Podcast x-perci: Czemu w Polsce nie głosujemy jeszcze przez internet oraz polecamy serwisy VOD

Zbliżające się wybory parlamentarne są doskonałą okazją do rozmowy o usprawnieniu i unowocześnieniu systemu głosowania. Tematem podcastu jest pytanie: kiedy wreszcie zaczniemy głosować inaczej, niż przy użyciu karty oraz urny? Zaraz potem dokonujemy przeglądu serwisów VOD, które zapewniają rozrywkę przez cały rok, nie tylko podczas kampanii wyborczej.

Czy Polska jest gotowa na i-voting?

Tak poważna kwestia, jak i-voting wymagała zaproszenia do studia specjalnego gościa. Jest nim Piotr Błaszczeć, na co dzień Szef Bezpieczeństwa w x-kom. Piotr dostał zestaw pytań.m.in. o gotowość polskich systemów informatycznych do wprowadzenia elektronicznego głosowania na kandydatów. Jako znawca Piotr wyraził swoje zdanie, przytoczył szereg argumentów, przedstawił też wnikliwie zagrożenia oraz korzyści płynące z użytkowania tej nowoczesnej formy uczestnictwa w demokracji. Jego wnioski są zaskakujące.

Szybki przegląd VOD. Które serwisy oferują dużo za niedużo?

Każdy lubi seriale. Jedni oglądają odcinek za odcinkiem i sezon za sezonem, a potem przerzucają się na kolejną produkcję. Inni długo szukają tematów dopasowanych do swych gustów. Bez względu na to, z którą grupą się utożsamiacie, cel jest wspólny – obejrzeć serial właśnie wtedy, gdy macie na to ochotę, niezależnie od ramówki telewizyjnej. Dlatego powstały serwisy VOD: Netflix, HBO GO, Amazon, Showmax. Czym one się różnią? Jakie serialne oryginalne dzięki nim obejrzycie? Szczegóły wyjaśniają Kamil Szwarbuła i Kuba Godek.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz