Jakość brzmienia soundbara Denon DHT-S416
Pierwsze wrażenia były pozytywne: S416 grał dźwiękiem w miarę naturalnym, spokojnym i niezniekształconym. Nie wypychał sceny do przodu, niczego nie narzucał i nie przejaskrawiał. W miarę docierania dało się zauważyć postęp w reprodukcji wysokich tonów, które początkowo były nieco zbyt ostre. Przejawiało się to w lekkim uwypukleniu sybilantów (tj. spółgłosek syczących), ale na szczęście z czasem ustąpiło.
Jak na głośnik kosztujący ok. półtora tysiąca złotych, góra była całkiem niezła i w dodatku bardziej szczegółowa niż w jednoelementowym DHT-S216, który posłużył jako porównanie. Można by oczekiwać, że po przełączeniu się z S216 na droższego S416 zyskamy przede wszystkim na basie, ale to tylko część prawdy. Poprawia się również i góra, która zyskuje na przestrzeni oraz ilości „powietrza” wokół instrumentów. S416 ma także nieco lepszą głębię i aurę pogłosową od S216. Przyznam, że nie spodziewałem się takiej różnicy na plus, a tu proszę: pozytywne zaskoczenie.
Lubię Pana testy, szukam dla mamy TV FHD 32″ z androidem (żeby radio sobie z apki puszczała) i na Pana własnej stronie było o Toshibie 32 i dźwięku Onkyo. Tam przy przewijaniu widzę tylko zajawkę, a te „ikony/grafiki” z cechami nie mają stickera Sound by Onkyo, a na dole strony po przewinięciu wyświetl pełną specyfikację jest menu rozwijane Dźwięk i w pierwszym punkcie jest wyszczególnione Sound by Onkyo – NIE. Więc raczej w błąd raczej nikogo nie wprowadzają. Poza tym to nie mam pojęcia co jej kupić bo na rynku ostała się sama „chińszczyzna” i „klony” Vestel’a. … a mi potrzeba coś sensownego kupić przynajmniej z Androidem 9 i „bogatym” pilotem co wytrzyma tyle co jej obecna Bravia – 12 rok leci.
Czy ten soundbar posiada tylko dekoder Dolby Digital, czy może jest też DTS ? Drugie pytanie to jak wygląda sprawa z reakcją na polecenia wydawane pilotem. S216 i S316 reagują z opóźnieniem, stąd moje pytanie czy poprawiono tą funkcję.
Wg producenta S416 nie dekoduje DTS. Jeśli zaś chodzi o reakcję na polecenia z pilota to S416 rzeczywiście był szybszy niż S216: brak było np. przerw fonii przy przełączaniu się z jednego trybu dźwięku na drugi.