x-kom przekazuje szpitalom sprzęt za 400 tys. zł

Wszystkie ręce na pokład, pomagamy, jak możemy. W x-komie mocno wzięliśmy sobie do serca tę sentencję i zorganizowaliśmy pomoc wartą 400 tysięcy złotych, przeznaczoną dla częstochowskich szpitali, walczących z koronawirusem.

Odpowiadamy na apel szpitali o pomoc

Podziwiam pracę wszystkich pracujących w szpitalach, a szczególnie tych naszych, częstochowskich. Zapytaliśmy, czego dokładnie im brakuje i właśnie dlatego mam pewność, że nasze dary pomogą w walce z wirusem – powiedział Michał Świerczewski, prezes x-komu.  

Po konsultacjach z ekspertami z zespołu szpitali miejskich zorganizowaliśmy sprzęt medyczny i środki ochrony osobistej o wartości prawie 400 tysięcy złotych. W wypełnionym po brzegi tirze znalazły się:

  • defibrylatory z monitorem EKG,
  • łóżka do intensywnej terapii wraz z materacami z systemem regulacji ciśnienia, zapobiegającym odleżynom,
  • mobilne ssaki chirurgiczne,
  • statywy infuzyjne,
  • 1000 przyłbic,
  • 24 tysiące maseczek,
  • 8 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji.

Żeby całkowicie wypełnić TIR-a, dołożyliśmy jeszcze dwie palety wody mineralnej, dla pracowników i pacjentów szpitali.

Podarowaliśmy sprzęt i środki ochrony osobistej

Cieszymy się, że odzew pomocy płynie ze strony różnych środowisk i społeczności częstochowskich. Jesteśmy bardzo wdzięczni — powiedział dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny. 

Pragnę podkreślić, że pomoc przekazana przez x-kom to ogromne wsparcie w postaci sprzętu medycznego, a także środki ochrony, które przy obecnym zużyciu mogą zabezpieczyć szpital nawet na kilka tygodni. Wsparcie x-komu traktuję też jako pomoc od Rakowa Częstochowa. Osobiście bardzo cieszy także poczucie, że z klubem jesteśmy bardzo bratersko związani, zarówno w dobrych jak i ciężkich czasach – dodał. 

Łóżko z defibrylatorem od x-komu

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk podkreślił szybką reakcję x-komu na jego apel do przedsiębiorców, dotyczący pomocy dla lokalnych szpitali. 

Dziękuję serdecznie firmie x-kom za ten akt bezinteresownej pomocy, bo tylko współpracując, możemy pokonać pandemię koronawirusa. Mam też nadzieję, że to nie koniec wsparcia, jakie częstochowski biznes udziela naszym medykom — powiedział Krzysztof Matyjaszczyk. 

Nasza pomoc nie będzie jednorazowa. Pozostajemy w stałym kontakcie z częstochowskimi szpitalami. W miarę możliwości postaramy się pomóc, jeśli miejscy medycy będą czegoś potrzebować. 

Dary dla szpitala w Częstochowie warte 400 tys zł
Sprzęt warty 400 tysięcy złotych na częstochowskich szpitali od x-komu