Także analiza gołym okiem potwierdza, że testowany egzemplarz był „bardziej czerwony, niż być powinien”. To pierwszy taki przypadek pośród siedmiu OLED-ów LG z rocznika 2021, które do tej pory przetestowałem. Z czego to wynika? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że nowe panele OLED EX mają bardziej intensywną emisję w zakresie czerwieni, a testowany model pochodzi ze stycznia 2020 r., więc z okresu, gdy LG Display w dużym stopniu przestawił produkcję na panele EX, jest wielce prawdopodobne, że nasz 65C1 ma właśnie panel nowej generacji. Oczywiście w gamie na rok 2022 teoretycznie tylko serię G1 wyposażono w nowszy wyświetlacz. Z drugiej strony, realia biznesu są takie, że nie da się w nieskończoność przeciągać produkcji paneli OLED starszej generacji i trzeba je zastąpić nowymi. I właśnie dlatego LG musiało moim zdaniem „wpakować” do 65C1 nowszy panel, który oficjalnie był zastrzeżony dla serii wyższej.
Warto zaznaczyć, że przestawienie większości linii produkcyjnych na panele EX sprawiło, że od roku 2022 nowsze wyświetlacze otrzyma nie tylko także seria G2, lecz także niższa C2. Z czasem trafią one także do niższych serii (A2 i B2), choć z pewnością ich parametry (zwłaszcza jasność w trybie HDR) będą sztucznie ograniczane, aby nie tworzyć wewnętrznej konkurencji dla serii wyższych (czytaj: dla tych, które zapewniają wyższą marżę).
No dobrze, po tej nieoczekiwanej (dla tej sekcji) dygresji, wróćmy do testu reprodukcji barw. Degradacja barw pod kątem jest niewielka. Jednakże na dużych jednolitych powierzchniach, np. w reklamach czy na białych i szarych planszach testowych, widać lekką, lecz typową dla WOLED-ów zmianę odcienia. I tak, jeśli chodzi np. o biel, to przy dalszej krawędzi dostawała ona zielonkawego zabarwienia w porównaniu do bieli przy bliższej (lewej) krawędzi ekranu.
Dalej będę pytał aż uzyskam odpowiedź. Kiedy test jakiegoś TV od LG z Mini LED QNED.
Na + znakomite możliwości multimedialne, Hmmmm… Rozumiem, że chodzi tu o ilość aplikacji multimedialnych w sklepie. To jak ocenić urządzenia z AndroidTV/GoogleTV, które mają wileokrotnie więcej tych aplikacji, i które to aplikacją są dużo dłużej rozwijane przez ich twórców, dochodzą coraz to nowsze, inne. WebOS pod tym względem jest słabym systemem. W sklepie jest dość biednie. Nie ma wielu podstawowych apek jak „Canal+ online” a mikroskopijna ilość pamięci na instalacje apek nie wygląda optymistycznie. Wracam więc do pytania: jak można ocenić co najwyżej średnie możliwości multimedialne jako „znakomite” ? Jakiego słowa można użyć, przy dużo lepszych systemach pod tym względem?
Przy okazji – dźwiękowo ten TV jest słaby a płynność ruchu też nie jest znakomita – stuttering na wielu filmach 24p jest okropny i nie da się go wyeliminować upłynniaczem bo zmaienia się w rwanie obaru co chwilę. To chyba najgorszy TV w zakresie płynności ruchomego obrazu, typowego codziennego obrazu, bo na demówkach 60p oczywiście wszystko wygląda pięknie ale demówek na co dzień przecież nie oglądamy.
To w takim razie co polecasz ?
Szukam już drugi tydzień telewizora i powiem szczerze jestem skołowany
Dzwięk jest bardzo dobry( chyba nie słyszales produkcji 2 razy 10W w TV ) ,plynnosc tez bardzo dobra jak na tą półke cenową , pod Xbox-a X dziala swietnie , multimedialne mozliwosci wystarczajace . Kupiłem go taniej niz w sklepch o1000zł bo mam zniżkę pracownicza Lg .Wiec wiem co pisze . Pan z artykułu ma racje panele sa nowsze z ograniczeniami w nizszych modelach.. Ja miałem możliwosc kupic telewizor z produkcji 10 / 2021 .
od ceny sklepowej 2000 zł
Boże co to za recenzja koleś jest naprawdę zaawansowany, super profesjonalnie podchodzi do swojej pracy opowiada o rzeczach których nawet nie słyszałem przy wyborze TV aby tak dalej dzięki pozdrawiam
Dużo istotnych informacji o obrazie, jednak co do dźwięku to nie mogę się zgodzić z autorem. Dźwięk z wbudowanych głośników jest fatalny. Pomimo wielu prób i różnych źródeł trudno ustawić akceptowalną jakość. Dziwne jest to, że słychać nawet w miarę przyjemny bas, ale nie można ustawić dźwięku tak aby głos był wyraźny, a tło nie było jakieś puste pudełkowe. Brzmi to bardzo nieprzyjemnie. To mój pierwszy „płaski „telewizor klasy wyższej, gdzie na equalizerze nie da się ustawić w miarę akceptowalnego dźwięku do oglądania programów z lektorem (np. przyrodniczych). Mam wrażenie, że to nie problem głośniczków (gdyż bas jest, a średnica z takich miniaturek to nie problem), lecz wynika to z błędnej implementacji procesingu dźwięku w samym TV. Mam wrażenie, że jest to zamierzone działania producenta nakłaniającego klienta do zakupu soundbarów LG. Nie zgadzam się z powszechną opinią dziennikarzy, że normą jest słaby dźwięk z LCD i OLED. Znam kilka LCD w tym marek chińskich, gdzie dźwięk był akceptowalny zdecydowanie lepszy niż testowany OLED LG.
Nadal nie ma Diney+ na tym TV ?
Test przeprowadziliśmy, gdy serwis jeszcze oficjalnie nie działał na terenie Polski. Obecnie aplikację można już na nim zainstalować.
Dzień dobry Panie Tomaszu,
wczoraj zacząłem użytkowanie w/w TV (kupiony pod wpływem Pana recenzji), jestem zachwycony.
Oczywiście zdaję sobie sobie sprawę, że parę rzeczy mogłoby być lepszych i tu moje pytanie – czy poza artykułem
mógłby Pan doradzić co i jak ulepszyć
Pozdrawiam
Chodzi o Pański tekst pt. Jak prawidłowo ustawić telewizor marki LG?
Ustawienia, które można samodzielnie zmienić bez indywidualnej kalibracji znajdziesz w naszym artykule o ustawieniach telewizorów LG:
https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/jak-prawidlowo-ustawic-telewizor-marki-lg/
Piszecie ze ustawienia konkretnego Tv znajdziecie w recenzji danego modleu a tu nic nie ma
Jak sprawuje się w LG C1 moduł CI+ z kablowki? Głównie chodzi o szybkość przełączania kanałów, stabilność pracy.
Mam ten telewizor i podłączyłem go przewodem optycznym do kina domowego bazującego na Amplitunerze Sony STR-DB870 5.1 – nie działa. Przetwarza dźwięk przez ProLogic, jakby nie dostawał sygnału 5.1. Zastanawiam się, czy aby nie przeoczyłem czegoś w ustawieniach?
Bo zmieniłem tylko wyjście dźwięku na „wyłącznie optical”.
Sam znalazłem, chociaż walczyłem kilka dni! Ustawiłem tryb obrazu na KINO DOMOWE i wyjście dźwięku na URZĄDZENIE WYJŚCIA OPTYCZNEGO (odłącza głośniki telewizora, dźwięk chodzi wyłącznie przez zestaw kina domowego). Potem ścieżka: Wszystkie ustawienia/Dźwięk/Zaawansowane ustawienia – i zmiana dwóch parametrów: LG sound sync. na WYŁĄCZONE; oraz Wyjście dźwięku cyfrowego: zmiana z domyślnego parametru PCM na PASS THROUGH lub AUTO.
Działa!
Dzien dobry, niestety nikt nie pisze i nigdzie w necie nie moge znalezc odpowiedzi na to, jakie aplikacje dostepne sa na tym telewizorze. Czy jest aby wspomaganie na Playera.pl lub Canal+, albo CDA? Mozna na nim zainstalowac te apki i czy sa stabilne po ich uruchomieniu?
Bardzo bylbym wdzieczny za odpowiedz.
Czasem warto przeczytać treść testu 😉
Panie Lukaszu, czyzby mial Pan na mysli zielony haczyk przy Player i CDA? I to ma wystarczyc? Nic konkretniejszego?
ok, sprawa nieaktualna.
Pozdrawiam