Ranking suszarek bębnowych do ubrań. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze urządzenie

Pralka skończyła cykl, jednak nie od razu wyciągasz pranie. Mija godzina, potem kolejna, a mokre ubrania wciąż nie zostały wyciągnięte. Jeżeli należysz do grona osób, które czekają do ostatniej chwili, sprawdź nasz ranking TOP suszarek bębnowych. Ciesz się świeżym, pachnącym i suchym praniem – bez rozwieszania ubrań na kaloryferze.

Ranking TOP suszarek bębnowych – na co zwrócić uwagę, kupując urządzenie?

Sprawdź, o czym warto pamiętać, gdy kupujesz suszarkę bębnową. Nowoczesne urządzenia oferują funkcje ułatwiające codzienne korzystanie. Jest jednak kilka rzeczy, które zawsze będą na czasie. Klasa energetyczna, pojemność czy sposób montażu trzeba brać pod uwagę bez względu na liczbę oferowanych funkcji. Zdalna obsługa będzie nieprzydatna, jeśli urządzenie będzie za duże, aby zmieścić się do Twojego mieszkania.

Klasa energetyczna

Ranking TOP suszarek bębnowych do ubrań prezentuje urządzenia o klasie energetycznej A i B. Obecna klasyfikacja obowiązuje od marca 2021 roku. Wcześniej suszarki bębnowe z oferty sklepu internetowego al.to określano jako klasę A+++, A++ oraz A+. Masz więc pewność, że jest to sprzęt AGD, który pozwoli Ci na skuteczne suszenie wypranych ubrań i pościeli, ale też zagwarantuje niemarnowanie wody i prądu, a dzięki temu również Twoich pieniędzy.

Pojemność

Pojemność suszarki bębnowej do ubrań powinna być dopasowana do maksymalnego załadunku pralki. Przecież zależy Ci na tym, aby móc wysuszyć wszystkie mokre ubrania. Niestety sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Nie możesz przełożyć całego prania wprost do suszarki (jeśli pralka była maksymalnie załadowana). Dlaczego? Mokre ubrania ważą więcej niż suche. Maksymalne pojemności pralki oraz suszarki podawane są w kilogramach. Jeżeli przeciążysz suszarkę, może nie działać poprawnie lub całkowicie się zepsuć. Zawsze odpowiednio dopasowuj wsad do urządzenia.

Ranking suszarek środek

Generowany hałas

Jeżeli zależy Ci na tym, aby suszarka bębnowa działała cicho, sprawdź, czy jest wyposażona w silnik inwerterowy, czyli bezszczotkowy. Wewnątrz urządzenia nie ocierają się o siebie żadne elementy, co przekłada się na mniejsze generowania hałasu. Taki silnik jest też wytrzymały, możesz wykorzystywać jego maksymalną moc, nie zwiększając zużycia energii. Brak szczotek to także mniejsze zużycie. Jeśli wybierzesz urządzenie z takim silnikiem, będziesz z niego korzystać przez lata.

Pompa ciepła

Pompa ciepła w suszarce bębnowej to nowoczesna technologia, która tworzy zamknięty obieg powietrza. Dzięki temu unikniesz utraty ciepła, co przekłada się też na energooszczędną pracę urządzenia. Pompa przenosi ciepłe powietrze z miejsca o niższej temperaturze do miejsc, gdzie jest cieplej. Suszarka wykorzystuje powietrze, które zostało już wcześniej nagrzane, w kolejnych etapach swojej pracy. W ten sposób zaoszczędzisz prąd i pieniądze. Jeżeli dodatkowo wybierzesz urządzenie o wysokiej klasie energetycznej, zadbasz nie tylko o swój portfel, ale też o środowisko.

Ranking TOP suszarek bębnowych — jakie programy i dodatkowe funkcje oferują?

Wybór suszarki bębnowej, która sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, nie jest prosty. Podczas zakupów zwróć uwagę na rozmiar urządzenia i dopasuje je do miejsca, jakie możesz na nie przeznaczyć w swoim mieszkaniu. Sprawdź również zużycie wody oraz generowany hałas. Jeżeli wszystkie wymienione rzeczy Ci odpowiadają, zobacz, z jakich ustawień możesz korzystać. Jakie programy oferują suszarki bębnowe?

 • Odświeżający
 • Do wełny
 • Do bawełny
 • Delikatny
 • Syntetyki
 • Codzienny
 • Do ubrań sportowych
 • Ekologiczny
 • Antyalergiczny
 • Bez zagnieceń

Podstawowe programy suszące to nie wszystko. Nowoczesne urządzenia oferują szereg dodatkowych funkcji, które gwarantują wysoką skuteczność. Dodatkowo zapewniają Ci wygodę podczas codziennego używania suszarki. Z łatwością zabezpieczysz drzwiczki przed dziećmi lub opóźnisz start programu, aby dopasować cykl suszenia do swojego planu dnia. Jakie funkcje oferują suszarki bębnowe?

 • Wskaźnik stopnia wysuszenia
 • Wskaźnik uzupełnienia wody
 • Opóźnienie startu
 • Zabezpieczenie przed dziećmi
 • Automatyczne czyszczenie filtra
 • Wskaźnik uzupełnienia wody

Inteligentna obsługa

Dzięki możliwości połączenia suszarki bębnowej z Wi-Fi poprzez Bluetooth zyskujesz dodatkowe możliwości. Współcześnie zdalna obsługa sprzętów AGD to norma. Z poziomu aplikacji mobilnej możesz zaparzyć kawę w ekspresie, sterować robotem sprzątającym, a także wystartować program piorący w pralce. Inteligentna obsługa jest możliwa również w wybranych modelach suszarek bębnowych.

Jakie możliwości zyskujesz? Przede wszystkim stałe monitorowanie stanu technicznego. Powiadomienie o awarii lub mniejszej usterce pojawia się na ekranie smartfona bądź tabletu – również wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Aplikacja wysyła wiadomość również wtedy, gdy w dozowniku skończą się detergenty. To świetne rozwiązanie, jeżeli lubisz mieć wszystkie najważniejsze funkcje (z wielu sprzętów) pod ręką.

Możliwość ustawienia na pralce

Z pewnością docenisz możliwość ustawienia suszarki bębnowej na pralce podczas aranżowania przestrzeni w łazience. Zamiast stawiać oba urządzenia obok siebie, możesz utworzyć z nich zgrabną kolumnę. Dzięki zaoszczędzeniu miejsca możesz sprawić sobie dużą wannę i bez przeszkód się w niej relaksować. Wszystkie suszarki bębnowe w ofercie al.to mają taką możliwość. Jedyne, o czym musisz pamiętać to zorganizowanie odpowiednio dużo miejsca pod sufitem.

Zmiana kierunku otwierania drzwiczek

Jeżeli zdecydujesz się na ustawienie pralki i suszarki bębnowej obok siebie, zwróć uwagę na to, czy wybrany model ma możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek. Pralka nie będzie blokowała otwierania oraz zamykania wnętrza suszarki. Z łatwością możesz więc przełożyć mokre pranie do suszarki, bez konieczności odkładania go na bok, aby odblokować drzwiczki urządzenia suszącego. Już na etapie wyboru sprzętów do mieszkania, zadbaj o swój komfort. Codzienne obowiązki staną się przyjemnością.

Ranking TOP suszarek bębnowych