Podcast x-perci: CD Projekt w top 5 największych firm w Polsce, a asystent chce śmierci

Święta, więc krócej, za to dosadniej, bo pomimo choinkowej aury, do naszego podcastu wkrada się mroczny cień… Dla równowagi powiemy też co nieco o słońcu i technologiach wykorzystujących jego dobroczynne działanie, a także o grubym hajsie, na jaki wyceniono polską firmę CD Projekt. Zaczynajmy!

Co ten Amazon Alexa?!

Kto by się spodziewał, że inteligentny asystent głosowy Amazon Alexa posunie się do sugestii o samobójstwie… Z Asystentem Google można już dziś całkiem ciekawie porozmawiać w języku polskim, tymczasem zagranica donosi o mrożącej w krew w żyłach historii… Posłuchaj podcastu i dowiedz się, dlaczego lepiej uczyć się z książek niż z Wikipedii.

JBL stawia na energię słoneczną

Za to firma JBL zachęca do patrzenia w słońce, a przynajmniej spacerowania w słońcu, zwłaszcza wtedy, gdy powstaną już ich najnowsze słuchawki. Póki, co, są w fazie projektu. Gdy powstaną, i przy założeniu, że pogoda dopisze, słuchawki raz naładowane nigdy się nie wyczerpią!

CD Projekt w top 5 najbogatszych polskich firm

Wiedźmin znów jest na tapecie. 20 grudnia Netflix wyemitował kompletny pierwszy sezon serialu, co stało się prawdziwą iskrą zapalną, która odpaliła wiedźmińską bombę. Zainteresowanie grą Wiedźmin 3: Dziki Gon wzrosło, książki Andrzeja Sapkowskiego na Amazonie sprzedają się lepiej od książek J.R.R. Tolkiena. Być może dzięki temu doszło do porozumienia pomiędzy twórcą Wiedźmina a studiem CDP. W efekcie wycena CD Projekt poszybowała w górę, wyciągając firmę do top 5 najbogatszych polskich przedsiębiorstw.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz