Ranking parownic do ubrań. Pożegnaj się z zagnieceniami bez rozkładania deski do prasowania

Szukasz urządzenia, które pozwoli Ci na okiełznanie pogniecionej koszulki? A może spieszysz się na ważne spotkanie i w ostatnim momencie widzisz kołnierzyk z zagnieceniami? Zapomnij o żmudnym prasowaniu i pozbądź się zagnieceń dwoma ruchami. Sprawdź nasz ranking TOP parownic do ubrań i wybierz urządzenie dla siebie.

Co to jest parownica do ubrań?

Jeżeli zastanawiasz się, co to jest parownica do ubrań, przychodzimy z odpowiedzią. Takie urządzenie inaczej nazywane jest steamerem. Pozwoli Ci w prosty sposób rozprostować i odświeżyć ubrania. I to wszystko bez konieczności rozkładania deski do prasowania, która zajmuje połowę pokoju.

Ręczna parownica do odzieży jest lekka i mała. Bez obaw możesz ją spakować do walizki i zabrać nawet w najdalszą podróż. Steamer poradzi sobie z każdym rodzajem ubrań. Niezależnie od tego, czy chcesz wyprasować bluzkę z falbanami, skomplikowanymi i wystającymi wzorami, czy sztywnym materiałem.

Z pomocą parownicy do ubrań możesz też wyprostować materiał na fotelu lub kanapie. Dobrze sprawdzi się też w walce z zagnieceniami powstałymi na grubych, zimowych kurtkach. Niektóre modele dodatkowo dezynfekują materiały, więc śmiało możesz użyć ich do wyczyszczenia z zarazków dziecięcych zabawek. Co jeszcze warto wiedzieć?

parownica ranking

Jak używać parownicy do ubrań?

Parownicy do odzieży możesz używać zarówno w pionie, jak i w poziomie. Wystarczy, że zbliżysz urządzenie do materiału, który chcesz wyprostować, a wypuszczana para zajmie się niechcianymi zagnieceniami. Jest jedna kilka rzeczy, które trzeba zrobić, zanim przystąpisz do działania.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby napełnić wodą odpowiedni pojemnik. Przecież to właśnie dzięki niej powstanie para. Każdy model potrzebuje też czasu na to, aby podgrzać tę wodę. Jeśli zależy Ci na szybkiej pracy, wybierz parownicę, której czas nagrzewania jest krótki.

Czym różni się żelazko i parownica do ubrań?

Pierwszą różnicą, która rzuca się w oczy, jest to, że kiedy używasz żelazka, zazwyczaj musisz użyć też deski do prasowania. Parownicy możesz używać „w powietrzu”. Wystarczy, że przyłożysz ją do ubrania. Nie musisz dbać o to, aby rozłożyć spodnie na odpowiednio twardej powierzchni.

Sposób działania w obu urządzeniach jest podobny, ponieważ wykorzystują parę. Żelazko korzysta jeszcze z wysokiej temperatury. Kiedy korzystasz z żelazka, możesz samodzielnie dobrać temperaturę grzania do rodzaju tkaniny. Steamer opiera się o wyrzuty pary, więc nie musisz się obawiać, że ustawisz złą wartość i przypalisz ulubioną bluzkę. Śmiało możesz wyprostować nawet delikatne tkaniny.

Ranking TOP parownic do ubrań – którą wybrać?

Mimo że w ofercie dostępnych jest sporo urządzeń, wszystkie działają na podobnej zasadzie. Wybierz parownicę, która będzie odpowiadała Twojemu trybowi życia. Jeżeli często podróżujesz, wybierz steamer o małej masie, aby bez problemu nosić go nawet w małej torbie. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas kupowania parownicy do ubrań?

Moc

Parownica do ubrań o dużej mocy zapewnia doskonałe efekty prasowania. Możesz wykorzystać ją do silnych zagnieceń na grubych tkaninach. Zapewnia ciągły i silny wyrzut pary, więc z pewnością pomoże Ci przygotować kurtkę zimową lub szlafrok. Urządzenia o mniejszej mocy nadają się do delikatnych tkanin, gdzie silny wyrzut pary nie jest zbyt często potrzebny. Możesz też użyć ich do odświeżenia lub dezynfekcji ubrań. W ofercie al.to znajdziesz parownice o mocy od 870 W do 1200 W.

Wytwarzanie pary

Nasz ranking TOP parownic do ubrań prezentuje urządzenia o zdolności do wypuszczania 11, 20 lub 25 gramów pary każdej minuty. To właśnie para jest gwarantem sukcesu prostowania ubrań. Warto więc wybrać urządzenia, które sprawnie sobie z tym radzą.

Dużym plusem jest na pewno obecność funkcji Power Steam, która odpowiada za generowanie ciągłego wyrzutu pary. Zapewnia to wydajność, ale też odciąża Cię z kontrolowania natężenia pary.

parownica ranking top

Pojemność zbiornika na wodę

Im większa pojemność zbiornika na wodę, tym więcej pary wytworzy parownica. Czy jeśli skończy się woda, musisz przerwać prasowanie? Oczywiście, że nie. Wystarczy, że uzupełnisz zbiornik i odczekasz chwilę, aż urządzenie znów się nagrzeje. Nasz ranking TOP parownic do ubrań zawiera urządzenia, których pojemnik na wodę ma 100, 110 lub 700 mililitrów.

Czas nagrzewania

Maksymalny czas nagrzewania w parownicach z oferty al.to wynosi 45 sekund, natomiast najkrótszy to zaledwie 10 sekund. Ten parametr będzie szczególny istotny dla wszystkich niecierpliwców. Jeżeli po podłączeniu urządzenia do prądu i wciśnięciu przycisku „Start”, chcesz natychmiast rozpocząć prasowanie, wybierz parownicę z możliwie najkrótszym czasem nagrzewania. Różnica ok. 20-30 sekund jest praktycznie nieodczuwalna.

Dodatkowe funkcje

  • Odświeżanie tkanin
  • Pionowy wyrzut pary
  • Automatyczne wyłączenie
  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów
  • System zapobiegający kapaniu
  • Automatyczna regulacja temperatury
  • Funkcja prasowania w pionie i w poziomie
  • System zapobiegający osadzaniu się kamienia
  • PowerSteam

Ranking TOP parownic do ubrań