Android 12 na smartfonach Samsunga. Które modele otrzymają aktualizację jako pierwsze?

Oficjalna premiera Androida 12 coraz bliżej. Obecnie przechodzi on ostatnie testy, a producenci smartfonów dostosowują swoje nakładki systemowe do najnowszego systemu Google. Za horyzontem widać również pierwsze aktualizacje do Androida 12 na urządzeniach Samsunga. Oczywiście nie będzie to czysty Android, a system z autorską nakładką Koreańczyków – One UI w wersji 4.0. Kiedy i na jakie smartfony trafi?

Smartfony Samsunga z systemem Android 12

Posiadacze Samsungów w pierwszej połowie sierpnia otrzymają aktualizację do wersji beta OneUI 4.0, który oparty jest na systemie Android 12. O ile w najpierw uaktualnienie pojawi się na urządzeniach w Korei Południowej, Samsung planuje szybko udostępnić nowy system w innych częściach świata. Warto sprawdzać również aplikację Samsung Members, gdzie może pojawić się informacja o dostępności Androida 12.

Aktualizacja będzie przebiegać w kolejności od najnowszych do najstarszych smartfonów. Na pierwszy ogień pójdą więc flagowce S21, S21+ oraz S21 Ultra. Samsung nie podał jednak harmonogramu wdrożeń uaktualnienia. Użytkownicy starszych smartfonów będą musieli troszkę zaczekać, ale trzymając za słowo Koreańczyków, wszystko powinno pójść sprawnie.

Później Android 12 pojawi się między innymi na:

  • Samsung Galaxy Note 20 Series
  • Samsung Galaxy Z Fold 2 Series
  • Samsung Galaxy Tab S7 / S7+ Series
  • Samsung Galaxy S20 / S20+ Series
  • Galaxy Z Flip / Z Flip 5GGalaxy Note 10 / 10+ Series
  • Galaxy Fold / Fold 5G

Nie wiemy, jakie dokładnie nowości pojawią się w OneUI 4.0. Z pewnością Samsung skorzysta z funkcjonalności Androida 12, o których szerzej piszemy w tekście poświęconym temu systemowi. Czy oprócz tego pojawią się dodatki dostępne tylko w OneUI 4.0? Dowiemy się po pierwszej aktualizacji. Chyba że wcześniej pojawią się nowinki pochodzące z przecieków. Oczywiście poinformujemy Was o tym.

Zobacz smartfony Samsung w sklepie x-kom

android 12 obrazek

Android 12 – co nowego?

W najnowszej wersji Androida użytkownicy będą mieli duży wpływ na personalizację motywów przez dostosowywanie kolorów, kontrastów czy rozmiarów elementów. Ponadto Android 12 ma otrzymać zaawansowane funkcje prywatności. W związku z tym w systemie ma się pojawić specjalny panel, który pokaże, jakie aplikacje i kiedy uzyskują dostęp do aparatu, mikrofonu czy lokalizacji telefonu.

Komplet informacji o Android 12 znajdziesz w tekście: Android 12 – data premiery, funkcje, nowości, lista urządzeń. Co wiemy o nowym systemie od Google?

Źródło: Samsung