Wyposażenie telewizora ze stosunkowo niskiej półki w aż dwa piloty świadczy o tym, że konstruktorzy zakładają, że nowy pilot ze zmniejszoną liczbą przycisków nie każdemu użytkownikowi przypadnie do gustu. Choć oczywiście dwa piloty zmniejszają ryzyko rozczarowań u ewentualnych nabywców, moim zdaniem Sony porzuci z czasem tę „hojność” i w przyszłych latach w pudełku znajdziemy już tylko jednego pilota – tego nowego oczywiście.
Z ekonomicznego punktu widzenia dodawanie aż dwóch pilotów w tej klasie nie ma moim zdaniem najmniejszego sensu. Tym bardziej że nowego pilota obsługiwało mi się dobrze, chociaż rozlokowanie niektórych przycisków mogłoby być lepsze. Mam tu na myśli umieszczone zbyt blisko siebie przyciski wyłącznika oraz szybkich ustawień (zębatka). Podobne zastrzeżenia mam do innej pary: przycisku wyciszania i asystenta Google – tego drugiego niestety często uruchamiałem przez pomyłkę, chcąc po prostu wyciszyć dźwięk w trakcie oglądania reklam.
Myślę, że wielu użytkownikom nie spodoba się również utrata tradycyjnego gniazda słuchawkowego, które miał poprzednik. Czyżby po to, aby dać nam dwa piloty producent musiał na czymś zaoszczędzić i padło na biedne gniazdo słuchawkowe? W sumie trochę szkoda…
Za cenę tej nowości Sony 43″ kupiłem zeszłorocznego OLEDa LG C1 48 cali na promocji. Jakość nieporównywalna. Ceny nowych telewizorów szaleją.
Spore pieniądze jak za te możliwości. Niedawno kupiłem testowanego przez pana Philipsa 43PFS5525, i dla niepotrzebujących funkcji internetowych, jest to niezła opcja. Zastanawia mnie tylko, skąd bierze się rwanie obrazu, występuje ono nawet podczas niewielkiego ruchu na ekranie, a czasem go nie ma, to samo zjawisko, występowało na plazmie LG 50PB5600. Co ciekawe sport wypada co najmniej dobrze na tym TV, piłka nożna, pływanie, skoki do wody a nawet
wyścigi motocyklowe na żużlu, rwania nie ma, rozmycie owszem jest ale w pełni akceptowalne. Festiwal piosenki w Opolu wyglądał rewelacyjnie, Wojtek Cejrowski w boso przez świat też brak rwania, dziwne.
Przyczyny zakłóceń płynności obrazów ruchomych mogą być rozmaite, a bez szczegółowych testów praktycznych trudno ustalić, na czym polega problem w konkretnym przypadku. W wielu wypadkach problemy wynikają albo z kiepskiej jakości materiałów źródłowych, albo z tego, że dany telewizor nie radzi sobie z nietypowym klatkażem, albo z kilku tych przyczyn naraz. Czasem też problemy występują gdy procesor telewizora nie nadąża z przetwarzaniem sygnału w torze wizji, np. podczas strumieniowania treści z Internetu. Ostatnia opcja nie dotyczy oczywiście Pańskiego telewizora ponieważ nie ma on funkcji sieciowych.
Witam. Będzie w najbliższej przyszłości test Sony QD-OLED A95K??
Jeszcze nie mieliśmy tej serii w planach testów. Sprawdzimy, czy będziemy mieć taką możliwość.
tak sie sklada ze juz zakupilem tv sony KD-43X89j i mam problem z odbiorem obrazu pod kontem.Obraz jest ale mleczny.Zgosilem juz to w sony oni odeslali mnie do swojego serwisu w radomiu.wczoraj byl technik ktory staral sie cokolwiek poprawc ale widze ze praktycznie nowy odbiornik bo kupiony 13 wrzesnia 2022 jest gorszy pod tym wzgledem niz wczesniej zakupiony sony KD43XF7005TV.
Czy kat widzenia obrazu na tv z lewej i prawej strony powinien byc tak samo wyrazny jak obraz ogladany od przodu.I jak go wyegzekwowac?
Pozdrawiam Pana