Ranking słuchawek bezprzewodowych. Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze?

Słuchawki bezprzewodowe posiadają wiele zalet, łączących łatwość użytkowania, mobilność i jakość dźwięku. Mnogość dostępnych modeli, choć na pierwszy rzut oka może być kłopotliwa, tak naprawdę pozwala wybrać słuchawki idealne do Waszych potrzeb. Na co więc zwrócić uwagę przy ich zakupie? Co oznacza ANC w specyfikacji urządzenia? Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Słuchawki bezprzewodowe – zalety

Mobilność

Brak kabli i niewielkie rozmiary pozwalają na zabieranie ze sobą słuchawek bezprzewodowych wszędzie, gdzie tylko chcecie. Oczywiście różnią się one między sobą wielkością i typem, jak słuchawki nauszne otwarte, półotwarte albo zamknięte. Część z nich pozwala także na złożenie pałąka, jeszcze bardziej zmniejszając ich wielkość. Długi czas pracy na baterii sprawia także, że przy krótszych wyjazdach bądź podróży do pracy czy szkoły nie trzeba zabierać ze sobą przewodu do ładowania.

ANC – aktywna redukcja szumów

ANC (Active Noise Canellaction) to aktywna redukcja szumów. Ta technologia jest wręcz nieoceniona, gdy chcecie posłuchać swojej muzyki w głośnym środowisku, przykładowo stojąc na przystanku przy ruchliwej ulicy bądź siedząc w biurze, w którym szumi klimatyzacja. Aktywna redukcja szumów świetnie niweluje jednostajne dźwięki, dlatego po raz pierwszy została zastosowana w słuchawkach pilotów samolotów i dopiero później trafiła do słuchawek „cywilnych”.

Ta technologia trafia raczej do droższych konstrukcji, jednak warta jest każdej złotówki. Szczególnie w bezprzewodowych słuchawkach z wyższej półki ta funkcja działa niesamowicie sprawnie, poprawiając komfort słuchania.

Wygoda

Niewątpliwą zaletą słuchawek bezprzewodowych jest brak kabli. Oczywiście wciąż trzeba je ładować poprzez dołączony do zestawu przewód USB, jednak po jego odłączeniu w wielu przypadkach nawet przez ponad 30 godzin słuchania można zapomnieć o tym elemencie.

Jakie słuchawki bezprzewodowe są najlepsze?

Głównym kryterium wyboru słuchawek bezprzewodowych jest oczywiście cena. Płacąc więcej, otrzymacie więcej. Nie oznacza to jednocześnie, że kupując tanie, budżetowe headsety jesteście skazani na słabą jakość dźwięku lub brak wygody. Nawet takie modele, jak Bluedio TM czy JBL T500BT potrafią zaskoczyć miłym dla uszu brzmieniem, wygodą noszenia jak i małymi rozmiarami.

Dla wszystkich miłośników gitarowego brzmienia i rockowego wyglądu idealnym wyborem będą słuchawki Marshall Major III. Stylem nawiązują do słynnych wzmacniaczy gitarowych tej samej marki, oferując jednocześnie świetne brzmienie i długi czas na baterii. Obsługują także kodek aptX.

Jeżeli szukacie prostych, ale dobrze działających i świetnie brzmiących słuchawek bezprzewodowych, to dobrą opcją będą także Fresh N Rebel Clam Storm i Edifier W820. Pozwolą na nieprzerwaną pracę przez ponad 30 godzin, a także komfort użytkowania dzięki konstrukcji wokółusznej. Dodatkową ich zaletą jest także możliwość podłączenia słuchawek poprzez zwykły, odłączany kabel mini jack 3,5 mm, gdy jednak rozładują się w trakcie słuchania.

Kolejnym bardzo dobrym modelem słuchawek jest Philips TAPH805. Jako pierwsze na tej liście oferują funkcję aktywnej redukcji szumów, skutecznie niwelującej dźwięki otoczenia podczas słuchania. Dodatkowo dzięki opcji Awarness pozwalają także na przepuszczenie dźwięków z zewnątrz wprost do uszu słuchacza, aby ten mógł zorientować się w otoczeniu. Każda z tych funkcji dostępna jest po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku na obudowie. Możliwe jest również szybkie uruchomienie asystenta głosowego, a także wygodna kontrola muzyki i jej głośności dzięki panelowi dotykowemu na boku muszli.

Niesamowicie wygodne i świetnie brzmiące słuchawki Jabra Elite 85H to produkt stworzony dla osób wymagających. Bardzo dobra jakość wykonania słuchawek wraz z eleganckim wyglądem przykuwają oczy, a funkcjonalne i wytrzymałe etui skutecznie ochrania headset w transporcie. Wielką zaletą propozycji Jabry jest natomiast dedykowana aplikacja Jabra Sound+, umożliwiająca w prosty i szybki sposób dostosowanie equalizera, uruchomienie ANC, włączenie funkcji nasłuchiwania HearThrough, a także pokazanie ostatniej lokalizacji, w które słuchawki były podłączone do telefonu.

Słuchawki Sony WH-1000XM3B mimo skomplikowanej nazwy są niezwykle prostym do polecenia modelem. Kosztują sporo, oferują jednak jedne z najlepszych brzmień wśród słuchawek bezprzewodowych na rynku, włącznie z rewelacyjną redukcją szumów i bardzo wygodną konstrukcją, pozwalającą na wielogodzinne słuchanie muzyki bez bólu uszu czy głowy. Dedykowane, proste w obsłudze oprogramowanie pozwala na wielowymiarową konfigurację słuchawek i dostosowanie ich brzmienia pod swoje wymagania.

Producenci słuchawek bezprzewodowych

Wśród najlepszych i najpopularniejszych słuchawek bezprzewodowych można wyróżnić zarówno stare, bardzo dobrze znane marki produkujące sprzęt audio jak i te całkiem nowe na rynku. Wśród starych wyjadaczy wyróżnić można bez wątpienia Philipsa, Sony, Senheisera czy Marshalla. Ciekawe propozycje bezprzewodowych headsetów posiada także Jabra, znana dotąd raczej z zestawów słuchawkowych i głośnomówiących.

Świetne słuchawki w swojej ofercie posiadają także AKG, Edifier, JBL czy Fresh N Rebel. Nowe na polskim rynku Bluedio zagościło u nas na dobre, podbijając serca użytkowników tanimi, ale całkiem udanymi konstrukcjami.

Słuchawki bezprzewodowe: najczęściej zadawane pytania

Przede wszystkim zastanów się, czego oczekujesz od słuchawek. Zasada jest prosta – im droższy model, tym większe możliwości i lepsze brzmienie. Warto wybrać model, który posiada ANC, czyli aktywną redukcję szumów – wygłuszają dźwięk z otoczenia.

Rozbieżność cenowa słuchawek bezprzewodowych jest bardzo duża. Najtańsze modele kosztują 100-200 zł. Słuchawki ze średniej półki to koszt w przybliżeniu 500 zł. Jeśli zależy Ci na najwyższej jakości brzmieniu, za słuchawki zapłacisz około 1000 zł, a nawet dużo więcej.

Słuchawki bezprzewodowe łączą się z innymi urządzeniemi poprzez Bluetooth. Nie jest potrzebny kabel, by połączyć słuchawki np. ze smartfonem. Posiadają wbudowaną baterię, która w wielu modelach pozwala słuchać muzyki nawet przez 30 godzin na jednym ładowaniu.

Ranking słuchawek bezprzewodowych