Jak przebrnąć przez rozmowę rekrutacyjną w x-komie?

Nie ma co ukrywać – rozmowa rekrutacyjna jest bardzo często sytuacją mocno stresującą dla kandydatów. Co zrobić, żeby zminimalizować stres i podejść do rozmowy z pewnością siebie? Jak przebrnąć przez rozmowę rekrutacyjną w x-komie? O tym przeczytacie w poniższym tekście.

Co zrobić przed rozmową?

Odbierasz telefon, po drugiej stronie słyszysz głos rekruterki, która zaprasza Cię na spotkanie. Ustalacie wspólnie dogodny termin i w Twojej głowie zaczynają kłębić się przeróżne myśli. Perspektywa stresującego spotkania rekrutacyjnego stała się faktem. Od czego zacząć przygotowania? Oczywiście od dobrego researchu na temat naszej firmy, choć mamy nadzieję, że zrobiłeś już to przed wysłaniem CV. Aby uzyskać informacje: wejdź na naszą stronę internetową, zapoznaj się z ofertą sklepu, przejrzyj zakładkę kariera. Koniecznie zajrzyj na nasze social media – tam poczujesz klimat naszej organizacji. I oczywiście na bieżąco śledź nasz portal Geex 😉 Jeśli to Ci pomoże, możesz również zobaczyć, jak wygląda rekruterka, wchodząc na zakładkę kariera na naszej stronie oraz sprawdzając jej profil na LinkedIn.

rekrutacja w x-komie

Kolejny niezwykle ważny krok to… ponowne zapoznanie się z ogłoszeniem, na które odpowiedziałeś. Zastanów się, czy każdy z wymienionych tam punktów dotyczących pożądanych kompetencji możesz odnieść do swojego doświadczenia. Jeżeli z czymś, o czym mowa w ogłoszeniu, nie spotkałeś się do tej pory, doczytaj o tym. Nie zawsze liczy się tylko praktyka, czasem wiedza na dany temat staje się idealnym dopełnieniem nieidealnego kandydata.

Aktualnie większość firm rekrutuje zdalnie, my również. Zatem rozmowa odbędzie się po prostu w Twoim domu. Pamiętaj jednak, że mimo odmiennej formy, to nadal rozmowa rekrutacyjna. Zapewnij sobie odpowiednie, wygodne dla Ciebie miejsce. Zadbaj, by domownicy wiedzieli, że potrzebujesz chwili spokoju. Mimo że bardzo lubimy zwierzaki i chętnie poznamy Twoje dzieci, wszystkie rozpraszające sytuacje będą stresować przede wszystkim Ciebie. Dla Twojego komfortu zadbaj, by było ich jak najmniej. Naładuj komputer, zrzuć piżamę, ubierz się w coś bardziej stosownego. Spraw, by osoby, z którymi będziesz miał rozmowę dobrze Cię widziały i słyszały. Wszystkie wskazówki dostaniesz od nas wraz z zaproszeniem na wirtualne spotkanie.

Rozmowa rekrutacyjna – co Cię czeka?

Na każdej rozmowie rekrutacyjnej w x-komie jest obecna osoba z działu rekrutacji. W zależności od tego, który to etap procesu i do jakiego działu aplikujesz, spotkanie może odbyć się tylko w obecności rekruterki lub dodatkowo obecny będzie przełożony/osoba techniczna. Tego dowiesz się jeszcze przed spotkaniem, z treści zaproszenia wysłanego mailem. Podczas rozmowy będziemy weryfikować Twoją wiedzę, pytać o doświadczenie, obowiązki na poprzednich stanowiskach, zrealizowane projekty lub po prostu o Twoje zdanie na dany temat. Na spotkaniu poznasz również więcej szczegółów dotyczących stanowiska, na jakie aplikujesz oraz projektu i zadań, które Cię czekają.

zdalna rozmowa rekrutacyjna

Co jest dla nas ważne?

Pomijając kwestię samego doświadczenia i kompetencji, ważna dla nas jest Twoja autentyczność  i szczerość. Bycie geekiem to jedna z naszych wartości, więc pokaż nam, że kręci Cię to, co robisz i że chcesz to robić w x-komie. Podczas rozmowy nie skupiaj się jedynie na tym, aby za wszelką cenę dobrze odpowiedzieć na wszystkie pytania. Oczywiście wiedza jest ważna, ale nas interesuje również Twoje zdanie. Dlatego w miarę możliwości staraj się być sobą, chcemy zobaczyć, jaki jesteś – tylko tak sprawdzimy, czy do nas pasujesz. I uwierz, naszym celem nie jest stresowanie Kandydatów, wręcz przeciwnie, chcemy poczuć z Tobą fajny flow 😉

Oczywiście wszelkie pytania w trakcie rozmowy są przez nas mile widziane. To dla nas znak, że jesteś naprawdę ciekawy i zainteresowany. Chcesz dopytać o zespół, wskaźniki do premii, zniżki dla pracowników? Nie ma sprawy, pytaj o wszystko, co jest Ci potrzebne, aby później sprawnie podjąć decyzję, czy chcesz być częścią x-komu.

Na koniec pamiętaj, nawet jeżeli teraz nie dostaniesz oferty pracy, nie przejmuj się. Każda dobra rozmowa i ciekawy kandydat zawsze zostanie zapamiętany. To tak na przyszłość.

Gotowi?

Teraz już macie pełen obraz tego, jak to wygląda u nas – w x-komie. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że taka rozmowa wcale nie musi być bardzo stresująca, wystarczy tylko wykonać przedtem kilka prostych kroków. Teraz nie pozostaje Ci nic innego jak tylko zrobić dobre wrażenie.

Jeśli do tej pory nie aplikowałeś, a chcesz dołączyć do naszego zespołu i doświadczyć na własnej skórze jak u nas przebiega proces rekrutacji, zajrzyj na zakładkę  kariera na stronie x-kom, może to właśnie Ciebie szukamy?

Kolejnego artykułu, z cyklu Poradników rekrutacyjnych, wypatrujcie już niebawem.

Sprawdź także artykuły: