Xiaomi rozpoczyna wprowadzanie HyperOS. Które smartfony otrzymają aktualizację?

W końcu stało się i Xiaomi rozpoczęło wdrażanie nowej nakładki systemowej na swoje smartfony. HyperOS, bo o nim mowa, niebawem ma trafić na pierwsze urządzenia Xiaomi oraz Redmi. Sprawdź, które konkretnie modele w pierwszej kolejności będą mogły pochwalić się HyperOS na pokładzie.

HyperOS zaczyna zastępować MIUI

Hyper OS to nakładka systemowa Xiaomi, która ma zastąpić dobrze znane i (raczej) lubiane MIUI. Producent pokazał HyperOS już rok temu, a teraz w końcu przyszedł czas, by oprogramowanie pojawiło się na kilku smartfonach. Oczywiście będą to flagowce Xiaomi i Redmi, a pozostałe modele aktualizację otrzymają później. Producent zapewne na bieżąco będzie informował o harmonogramie. Z zapowiedzi wynika, że nakładkę dostaną nawet starsze smartfony. Nie wiadomo jednak, jak daleko wstecz sięgnie update.

Wiemy natomiast, że w pierwszym kwartale 2024 roku HyperOS ma trafić na:

W późniejszych fazach aktualizacji HyperOS dostaną też smartfony submarki POCO.

HyperOS – nowości. Rewolucji nie ma co się spodziewać

Czy HyperOS będzie dużym przeskokiem względem wysłużonego MIUI? Kolosalnej różnicy nie ma się co spodziewać. Nowy system został stworzony przede wszystkim z myślą o prostszym łączeniu ze sobą urządzeń Xiaomi z uwagi na prężnie rozwijający się smart home. Więcej zmian będzie więc raczej „pod maską”, niż w przypadku tego, co widzi użytkownik. Poza tym nakładka przyniesie kilka mniejszych usprawnień:

  • płynniejsze animacje,
  • szybsze uruchamianie aplikacji i lepsze zarządzanie nimi w pamięci smartfona,
  • zmiany w interfejsie, nowe możliwości personalizacji,
  • szersze wykorzystanie sztucznej inteligencji,
  • HyperContact – ułatwi zarządzenie wieloma urządzeniami Xiaomi jednocześnie.

Sprawdź smartfony Xiaomi w x-komie