w momencie startu sprzedaży ma być dostępny w 3 wariantach:

 • 8-rdzeniowym CPU oraz 7-rdzeniowym GPU, 8 GB RAM, 256 GB na dane, 2 porty Thunderbolt, bez portów USB 3 generacji i bez złącza Ethernet w cenie 6799,00 zł
 • 8-rdzeniowym CPU oraz 8-rdzeniowym GPU, 8 GB RAM, 256 GB na dane, 2 porty Thunderbolt, 2 porty USB 3 generacji i złącze Ethernet w cenie 7899,00 zł
 • 8-rdzeniowym CPU oraz 8-rdzeniowym GPU, 8 GB RAM, 512 GB na dane, 2 porty Thunderbolt, 2 porty USB 3 generacji i złącze Ethernet w cenie 8899,00 zł

Dwa droższe modele w zestawie będą posiadać również klawiaturę Magic Keyboard z Touch ID, najtańszy w zestawie otrzyma zwykłą klawiaturę i będzie dostępny tylko w 4 kolorach (niebieskim, zielonym, różowym i srebrnym).

Warto wspomnieć też, że w każdym zestawie znajdą się akcesoria pasujące akcentem kolorystycznym do wybranej wersji:

klawiatura imac 2021

Zamówienia na nowe Apple iMac będzie można składać od 30 kwietnia, a pierwsze egzemplarze trafiają do klientów już w drugiej połowie maja.