I tak raczej przeciętne doświadczenie zmieniło się w prawdziwy zachwyt. A musicie wiedzieć, że w kwestii wygody gryzoni jestem bardzo wybredny, szczególnie gdy ich cena plasuje je w kategorii produktów premium.
Profil nieco przypominający słynne myszki MX Master od Logitecha, wypustki i specjalnie przetłoczenia sprawiają, że dla mojej dużej dłoni Dark Core jest niczym idealnie dopasowana rękawiczka. Każdy palec, śródręcze i okolice nadgarstka idealnie układają się na krągłościach gryzonia. Jedynym drobnym minusem w jego wypadku jest dołączony do zestawu wymienny prawy panel. Po jego założeniu palec serdeczny i mały układały mi się dość niewygodnie. Jest to jednak drobnostka, gdyż standardowy panel jest i tak świetnie wyprofilowany pod moją rękę.
Muszę wspomnieć o jednej rzeczy. Komfort użytkowania gryzonia jest kwestią bardzo subiektywną, dlatego radziłbym przed zakupem sprawdzić dopasowanie myszki Dark Core RGB Pro SE do własnej ręki. Dla mnie jak wspomniałem jest ona niesamowicie wygodna, jednak osoba o mniejszej dłoni może mieć trudności z poprawnym jej uchwyceniu i sięgnięciem do wszystkich przycisków, warto więc mieć to na uwadze.
Tak czy inaczej, pod względem komfortu Corsair Dark Core RGB Pro SE wskakuje u mnie na podium najwygodniejszych gryzoni.
Sensor i przełączniki
Zastosowane w myszce dobrze znane przełączniki marki Omron cechują się żywotnością na poziomie 50 milionów kliknięć. Dobrze wyczuwalny i przyjemny klik głównych klawiszy nie jest może niczym nowym, za to bardzo dobre plastiki przycisków pomocniczych nie spotykam często nawet w droższych propozycjach. Klawisze do zmiany DPI wpisane w lewy przycisk myszy, dwa przyciski boczne i przełącznik profili wykonane są ze świetnego jakościowo twardego, matowego plastiku i wciskanie ich było dla mnie czystą przyjemnością. Wiem, brzmi to trochę dziwnie, ale to prawda.
Jak w takim razie sprawdza się serce Dark Core, czyli sensor? Tu jest bez zaskoczeń, czyli rewelacyjnie. Bardzo dobre „oczko” PIXART PAW3392 oferuje maksymalną czułość 18 000 DPI i wysoką częstotliwość próbkowania na poziomie 2000 Hz. Oznacza to, że nawet najmniejszy ruch myszki jest perfekcyjnie przenoszony na ekran komputera.
Dark Core przetestowałem w różnych grach i programach. Listę ogranych przeze mnie tytułów i aplikacji znajdziecie poniżej:
- Call of Duty Modern Warfare 2019
- Battlefield 5
- Battlefield 4
- Rainbow Six Siege
- Wiedźmin 1
- DOTA 2
- Company of Heroes 2
- Guild Wars 2
- Gimp
- Photoshop
- Lightroom
- Davinci Resolve 16
W programach graficznych i aplikacji do edycji wideo Dark Core sprawował się bardzo dobrze. Możliwość przypisania niemal dowolnego makra do poszczególnych dodatkowych przycisków jest nieoceniona w takiej pracy i znacznie przyspiesza wykonywanie poleceń. Czy to przycięcie klipu wideo przy pomocy bocznego przycisku, czy utworzenie kopii warstwy w Gimpie klikając w klawisz normalnie odpowiadający za zmianę profili, za każdym razem mysz mnie nie zawiodła.