Huawei prezentuje pierwsze w portfolio bezprzewodowe słuchawki wokółuszne. Wreszcie!

Huawei coraz śmielej poczyna sobie na rynku sprzętu audio. Marka właśnie przedstawiła swoje pierwsze bezprzewodowe słuchawki wokółuszne. Huawei FreeBuds Studio rzeczywiście mogą narobić hałasu. Nowością jest bowiem nie tylko konstrukcja, ale także zastosowany przez producenta kodek. Co jeszcze godnego uwagi ma premierowy headset? Inteligentne ANC (jak we FreeBudsach Pro), technologię Bluetooth 360 ° w standardzie 5.2 oraz długi czas pracy na jednym ładowaniu. Szczegółowe informacje o FreeBuds Studio sprawdzicie poniżej.

Huawei FreeBuds Studio na pewno są miłe dla oka

Pod kątem designu najnowsze słuchawki Huaweia raczej nie zaskakują. Stonowaną stylistyką bardzo dobrze wpisują się w obecne standardy. Uwagę przykuwają dość duże nauszniki, których wymiary wynoszą 65 mm x 42 mm. Mamy więc do czynienia z konstrukcją wokółuszną, najprawdopodobniej zamkniętą.

huawei freebuds studio wygląd słuchawek

Producent informuje, że muszle wykonane są z miękkiej, wygodnej skóry proteinowej. To przekładać ma się nie tylko na świetną wygodę, ale także na dobrą izolację pasywną. Z kolei dzięki opływowemu pałąkowi, który rozciąga się do kąta 150 °, słuchawki będą idealnie dopasowywać się do kształtu głowy.

Sterowanie pracą FreeBudsów Studio umożliwią przyciski fizyczne (power, ANC, bluetooth) oraz panel dotykowy, który znajduje się na prawym nauszniku.

A czy są miłe dla ucha?

We FreeBudsach Studio zastosowano cechujące się czterowarstwową konstrukcją przetworniki o średnicy 40 mm. Ich pasmo przenoszenia wynosi od 4 Hz do 48 kHz, co jest naprawdę ciekawym rezultatem. Najważniejsza nowość to jednak autorski kodek Huaweia. Nosi on nazwę L2HC i pozwala osiągnąć szybkość transmisji dźwięku do 960 kb/s. To wynik na poziomie opracowanego przez Sony LDAC. Krótko mówiąc – w teorii brzmi to bardzo dobrze.

Zgodnie z zapowiedziami producenta podobnie spisywać ma się inteligentne, dynamiczne ANC. Zapewnia ono redukcję szumów na poziomie do 40 dB. A w czym będzie się przejawiać inteligencja tej technologii? W dostosowywaniu działania do warunków zewnętrznych. Pozytywny skutek to na pewno oszczędność baterii.

Ponadto Huawei FreeBuds Studio mają do zaoferowania technologię Bluetooth 360 °, która ma zapewniać doskonałą łączność nawet w zatłoczonych miejscach. Odpowiadają za to dwie niezależne anteny. Słuchawki będą oczywiście kompatybilne z urządzeniami działającymi w oparciu o Androida, iOS-a i Windowsa.

Czas pracy i ładowanie

Zgodnie ze specyfikacją czas pracy słuchawek Huawei FreeBuds Studio wynosi:

  • do 20 godzin z użyciem ANC,
  • do 24 godzin bez ANC.

Co ciekawe, producent zapewnia, że 10 minut ładowania wystarczy nawet na od pięciu (z ANC) do ośmiu (bez ANC) godzin odtwarzania muzyki.

Huawei FreeBuds Studio – dostępność i cena

Nie znamy jeszcze dokładnej daty wprowadzenia FreeBudsów Studio do sprzedaży na rynkach europejskich. Huawei deklaruje, że stosowne informacje poda wkrótce.

Jeśli jednak wierzyć przeciekom, to słuchawki zadebiutują w ciągu kilku najbliższych tygodni. Cena? 299 euro. Cóż, najwidoczniej Huawei mierzy wysoko. I coś mi mówi, że da radę, choć odrobinę martwi mnie brak możliwości podłączenia słuchawek klasycznym przewodem.

Słuchawki Huawei FreeBuds Studio są już dostępne w ofercie x-komu. Do wyboru dwie wersje kolorystyczne: złota i czarna.